Zobacz wątek - zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT MOTO
NAS Analytics TAG

zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT MOTO

O wszystkim
_________

zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT MOTO

Postprzez KrystianG » 22/12/2017, 22:56

Witam, mam kilka pytań Panowie na 2018 planuje założyć działalność gospodarczą dla dotacji unijnej, związaną zgodnie z PKD

45.40
Sprzedaż hurtowa i detaliczna motocykli, ich naprawa i konserwacja oraz sprzedaż hurtowa i detaliczna części i akcesoriów do nich

Dlatego Panowie, planuje wydanie dotacji unijnej + kilku tysiecy z własnej kieszeni, ogólnie nie za bardzo mi się podoba ta sprawa iż dotacja musi byc wydana w przeciągu 30dni od otrzymania kasy, bo z reguły dokupowałem to co potrzebowałem. kwota do wydania 22TYS. wstawiam listę narzędzi które sporządziłem, gdyby ktoś spotkał się z narzędziami których nie ma na liście a uważa ze powinno się znaleźć to proszę o dopisanie:

Podnośnik motocyklowy 1500
klucz elektryczny akumulatorowy 700
klucz pneumatyczny 300
grzechotka pneumatyczna 300
zestaw kluczy płaskich 100
zestaw kluczy komplet duzy 600
zestaw duzych kluczy nasadowych (duzy kwadrat) 600
mały podnośnik pod koło 200
mały podnośnik pod koło 200
prostownik z rozruchem 500
spawaka 2000
wakuometr 300
olejarka reczna 20
klucz dynamometryczny mały 160
klucz dynamometryczny duży 160
prasa hydrauliczna 2000
przyrząd do pomiaru wykości pływaka 100
sciagacz duzy 3ramienny 300
sciagacz mały 3ramienny 200
sciagacz 2 ramienny 200
sciagacz 4 ramienny 200
szafka narzędziowa z kompletnym wyposażeniem NEO TOOLS 1500
wiertła 200
suwmiarka 500
zestaw młotków 200
zestaw śrubokrętów 200
zestaw szczypiec 200
zaciskarka do przewodów el. 200
ściągacz izolacji 200
miernik elektryczny 200
MYJKA ULTRADZWIEKOWA - URZADZENIE POLECONE PRZEZ UZYTKOWNIKA Z INNEGO FORUM.

PODSUMOWANIE 13920ZŁ - według sprzętów które sprawdzałem i chciałbym zakupić.

dodatkowo teraz posiadam na stanie :

Tokarka - dlatego nie kupuje już zwykłych ściągaczy tylko dorabiam na bieżąco
komplet ściągaczy z neta
zakuwarka do łańcuchów
zestaw kluczy nasadowych płaskich młotków szczypiec itp.
spawarka
wiertarka stołowa
klucz udarowy elektryczny do ściągania koła zamachowego
kompresory 2
podnośnik pod motocykl pod ramę hydrauliczny
miernik elektryczny
klucz pneumatyczny
Pistolety do malowania

Ogólnie na dzień dzisiejszy nie mam problemu z naprawianiem motocykli, warsztat podstawowymi narzędziami mam wyposażony, może nie najlepszej klasy ale sprawdzony sprzęt średniej klasy, do motocykli wystarczający.

myślałem jeszcze nad zakupem Piaskarki mniejszej do drobnych elementów, tylko czy jest sens ładować 2-3tyś na taki sprzęt ? raczej rzadko będę go używać, chwilowo nie posiadam i jakoś nigdy nie powiedziałem sobie " kurcze felek szkoda że nie mam piaskarki" a np. często gęsto siedząc na warsztacie po pracy mówiłem ze brakuje mi tokarki i teraz bardzo mi pomaga ta maszyna.

Czekam na pomoc i dziękuje za zaangażowanie, Czekam na propozycje Panowie
KrystianG
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/12/2017, 22:50


Re: zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT

Postprzez jasnoksieznik » 23/12/2017, 00:52

Trochę nie rozumiem - "szafka z wyposażeniem", czy zestawy kluczy? Jeśli szafka jest z wyposażeniem (narzędziami), to coś tanio wyszła.

Każdy profesjonalny warsztat motocyklowy (pomieszczenie, nie firma), z którym się spotkałem, miał po wózek z narzędziami i nikt nie bawił się w kupowanie pojedynczych elementów.

Masz jakiś czytnik do OBD?

Jak kupujesz narzędzie na akumulator, do codziennej pracy, od razu weź drugi akumulator.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT

Postprzez Glenroy » 23/12/2017, 04:14

Jeżeli chodzi o narzędzia, od siebie mogę Ci polecić, żebyś zaopatrzył się w porządny zestaw kluczy płasko-oczkowych z grzechotką bo są po prostu genialnym wynalazkiem, i klucze dynamometryczne...weź coś porządnego jakąś betę, facoma, bahco, stahlwille, gedore, porządny klucz dynamometryczny to 400 zł w górę, można powiedzieć, że te do 300 zł to są o kand d. potłuc ;). Do dynamometryka od razu bierz kątomierz bo chcąc wykonywać swoją pracę rzetelnie, będzie Ci potrzebny chociażby do śrub głowicy.
Do regulacji gaźników i składu mieszanki zestaw ColorTune i CarbTune jest super sprawą :)

Praska do przewodów elektrycznych to też pojęcie dość ogólne, bo masz praski m.in do tulejek, końcówek samochodowych, końcówek izolowanych i to jest 200zł za taką przeciętną sztukę...szczerze powiedziawszy, dużo bardziej przyda Ci się lutownica transformatorowa i jakaś gazówka np. VersaTip Dremela, do trudno dostępnych miejsc nie ma lepszego sprzętu, do tego wymieniasz sobie tylko grot na dyszę i masz palnik do zgrzania np. koszulki termokurczliwej :).

Na prawdę, mając do wydania taką kasę, chcąc się tym zajmować na poważnie, nie oszczędzaj na narzędziach, bo to się na Tobie zemści w najmniej odpowiednim momencie, a i przyjemniej pracuje się profesjonalnym sprzętem.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT

Postprzez KrystianG » 23/12/2017, 08:55

Wow, bardzo obszerne i super pomysły. Oczywiście dziekuje za polecenia i zapraszam do dalszej dyskusji, jakie jeszcze gadżety polecacie? Kompa z softem już obczajam,
KrystianG
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/12/2017, 22:50

Re: zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT

Postprzez jasnoksieznik » 23/12/2017, 10:30

Rozważ wręcz dwa kompy - biurowy i tak jest potrzebny (księgowość, terminy itp.), a - jeśli rzeczywiście zamierzasz zczytywać błędy z motocykli - osobno jakiś mały laptop i w miarę uniwersalna wtyczka OBD. W przyszłości bez tego niewiele zrobisz. Laptop nie musi być mocny, ważne, żeby miał kilka USB. Imho nie ma sensu bawić się w jakieś wtyczki bluetooth z apką - do domowych zastosowań jest to ok, ale nie do warsztatu.
Wtyczki elektryczne można robić zaciskarką za 100PLN, a można i taką za 450PLN. Różnica jest taka, że te drugie trzymają - znam to z autopsji.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT

Postprzez Ertyjk » 27/3/2018, 16:00

Marzy mi się wielkie murzyńskie pento w mojej okrężnicy.

_________________________
[url=https://forum.scigacz.pl[/url]

Warn za reklamę /Glenroy

A ode mnie mała edytka /Czester :twisted:
Ertyjk
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27/3/2018, 15:20

Re: zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT

Postprzez pedziwiatr877 » 27/6/2018, 17:10

Warsztat to naprawdę świetny pomysł. Sam kiedyś rozważałem, ale uruchomienie punktu wymiany opon. Niestety to jednak mocno sezonowy biznes... Ze względu na to, że sporo swego czasu się tematem zainteresowałem, to podrzucam Ci namiar do firmy, która zajmuje się odwodnieniami. W Twoim przypadku szczególnie powinny się sprawdzić instalacje odwadniające garaże, czy parkingi...
pedziwiatr877
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25/6/2018, 13:16

Re: zagospodarowanie pieniędzy z dotacji unijnej - WARSZTAT

Postprzez gizmooo » 28/11/2023, 09:22

Używam narzędzia różnych marek. King Tony jak najbardziej plasuje się w górnej półce jeżeli chodzi o jakość i komfort użytkowania. Są też naprawdę trwałe.

Klucze nasadowe warto ejst zamawiać w sieci, ceny są o wiele korzystniejsze niż przy kupnie w sklepach stacjonarnych https://buythis.pl/nasadki-klucze-nasadowe/
Od siebie polecam to miejsce, mogą dobrać odpowiednie.
gizmooo
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 14/6/2019, 07:30



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na gr