Zobacz wÄ…tek - Zdawanie kursu
NAS Analytics TAG

Zdawanie kursu

Przepisy, prawo
_________

Zdawanie kursu

Postprzez Cmito » 2/4/2018, 21:31

Witam
Na wakacjach zamierzam dorobić na swój pierwszy motocykl, prawdopodobnie będzie to Honda NSR lub hyosung gt 125 ale nie o tym i moje pytanie brzmi: Czy muszę płacić w Wordzie za cały kurs na kategorię A1, (ponieważ nie jestem jeszcze pełnoletni) który jest masakrycznie drogi, czy wystarczy wykupienie kilku godzin z instruktorem jazdy widziałem że jest taka opcja. Słyszałem też że według nowych przepisów nie ma przymusu nauki teorii. Można to zrobić w domu. Jeśli ktoś się orientuje to bardzo proszę o odpowiedź. Dodam że szybko się uczę. A z doświadczenia to raz przejechałem się na motocyklu kumpla.

Zły dział, temat przenoszę /Glenroy
Cmito
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/4/2018, 21:03


Re: Zdawanie kursu

Postprzez Croowab » 3/4/2018, 19:00

Skoro szybko się uczysz to powinieneś tez umieć czytać...
Zaakceptowałeś regulamin ale..
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51


Re: Zdawanie kursu

Postprzez Cmito » 4/4/2018, 09:21

???
Cmito
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/4/2018, 21:03

Re: Zdawanie kursu

Postprzez jasnoksieznik » 4/4/2018, 12:10

Nie pajacuj, tylko rob normalnie prawo jazdy. Jezdzij tym, czym Ci wolno jezdzic.

A jak Ci sie wydaje, ze nie potrzebujesz teorii, to.. wydaje Ci sie.
Jaka jest maksymalna predkosc motocykla z wozkiem bocznym?
Jak sygnalizuje sie zmiane pasa na autostradzie podczas holowania motocykla?
Jaka jest maksymalna predkosc podczas wyprzedzania z prawej w terenie zabudowanym, jesli pasazerem motocykla jest dziecko w wieku lat siedmiu?
Czy jadac w kolko na rondzie bez sygnalizacji swietlnej, masz pierwszenstwo nad tramwajem, ktory na rondo wjezdza?
Jesli jedzesz kolumna motocykli, ile moze byc w niej pojazdow? Jak jest oznakowana taka kolumna?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Zdawanie kursu

Postprzez Vasago » 4/4/2018, 12:29

To chyba nie były dobre przykłady ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Zdawanie kursu

Postprzez jasnoksieznik » 4/4/2018, 13:46

Vasago napisał(a):To chyba nie były dobre przykłady ;)

Przyznaj sie, po prostu Ci wstyd, bo odpowiedzi nie znasz :P


Wg. mnie na przynajmniej jeden kurs teoretyczny trzeba pojsc, zeby poznac ta specyficzna forme myslenia, pewien stan umyslu, ktory sie bardzo rozni od codziennosci, oczywistosci, zdrowego rozsadku i potocznego rozumienia slow.

A pierwszej pomocy nigdy za malo.

Dokladka:
Pod jakim katem musi byc pochylona tablica rejestracyjna przykrecana z boku tylnego kola?
Jaka jest roznica miedzy droga i jezdnia? Na ktorej z nich wolno parkowac?
Znak ostrzegawczy, np. A-3 ma pod soba tabliczke "2km", np. T-2. Oznacza to 2km ostrzezenia, czy za 2km?
Motocykl jest uniwersalny, czy jest roznica miedzy "kontynentalnym" i "Anglikiem", jak w osobowkach?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Zdawanie kursu

Postprzez Vasago » 4/4/2018, 14:12

Pewnie, ze nie znam i szczerze mówiąc nie sądzę żeby mi się ta wiedza (poza tramwajem, z którymi się generalnie nie przepycham :wink: ) miała kiedyś przydać. Nawet nie wiem, czy da się do mojego MT-eka zainstalować wózek boczny :lol:
Co nie zmienia faktu, że w 100% jestem za koniecznością opanowania przepisów drogowych. Z tym, że niekoniecznie tych dotyczących minimalnej odległości tylnego światła odblaskowego od powierzchni drogi, przy założeniu, że ciśnienie w tylnej oponie mieści się w granicy 95-105% wartości sugerowanej przez producenta i akurat mamy nieparzysty piątek.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Zdawanie kursu

Postprzez Croowab » 4/4/2018, 19:59

Cmito napisał(a):???


Po 1 zły dział. (akceptujac regulamin powinieneś wiedziać jak i gdzie się przywitać i zadawać pytania)
po 2 złę pytanie. (jezeli chcesz zaoszczędzć kilka groszy kosztem wiedzy i co za tym idzie większego ryzyka na utratę zdrowia swojego lub inego uczestnika drogi...)
pytanie powinno brzmieć : która szkołą najlepiej przekazuje wiedzę nt wiedzy dot jazdy motocyklem jak i nauki praktycznej.."
po 3 jeżeli kurs kat A1 jest dla Ciebie masakrycznie drogi to daruj sobie całą tą "pryzgodę" bo ta powinna się zacząc od zdobycia dobrej wiedzy a wydatki to są dopiero później..

Ale zrozumiesz to z wiekiem....
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Re: Zdawanie kursu

Postprzez Cmito » 4/4/2018, 20:35

Nie chodzi o to że mnie nie stać czy coś, tylko wolałbym te 600 złoty dopłacić na przykład do ciuchów lub kasku właśnie po to by zadbać o swoje bezpieczeństwo, a tak jak napisał użytkownik wyżej wiedza typu pod jakim kątem wieje wiatr na autostradzie jest mi nie potrzebna. Poza tym motocykla potrzebuje głównie do spokojnej jazdy po mieście czasami pojechać gdzieś nad jeziorko czy w jakieś spokojne miejsce i nie mam zamiaru ciśnąć nim do oporu. Będe jeździł ostrożnie, :D tym bardziej że nie chce nabawić się kontuzji, gdyż na codzień trenuję piłkę nożną. I przepraszam za post w złym dziale ale nie wiedziałem gdzie go zamieścić z uwagi na dość nietypowe pytanie.
Cmito
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/4/2018, 21:03

Re: Zdawanie kursu

Postprzez andy7 » 8/4/2018, 13:14

Cmito napisał(a):... a tak jak napisał użytkownik wyżej wiedza typu pod jakim kątem wieje wiatr na autostradzie jest mi nie potrzebna. Poza tym motocykla potrzebuje głównie do spokojnej jazdy po mieście czasami pojechać gdzieś nad jeziorko czy w jakieś spokojne miejsce i nie mam zamiaru ciśnąć nim do oporu. Będe jeździł ostrożnie, :D tym bardziej że nie chce nabawić się kontuzji, gdyż na codzień trenuję piłkę nożną. I przepraszam za post w złym dziale ale nie wiedziałem gdzie go zamieścić z uwagi na dość nietypowe pytanie.


Moze odpusc sobie jazde jednosladem ktory ma silnik do z tego co piszesz to twoj mozg ma moze z 5 ( piec ) szarych komorek - Przepraszam, ze zawyzam !

Na innym Forum byla taka jedna, tez pisala to co Ty tyle, ze niecale pol roku pozniej jirz robaki ja zarly.

Przebila sie przez Balustrade i spadla z wiaduktu, wiec nie pitol cos o wolnej jezdzie a tym bardziej, ze Ci wiedza niepotrzebna !

ZENADA na calej lini !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Zdawanie kursu

Postprzez Cmito » 13/4/2018, 22:53

"Moze odpusc sobie jazde jednosladem ktory ma silnik do z tego co piszesz to twoj mozg ma moze z 5 ( piec ) szarych komorek - Przepraszam, ze zawyzam !"

Na innym Forum byla taka jedna, tez pisala to co Ty tyle, ze niecale pol roku pozniej jirz robaki ja zarly.

Przebila sie przez Balustrade i spadla z wiaduktu, wiec nie pitol cos o wolnej jezdzie a tym bardziej, ze Ci wiedza niepotrzebna !

ZENADA na calej lini !

:wink:[/quote]

Żenada to jest twoja wypowiedź tutaj. Przeczytaj najpierw dokładnie co napisałem, oraz to co użytkownicy wyżej, bo do tego właśnie się odniosłem z tym wiatrem.
Cmito
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/4/2018, 21:03

Re: Zdawanie kursu

Postprzez andy7 » 14/4/2018, 20:50

Cmito napisał(a):... Czy muszę płacić w Wordzie za cały kurs na kategorię A1, (ponieważ nie jestem jeszcze pełnoletni) który jest masakrycznie drogi, czy wystarczy wykupienie kilku godzin z instruktorem jazdy widziałem że jest taka opcja. Słyszałem też że według nowych przepisów nie ma przymusu nauki teorii. Można to zrobić w domu. Jeśli ktoś się orientuje to bardzo proszę o odpowiedź. Dodam że szybko się uczę.


Ty tak na powaznie ? JAk idziesz na dyskoteke to tez placzesz, ze wstep makabrycznie drogi ?

Przejdz sie do OSK i dowiedz sie jakie sa przepisy, bo to co slyszaels niekoniecznie jest Prawda.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê