Zobacz wątek - Demontaż magneto - Yamaha X-MAX
NAS Analytics TAG

Demontaż magneto - Yamaha X-MAX

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Demontaż magneto - Yamaha X-MAX

Postprzez Tommmek » 8/4/2018, 07:50

Witam,
Czy może ktoś demontował koło magnesowe w Yamaha X-MAX 125cm3?
Mam taki problem że rozrusznik kręci ale nie obraca się wał korbowy. Pod magneto jest taka duża zębatka odpowiedzialna za rozruch silnika po uruchomieniu rozrusznika i chcę się do niej dobrać ale nie mogę zdjąć magneto. Czy ktoś się orientuje czy to koło magneto jest przykręcone tylko tą jedną nakrętką na wale czy są tak jeszcze inne śruby mocujące? Odkręciłem tą nakrętkę i za pomocą ściągacza chciałem zdjąć magneto, które jest chyba osadzone na stożku. Kręcę śrubą centralną ściągacza i ściągacz się rozpada oraz wał się zagniata. Proszę o pomoc jak zdjąć to koło. Dodaję zdjęcia tego koła i ściągacza. Dzięki za wszelkie rady.
Załączniki
sciagacz.jpg
Uszkodzony ściągacz
bez.jpg
Nakrętka mocująca odkręcona
nakrętka.jpg
Koło z nakrętką mocującą
Tommmek
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/4/2018, 07:31


Re: Demontaż magneto - Yamaha X-MAX

Postprzez henio12323 » 8/4/2018, 17:44

to nie sciagacz tylko jakies koromysło

uszkodziłes sobie wal - brawo :D

https://www.sklepmotocyklowy24.pl/sciag ... AUQAvD_BwE

sciagacz powinien wygladac tak, to po 1, po 2 na wał zawsze trzeba by nałozyc jakas nakładke zabezpieczającą bo sie uszkadzaja nakiełki. tutaj np jest nakrętka i w razie co uszkadzasz ją a nie wał.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Demontaż magneto - Yamaha X-MAX

Postprzez Tommmek » 8/4/2018, 18:25

Właśnie boję się trochę uszkodzenia wału. A jeżeli chodzi o ściągacz to mam odpowiedni. Taki co zamieściłeś w linku bym nie nakręcił. Ja muszę wkręcić 3 śruby w koło magnetyczne i wkręcać śrubę centralną opierającą się o wał. Tylko że kręcę na siłę i nie schodzi. Czy tak może trzymać stożek?
Tommmek
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/4/2018, 07:31

Re: Demontaż magneto - Yamaha X-MAX

Postprzez henio12323 » 8/4/2018, 18:38

to musisz miec lepszej jakosci urządzenie, i nałozyć jakas nakładke na koniec wału - sprawdź jakie urządzenie dokładnie zaleca yamaha do demontazu
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê