Zobacz wÄ…tek - Jaki motocykl turystyczny do 15 000
NAS Analytics TAG

Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez exudio » 12/3/2018, 11:29

Witam,
poszukuję motocykla turystycznego do kwoty 15 000 zł. Najlepiej gdyby w tej kwocie był już wyposażony w kufry. Nie mam jeszcze sprecyzowanych preferencji, zamierzam zwiedzić Europe na ile jest to możliwe. Nie wiem czy decydować się na stricte turystyczny motocykl czy może bardziej coś co może też wpaść w teren (zawsze teren sprawiał mi wielką przyjemność). Chciałbym żeby motocykl był niezawodny i w momencie ruszenia w trasę nic skomplikowanego nie mogło się stać. :)

- Jakie masz doświadczenie:
Suzuki Burgman 125ccm (10 000 km), Yamaha XJ 900 (2 000 km)
- Wiek, waga, wzrost:
24 lata, 184 cm, 98 kg
- Do jakich celów chcesz używać motocykla
Jazda po mieście 20%, jazda po trasie 50%, jazda w terenie 30%
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
4 000 - 6 000
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Na sam motocykl mam 13 000-15 000. Jeżeli chodzi o ciuchy to w przypadku wydania 15 000 będę miał około 3 000 zł na ciuchy.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Tak naprawdę nie wiem ile pieniędzy potrzeba na utrzymanie motocykla w sezonie, tu przydałaby się podpowiedź. W Burgmanie jedyne elementy utrzymania to była wymiana opon, a Yamahę posiadałem przez jeden sezon.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
PreferujÄ™ motocykle zabudowane owiewkÄ…. Turystyczne/enduro.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Suzuki V-Strom 650/1000, Suzuki Bandit 650/1250.
exudio
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/3/2018, 11:19


Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez Vasago » 12/3/2018, 14:28

Skoro chcesz jeździć w terenie, to Bandity raczej odpadają.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37


Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez jasnoksieznik » 12/3/2018, 15:32

Versys, Multistrada (ta brzydka).

Jeszcze zerknij, czy nie znajdziesz F700GS, ale to raczej drozsze zabawki.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez exudio » 13/3/2018, 12:56

Z Banditem rzeczywiście - nie nadaje się w teren. Sęk w tym, że jeszcze nie do końca sprecyzowałem gdzie chciałbym się poruszać. Pytanie czy w dalszą trasę (tj. np. do Włoch) motocykl taki jak np. Versys będzie równie wygodna jak Bandit?
exudio
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/3/2018, 11:19

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez jasnoksieznik » 13/3/2018, 16:34

Jesli chcesz strzelic z centralnej Polski do Rzymu w dwa dni, to nic nie bedzie wygodne, a juz na pewno nic, co nadaje sie w teren.

Na Hondzie CBF 600 jezdzilem przez 5 dni po 6 godzin i bylo bardzo fajnie, ale nie jezdzilem szybko (40-60km/h).

Lubisz dwa, czy cztery cylindry? Ja np. zasadniczo wole dwa, ale w dlugie trasy chyba bym wybral cztery.

EDIT: CBF 600 da sie w tej cenie znalezc z ABSem.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez setup » 16/3/2018, 23:44

jeśli solo, to bierz dl650. Pozycja mega wygodna na długie turystyczne przeloty, owszem jest to V z niezbyt mocnym silnikiem ale jeśli nie zamierzysz ścigać się z czasem na trasie, to spokojnie wystarczy. W zależności od opon spokojnie da radę w lekkim terenie a jeśli Ci się odwidzi to założysz jakieś kapcie sportowo-turystyczne i spokojnie połykać będziesz asfalty, choć pozostaje kwestia zawiasu no ale nie można mieć wszystkiego :).
Motocykl popularny więc że tak napiszę "zaplecze" dość obfite czy to w części czy to w forumowe porady.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez Wonski80 » 27/3/2018, 21:38

Witam bo to mój pierwszy post. Też szukam turystyka do 15kzł. 186cm/95kg pierwszy poważny motocykl, oczekuje od jazdy relaksu, spokoju, osłony od wiatru... na pewno nie adrenaliny i emocji. Też obstawiałem dl650 V-strome.

Ostatnio jednak coraz bardziej nie daje mi spokoju Honda NTV700 deauville. Ktoś ma doświadczenie ? WIem że pewnie to nie demon prędkości i przyspieszenia, ale wygląda na spokojny turystyk. Wał karda, duza osłona od wiatru, niski, zabudowany taki spokojny motocykl do jazdy. Tylko czy nie jest to krowa podobna do maxi skuterów ?!
Avatar użytkownika
Wonski80
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/3/2018, 21:28
Lokalizacja: KOL

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez Croowab » 27/3/2018, 22:12

Do asfaltowej turystyki postawił bym na dużego bandyte.
A coś co i w teren wjedzie to olejakową multistradę 1000ds albo przy odrobinie szczęscia 1100 (świetna na winklach, spoko na autostradzie a i w lekki teren swobodnie wjeżdza https://youtu.be/6h-AsQTHQVE?t=146).
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez ChaoticBiker » 28/3/2018, 11:11

NTV deauvilly jest calkiem zwawym i zwrotnym moturkiem, wcale nie krowiasty ;) Polecalbym to albo vstrom 650, choc jak sie uprze to i 1000 moze byc.
Co od ooryginalnego posta - a co bylo nie tak z XJ900? Zamiana tego na bandita, jak niektórzy sugeruja, to tak troche jakby siekierke na kijek... Niedawno w Calgary Bay spotkalem dwóch niemców, gdzie wlasnie jeden jechal XJ900 z kuframi, rok chyba 1997 i generalnie byl bardzo z motocykla zadowolony. Drugi jechal nowa Africa Twin.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez Wonski80 » 28/3/2018, 20:08

Oczywiście jestem świeżakiem, wiec niech mnie ktoś poprawi, ale czytałem i słyszałem że tysiączek w DL nie był juz tak udanym silnikiem jak 650, pod względem spalanie i niezawodności. Dla mnie liczy sie wygoda i pozycja, jak najbardziej prosta i naturalna. V-strom jest Chyba wyższy niz NTV, ale NTV wydaje się być idealana dla początkującego dla relaksującej jazdy w weekend czy do pracy poza miasto. Motocykl to dla mnie pokora i rozsądek wiec chyba na początki 1000cm to za dużo, za bardzo kusi a umiejętności jeszcze brak, kuku na każdej maszynie można sobie zrobić ale im spokojniejsza tym mniejsze prawdopodobieństwo, No i Honda ma ABS ten Hondy
Avatar użytkownika
Wonski80
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/3/2018, 21:28
Lokalizacja: KOL

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez Vasago » 29/3/2018, 06:33

Dostałem NTV na godzinę, na kursie kat A. Wcześniej były dwie 125-tki, jedna 250-tka i Bandit 600. To były moje jedyne godziny na motocyklach i daleko było mi do kozaczenia. Wręcz przeciwnie, wydawało mi się, że Bandit to kipiący mocą potwór :lol:
I nawet na tym etapie NTV była po prostu nudna. Taka totalnie bezpieczna - miękką i bezpłciowa. Dodatkowo miała wyczuwalne opóźnienie w reakcji na gaz i do tej pory nie wiem, czy to wina przeniesienia napędu wałem, czy jakiś problem z tym konkretnym egzemplarzem. To opóźnienie idealnie wpisywało się charakter tego motocykla, bo było na tyle małe żeby nie stwarzać zagrożenia, ale jednocześnie na tyle wyraźne, że motocykl wydawał się pytać - na pewno chcesz pojechać szybciej? Zastanowiłeś się 3 razy? OK, no to skoro jesteś pewny to jedźmy, tylko bez żadnych szaleństw. Powolutku do przodu :P

Przejedź się na tym koniecznie jeżeli myślisz o zakupie, bo to strasznie specyficzny motocykl.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez ChaoticBiker » 29/3/2018, 16:00

NTV tak, jest to specyficzny motur, który wie do czego sluzy i do tego celu sprawdza sie znakomicie. A tym celem jest turystyka nie autostradowa, ale taka wliczajaca winkle, ciasne krete drózki.
Absolutnie ten motocykl nie ma zaciecia sportowego. Ale wcale nie jest zamulaczem, zalezy do czego go porównamy. Jesli porównujemy do banditów, nakedów czy sportów, to tak, slabiutko. Ale jesli porównamy go do innych turystyków, to jest lekko i zwrotnie, a jak dorzucimy czopery to sie okazuje, ze jest naprawde zwawo.
A na koniec NTV ma bardzo trwaly silnik, jest oszczedny, i nie tylko dowiezie Cie na koniec swiata ale i bezpieczenie przywiezie spowrotem.
Tak, Deauville jest "nudny". Ale jest on "nudny" z premedytacja - taki ma byc. W koncu przyspiesza 0-100 w az 6 sekund.

[EDIT] jeszcze na koniec dodam, ze np. takie BMW GS tez sa nudne, a do tego brzydkie, a jednak ludzie kupuja je masowo. Po prostu trzeba byc swiadomym po co i do czego sie dany motocykl kupuje.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez setup » 31/3/2018, 22:39

mając do wyboru ntv a vstorma 650, brałbym tego drugiego. Masz 184 cm, więc będzie Ci na nim mega wygodnie. Obecnie jest trend na motocykle typu adventure a więc ew. odsprzedaż też nie będzie problemem.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Jaki motocykl turystyczny do 15 000

Postprzez Wonski80 » 2/4/2018, 20:55

Zależy mi na dobrej osłonie od wiatru, DL jest bardzo odsłonięty, NTV bardziej zabudowany zwłasza nogi, ale także wyższa i szersza szyba, wał karda obsługa napędu odpada. DL bardzo popularny właśnie typ adventure wiec w sumie do wszystkiego bardzo wszechstronny, dużo egzemplarzy, duży wybór przy zakupie, motocykl wygodny wysoki, duży. Faktycznie muszę się przejechać obydwoma i zdecydować.
Avatar użytkownika
Wonski80
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/3/2018, 21:28
Lokalizacja: KOL



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê