Zobacz wątek - Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.
NAS Analytics TAG

Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez krzys1592 » 2/4/2018, 22:15

Witam wszystkich :)
Powoli zaczynam kursy na prawo jazdy kat. A i dlatego rozglądam się już za czymś, żeby później na szybko nic nie szukać.
W podpunktach odpowiem na najważniejsze pytania, później opiszę całą sytuację ogólnie.
- Doświadczenie niestety niewielkie. 2-3tys. kilometrów na 125ccm, Honda XR.
- 26 lat pod koniec roku, 170cm, 80kg.
- Chciałbym, aby motocykl był w miarę uniwersalny, tzn. aby ok. 10km dojechać do pracy latem, ale również, aby dało radę przejechać się na weekend gdzieś dalej, na początek jakieś trasy 200-300km, nie więcej, ale z czasem, kiedy nabiorę doświadczenia, jakieś dalsze również.
- Jak najwięcej kilometrów w sezonie :) A tak poważnie, myślę o tych 2-3tys.
- Co do gotówki, chciałbym wydać te 15tys max. chociaż nie wiem, czy na pierwsze moto, to nie za dużo. Z jednej strony, wolę wydać raz i mieć te moto dłużej, a może jednak rozglądać się za czymś tańszym? Pierwszy serwis, ubranie na moto to sprawy o których wiem i biorę je pod uwagę, nie liczę ich do budżetu. Jeżeli byłoby warto, mogę dołożyć 2-3tys do tych 15tys.
- Nie chciałbym dużo przeznaczać na serwisy, wiem że przed każdym sezonem regulacje, wymiany są nieuniknione, ale chciałbym, aby sam serwis moto nie był bardzo drogi(części zamienne).
- Co do motocykli, mam kilka upatrzonych. Z góry odpadają typowe sporty, nie kręci mnie to. Tak samo choppery, cruisery. Wolałbym coś z owiewką, aczkolwiek zgrabnego nakeda też nie odmówię. Również bardzo biorę pod uwagę supermoto.
- Teraz te kilka modeli, które mnie ciekawią:
- Yamaha FZ8
- Yamaha FZ6 S2
- Yamaha XJ6 Diversion F
- Honda VFR 800
- Kawasaki Z750S
-Aprilia Dorsodura 750.

I jeszcze mały opis.
Wszystkie z tych motocykli mi się po prostu podobają. Dużo tańszym z całej stawki jest Kawasaki. Właśnie dlatego biorę go pod uwagę jako pierwsze moto. Czy może jednak warto dołożyć, do któregoś z pozostałych? Chciałbym, aby w moto nie brakowało mi mocy po sezonie czy dwóch, chciałbym kupić raz i trzymać je dłużej. Wiem, że niektóre są dosyć mocne, dlatego te pytam, czy mogę je brać pod uwagę, czy któreś z wymienionych odpuścić od razu?
Z całej stawki, najbardziej skłaniałbym się ku Aprilii, ponieważ jednak supermoto najbardziej do mnie przemawia. Przeszukałem trochę o supermoto i jakoś dla mnie Aprilia wypadała najlepiej. Fajny jest również KTM 950, ale odrzuciłem go ze względy na moc, na początek chyba za agresywne moto :)
Nie chciałbym jednocylindrówki, ze względu na kulturę pracy.
Bardzo podoba mi się również FZ8, ale też jej się trochę obawiam. Może jednak za mocna na start.
VFR zawsze mi się podobała, ale V-tec ma różne opinie...

Mam bardzo duży dylemat czego szukać. Coś, na co mogę wsiąść i podskoczyć gdzieś blisko, ale również wyskoczyć dalej. Aby nie był to awaryjny motocykl. Przy moich 170cm, też nie każdy będzie odpowiedni. Trochę poczytałem, mam swoje jakieś zdanie, ale prosiłbym doświadczonych motocyklistów o opinie, na co patrzeć z tej stawki, co od razu wybić sobie z głowy. Co będzie najbardziej odpowiednie.
Jestem raczej odpowiedzialny, nie prędkość mi w głowie :)
Słucham również propozycji jakiś innych propozycji, może jakieś ciekawego moto nie zauważyłem.

Dziękuję bardzo z góry za podpowiedzi.
Pozdrawiam :)
krzys1592
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/4/2018, 21:33


Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez setup » 3/4/2018, 22:33

jedynie z zaproponowanych - Yamaha XJ6 Diversion F
reszta to głupi lub bardzo głupi pomysł na pierwsze moto.
Przy rocznym przebiegu 3 tys, siedemdziesiąt osiem koni oferowanych przez XJ6 nie ma szans aby Ci się prędko znudziło.
Jeszcze słowo o liniowym oddawaniu mocy przez silnik. Dla nowicjusza im bardziej liniowo tym lepiej, ale i tak poza 75 KM bym nie wychodził.
Wiem powtarzam siÄ™ ale zerknij co daje 58 KM. Nudne? nie sÄ…dzÄ™
https://www.youtube.com/watch?v=9zrcTAv39Jc
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska


Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez jasnoksieznik » 4/4/2018, 12:18

KTM Duke 390, Ninja Z300, piecsetki CB/CBF/GS, XJ6, ER-6.. jest tyle motocykli do wyboru...

Szukaj czegos z ABSem. Nie przejmuj sie brakiem mocy - "nudna" piecsetka dla poczatkujacych ma stosunek mocy do masy porownywalny z BMW M3.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez Vasago » 5/4/2018, 09:40

Ww. pięćsetki wykluczyłbym przy tym budżecie, bo to antyki w porównaniu np. z Dukiem. Jesteś też budżetowo blisko MT07. Przy 170cm wzrostu powinieneś być zadowolony z tego motocykla.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez krzys1592 » 5/4/2018, 19:15

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Czytając Wasze posty, będę chyba szukał czegoś słabszego do tych max 80km jednak. Faktycznie chyba macie rację, że nie ma co przeginać i szukać motocykla z mocą większą niż moje auto :)
Skupię się raczej na tej xj6, popatrzyłem też na Honde CBF 600, ER6 - ale tu raczej F, czyli z owiewką. Ciekawa jest też ta Yamaha Mt-07, może lepiej troszkę dołożyć a faktycznie mieć młode i ciekawe moto. Z tych wymienionych co byście najbardziej polecili? Każdy z nich ma dobre opinie, jeżeli chodzi o komfort, awaryjność itp. Będę chyba po prostu szukał motocykla z tych w/w w dobrym stanie i w miarę blisko. Zobaczymy co się trafi :)
krzys1592
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/4/2018, 21:33

Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez jasnoksieznik » 6/4/2018, 08:08

Na CBF 600 spedzilem weekend w gorach - to bardzo solidne moto z poprzedniej epoki - wygodne, pojedzie wszedzie i zawsze. Jakbym mial przejechac do Gruzji i przez Turcje z powrotem, to z tych trzech pewnie bym wybral CBF 600.
XJ-6 jest w porownaniu lzesze i nowoczesniejsze - w porownaniu jest prawie ze mlodziezowe. Z owiewka ma sie prawie sportowy feeling. Oddaje moc liniowo i przewidywalnie.

MT-07 jest najnowsze i ma ride-by-wire. To duze plusy i moze byc warto, ale nie polece, bo nie jezdzilem. W pierwszej linii musisz wiedziec, czy chcesz 2, czy 4 cylindry, bo takie silniki bardzo roznie chodza. Na wielkosc wszystkie te moto sa podobne, moga sie troche roznic pozycja.

PS: Az dziwne, ze nikt w tym watku jeszcze nie wrzasnal "SV 650!", ale o ile pamietam, nie ma ona ABSu (nie jezdzilem, ale to moto lubiane na tym forum).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez Vasago » 6/4/2018, 08:37

Jako właściciel MT07 zdecydowanie zaprzeczam tezie, że gdzieś tam znajduje się ride by wire ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez jasnoksieznik » 6/4/2018, 09:17

Mea culpa, odszczekuje.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez setup » 8/4/2018, 23:37

jasnoksieznik napisał(a):Na CBF 600 spedzilem weekend w gorach - to bardzo solidne moto z poprzedniej epoki - wygodne, pojedzie wszedzie i zawsze. Jakbym mial przejechac do Gruzji i przez Turcje z powrotem, to z tych trzech pewnie bym wybral CBF 600.
XJ-6 jest w porownaniu lzesze i nowoczesniejsze - w porownaniu jest prawie ze mlodziezowe. Z owiewka ma sie prawie sportowy feeling. Oddaje moc liniowo i przewidywalnie.


ale chyba tylko stylistycznie. Mechanicznie powiem że cbf 600 PC43 (bo za 15.000 pln można kupić) jest nowocześniejsza:
- rama alu
- regulacja przedniego zawieszenia
- c-abs

reszta podobna, brak killer feature :)
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Pierwsze poważne moto do ok 15tys. zł.

Postprzez Croowab » 15/4/2018, 23:09

A ja polecÄ™ dorsoduro.
Tylko nei wiem czy w tej cenie znajdziesz ABS i ATC a w aprili działą to bardzo fajnie.
Motocykl prowadzi się bardzo łątwo a do tego ma możliwość zmian map.
Jedyny wielki minus to brak podaży częśći w razie w.
mało tego jest bo ludzie się boją ale za to i ceny są zdecydowanie niższe .
Ale na dalsza trasę to już niezbyt wygodne
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê