Zobacz wÄ…tek - Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2
NAS Analytics TAG

Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez michu110 » 20/3/2018, 21:56

Witam!!!

Posiadam Hondę Hornet 600 i chciałbym zblokować ją na A2. W dowodzie ma wbite 71kW, czyli o 1 kW więcej niż mówią przepisy dotyczące przeróbki moto na A2. Czy mieliście przypadki, że po załatwieniu wszystkich formalności na hamowni i stacji kontroli pojazdów, w urzędzie nie chcieli Wam przerejstrować motocykla na
A2, jeśli tak jak w moim przypadku przepis przekroczony jest o zaledwie 1kW? Czy w tej sytuacji warto wogóle brać się za próbę blokowania motora? Czy na stacji kontroli pojazdów mogą odmówić mi podbicia badań technicznych jeśli miałbym wszystko poprawnie zblokowane, ale ten 1kW więcej jest przekroczony w przepisie?

Z góry dzięki za pomoc
michu110
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/11/2017, 00:20


Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez Glenroy » 20/3/2018, 22:24

Przecież w urzędzie nie rejestrują Ci niczego pod żadną kategorię.
Robisz modyfikację, tudzież blokadę, załatwiasz papierkologię, wydział komunikacji wprowadza zmiany do dowodu rejestracyjnego, nikt nie robi żadnych problemów. Problemem pozostaje tylko to, że mimo wszystko nie będziesz miał uprawnień na ten sprzęt, bo nie spełniał warunku dwukrotności dopuszczalnej mocy przy dławieniu ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez michu110 » 20/3/2018, 22:30

Dzwoniłem na stację kontroli pojazdów i koleś powiedział, że podbiją przegląd jeśli moto zostanie zblokowany zgodnie z przepisami... I bądź tu człowieku mądry... Każdy mówi co innego
michu110
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/11/2017, 00:20

Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez jasnoksieznik » 20/3/2018, 23:57

Jeśli masz takie widzimisię, to możesz zablokować i H2R na 35kW. Albo 20-tonową ciężarówkę. Hamowni/Stacji Kontroli Pojazdów nic do tego - póki pojazd spełnia warunki ustalone przez ustawę, to czemu mieli by nie dopuścić pojazdu do ruchu?

A czy właściciel ma osobiście prawa do poruszania się tym po drodze, to inna sprawa. Przecież możesz mieć dziadka z prawkiem kat. A, któremu chcesz podarować Hayabusę, ale się boisz, żeby w swoim wieku nie przesadził z mocą...
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez ChaoticBiker » 21/3/2018, 09:51

Tak jak wyzej, nikt Ci nie bedzie robil problemów z rejestracja tego moto. Ani diagnosta, ani urzad. Bo nie maja z czego robic Ci problemów.
Bo ani diagnosta, ani urzad nie sprawdzaja Twoich uprawnien.
Ale na kategorii A2 nie bedziesz mógl nim jezdzic, gdyz nie posiadasz uprawnien do tego sprzetu, niezaleznie czy jest on zdlawiony czy nie- wyjdzie to przy pierwszym spotkaniu z Policja lub w razie niedajborzu dzwona.

Kiedy ludzie wreszcie zrozumieja, ze sprzetów NIE REJESTRUJE SIE NA KATEGORIE PRAWA JAZDY!
Kategoria A2 to nie kategoria pojazdu, to kategoria PRAWA JAZDY, które uprawnia do poruszania sie okreslonymi pojazdami.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez michu110 » 21/3/2018, 14:30

A policja ma wgląd do parametrów technicznych motocykla przed zarejestrowaniem go po przeróbce? Przekracza mi przepis o 1kW i nie wiem jak ten temat rozwiązać :P

Legitne info:
Dzwoniłem do firmy hmk-motocykle z zapytaniem o przeróbkę moto pod A2 i miły Pan zapytał ile mam teraz wbite w dowodzie, odpowiedziałem że 71kW, a on na to: "Blokowanie w takim wypadku nie ma sensu i raczej tego nie zrobimy, poza tym diagnosta się Panu pod tym nie podpisze, a urząd nie zarejestruje". I jak tu cokolwiek blokować, jak nie mam gwarancji, że po zblokowaniu, na stacji/w urzędzie ktoś czegoś nie odwali. Rozumiem, że moto nie jest rejestrowane na A2, bo to prawko można mieć na kategorię A2. Rozumiem, też że warsztat, diagnostę, urząd powinno to gówno interesować czy ja sobie chcę zdławić moto do 1kW czy do 35kW i jeśli mam wykresy z hamowni i papierek rzeczoznawcy to bez pierdnięcia powinni mi to załatwić, jednak widzę że Ci ludzie tego nie rozumieją i nie wiem jak poprostu załatwić tą sprawę.

Połączyłem posty, używaj opcji edycji, nie pisz posta pod postem. Pozwoliłem sobie też usunąć link, dlaczego? Odsyłam do regulaminu forum, następnym razem będzie ost. /Glenroy
michu110
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/11/2017, 00:20

Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez ChaoticBiker » 22/3/2018, 13:10

Sprawa jest prosta, sa 2 rozwiazania:
1. zrobisz kategorie A
2. Kupisz motocykl, którym mozesz legalnie jezdzic na A2

Legalnie tego inaczej nie zalatwisz.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez jasnoksieznik » 22/3/2018, 14:23

michu110 napisał(a):[...]
I jak tu cokolwiek blokować, jak nie mam gwarancji, że po zblokowaniu, na stacji/w urzędzie ktoś czegoś nie odwali. Rozumiem, że moto nie jest rejestrowane na A2, bo to prawko można mieć na kategorię A2. Rozumiem, też że warsztat, diagnostę, urząd powinno to gówno interesować czy ja sobie chcę zdławić moto do 1kW czy do 35kW i jeśli mam wykresy z hamowni i papierek rzeczoznawcy to bez pierdnięcia powinni mi to załatwić, jednak widzę że Ci ludzie tego nie rozumieją i nie wiem jak poprostu załatwić tą sprawę.


Przeciez z gory wiadomo, co i o ile nalezy blokowac, zeby mozna bylo na tym jezdzic na A2. Ze Twojego motocykla sie nie da tak zdlawic, to przeciez nie wina urzedu, tylko ustawy.
Czy ktos Ci czegos odmowil w urzedzie, co wg. ustawy powinno byc mozliwe? Jesli tak Ci sie wydaje, to zawsze pros o podstawe prawna.

A ze warsztat/diagnosta czegos nie chce poswiadczyc, to ich racjonalizacja - nie oplaca im sie pchac w trakie atrakcje. Jesli maja potem skladac zeznania albo odpowiadac na urzedowe pisma, to im sie to nie oplaca. Uczestnictwo diagnosty w rozprawie sadowej to pol dnia jego pracy.
Mi warsztat odmowil zamontowania opony nieprzeznaczonej dla danego modelu motocykla, bo "po co im taki problem?"
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez Fugu » 22/3/2018, 15:33

michu110 napisał(a): Przekracza mi przepis o 1kW i nie wiem jak ten temat rozwiązać :P

Zmiana mocy jest prosta - kupujesz dedykowany zestaw, zakladasz, robisz wpis.
Zestaw do redukcji kupisz w necie, n.p. tu: https://shop.alphatechnik.de/shop/index ... s_id=33829

Tylko - motocykl po zmianach nie moze byc prowadzony z prawkiem A2.

michu110 napisał(a):"Blokowanie w takim wypadku nie ma sensu i raczej tego nie zrobimy, poza tym diagnosta się Panu pod tym nie podpisze, a urząd nie zarejestruje".

To jest bzdura - zarowno diagnostyka jak i urzad nie interesuja sie po co zmieniasz moc.

michu110 napisał(a):I jak tu cokolwiek blokować, jak nie mam gwarancji, że po zblokowaniu, na stacji/w urzędzie ktoś czegoś nie odwali.

Nie ma podstaw, zeby cos odwalili. Ich nie interesuje po co zmieniasz.

michu110 napisał(a):Rozumiem, też że warsztat, diagnostę, urząd powinno to gówno interesować czy ja sobie chcę zdławić moto do 1kW czy do 35kW i jeśli mam wykresy z hamowni i papierek rzeczoznawcy to bez pierdnięcia powinni mi to załatwić, jednak widzę że Ci ludzie tego nie rozumieją i nie wiem jak poprostu załatwić tą sprawę.

Dokladnie tak jest. Majac komplet papierow mozesz przerejestrowac motocykl. Co nie znaczy ze mozesz z nim jezdzic majac A2.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Honda Hornet 600 PC36 - blokowanie na A2

Postprzez andy7 » 22/4/2018, 18:19

ChaoticBiker napisał(a):Kiedy ludzie wreszcie zrozumieja, ze sprzetów NIE REJESTRUJE SIE NA KATEGORIE PRAWA JAZDY!


Nigdy !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê