Zobacz wątek - Kask integralny do 500 zł
NAS Analytics TAG

Kask integralny do 500 zł

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 9/3/2018, 17:43

Hejka mam zamiar kupić swój pierwszy kask na moto, yamahe yzf r 125 możecie polecić coś do 500-600 zł sam wybrałem kilka i moje pytanie który będzie najlepszy.

http://allegro.pl/kask-ls2-integralny-f ... 7200307183
http://allegro.pl/kask-airoh-storm-ange ... 18057.html
http://allegro.pl/kask-integralny-hjc-c ... 27486.html
http://allegro.pl/kask-integralny-ls2-f ... 82260.html
http://allegro.pl/shark-s700-s-jost-kas ... 73721.html

LiczÄ™ na szybkie odpowiedzi, co sÄ…dzicie o nich :D ?
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12


Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Zimny72 » 9/3/2018, 19:20

Shark albo Airoh - bez przymiarki siÄ™ nie obejdzie.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 9/3/2018, 19:46

NIe wystarczy obwód głowy zmierzyć i wysłać im rozmiar, bo w sklepie to ciężko będzie kupić
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Glenroy » 9/3/2018, 21:52

CreativeYZF napisał(a):NIe wystarczy obwód głowy zmierzyć i wysłać im rozmiar, bo w sklepie to ciężko będzie kupić

Najgłupsza rzecz jaką słyszałem ;). Nie, nie wystarczy, praktycznie każdy producent posiada swój profil kasku, ba, pomiędzy modelami profil wnętrza potrafi się dość diametralnie różnić, np. kaski Icon-a, airmada ma całkowicie inny profil wnętrza niż airframe. Osobiście też nie jeżdżę w Shoeiu, tylko w HJC, bo mam do tego pierwszego jakiś uraz, tylko Shoeie w przeciwieństwie do HJC kompletnie nie leżą mi na głowie.

Oczywiście, możesz kupować "na oko" ale jednak olanie ochrony najważniejszego organu w naszym ciele podchodzi już trochę pod głębokie stadium głupoty ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 10/3/2018, 17:12

Kurczę no tylko dostanie tych modeli w sklepach graniczy z cudem chyba że pojade tam gdzie jest wystawiony na allegro ale to chyba się nie opłaca :/
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 10/3/2018, 17:12

Pytam dla tego że się nie znam a że widziałem na necie rozmiarówki to się zastanawiam po co to :D
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Dziurawa Podeszwa » 11/3/2018, 08:37

Dla osób, które wolą kupować na oko i nie chce im się jeździć po sklepach. Tak też się da, tylko że jest dużo trudniej trafić właściwy rozmiar.
Dziurawa Podeszwa
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11/5/2015, 11:19

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 11/3/2018, 16:45

To nie jest tak że mi się nie chce tylko mam daleko do dużego miasta :D, ale to jedynie wybierać miedzy Airoh a sharkiem ?
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez jasnoksieznik » 11/3/2018, 20:33

trzy grosze ode mnie - nie kieruj się malowaniem. Najtańsze są czarne, najbezpieczniejsze są neonowe żółte lub pomarańczowe, a najszybsze są repliki Marqueza. Jeśli się martwisz tym, że jest brzydki, to się nie przejmuj. Jeśli widzisz malowanie kasku, to znaczy, że nie korzystasz z niego zgodnie z przeznaczeniem 8).

Jeśli masz czas i newry, to możesz zamawiać kaski w Internecie i odsyłać pocztą.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Rura » 12/3/2018, 22:31

Tylko problem polega na tym, że żeby człowieczek zrozumiał, że powinien odesłać bo jest źle, to powinien przymierzyć kilka co najmniej i wówczas będzie wiedział... A tego przez internet nie jest w stanie zrobić...
I najgorsze jest jeszcze, że wytłumaczenie takiej osobie, że głowę ma się jedną i ona nie odrasta i dlatego należy o nią najbardziej zadbać, graniczy z cudem...
Bez przymiarek się nie obejdzie i zobaczysz wówczas na własnej głowie, że rozmiar (X) rozmiarowi (X) nie jest równy i jeden gniecie, że hopla można dostać, a inny lata na głowie jak starocerkiewny po komisariacie....
Poszukaj sklepu stacjonarnego i przymierzaj różne marki... a jeżeli usiłujesz tyłek szkłem podcierać, to kup sobie duo, czy inny szajs... co za różnica...
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 22/3/2018, 17:17

Kupiłem HJC cs 15 i jeszcze w nim nie jeździłem ale jest ciasny że aż łeb boli, może po kilku godzinach się jeszcze rozbije :D

Wykaż się trochę kulturą i zważaj trochę na swoje słownictwo. /Glenroy
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Rura » 22/3/2018, 21:53

Cieszymy się Twoim szczęściem i naiwnością, że taki kask się ułoży...
Miłych bóli głowy.... :)
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Vasago » 23/3/2018, 07:41

Odeślij póki się da i jedź do pierwszego większego sklepu w okolicy, poprzymierzać co się da. Nawet jeżeli twoich modeli tam nie będzie. Chyba lepiej mieć dopasowany kask innej firmy, niż miażdżący łeb egzemplarz, który wybrałeś sobie na podstawie zdjęcia?
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 23/3/2018, 23:50

Po pierwsze go przymierzałem, i był dobry lepiej jak jest ciasno jak niż miał by latać na głowie a po drugie dzisiaj miałem okazję trochę polatać i powiem wam że super jest cichy głowa nie boli jedynie brak pin locka ale to juz sobie go domówie :D
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Glenroy » 24/3/2018, 08:51

CreativeYZF napisał(a):Po pierwsze go przymierzałem, i był dobry lepiej jak jest ciasno jak niż miał by latać na głowie a po drugie dzisiaj miałem okazję trochę polatać i powiem wam że super jest cichy głowa nie boli jedynie brak pin locka ale to juz sobie go domówie :D


Przymierzałeś tylko ten jeden, czy mierzyłeś kilka kasków? Bo jeżeli to jest jedyny kask, który założyłeś, to wybacz, ale nie masz nadal pojęcia, czy dobrze leży na głowie ;). Musisz wiedzieć, że pomiędzy ciasno, a zbyt ciasno, jest dość cienka granica. To, że kask się "ułoży" to taka mitologia krążąca po sieci, jeżeli jest ciasny na przymiarce i gdzieś Cię mocno ugniata, to tak już zostanie. Tak samo jak z odzieżą skórzaną, to też jest mit, że "się ułoży", fakt, skóra pracuje, ale to są zmiany liczone w zakresie milimetra-dwóch, nie centymetrów, i tak samo, jeżeli skóra gdzieś uwiera na dzień dobry, to będzie też uwierać na do widzenia. Kask ma siedzieć na głowie pewnie, ale poza poduszkami policzkowymi nie powinien nigdzie ciasno uwierać.

Od siebie, powiem Ci, że kupowałem kask w tamtym roku, najpierw zrobiłem sobie listę, czego od kasku wymagam, w przeciągu miesiąca przymierzyłem ponad 50 skorup, różne modele, różne rozmiary, pochodziłem w nich 15-20 minut po sklepie i dopiero miałem sensowny obraz sytuacji w jakiej się znajduję. Mam gdzieś chyba jeszcze zeszyt z notatkami, gdzie pisałem w jakim kasku chodziłem, w jakim rozmiarze, i notowałem swoje ewentualne wrażenia, co mi pasuje, co nie i tym sposobem doszedłem dopiero do 3 kasków, spośród których wybierałem, czyli powtórka, do sklepu, przymiarka każdego z nich, chwila zastanowienia i decyzja.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 25/3/2018, 18:06

Przymierzałem kilka kasków i ten był faktycznie dobry ale sam już nwm, dzisiaj po przejechaniu 300km policzki i zęby to bolały po zjęciu w czasie jazdy to poprawiałem go żeby tak nie bolało ehhh, nwm co z tym zrobić teoretycznie mam jeszcz 7 dni do zwrotu ale czy przyjmą to nwm :(
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 25/3/2018, 18:14

Dodam że mój obwód głowy to 55 a Kask to S 55-56 :/ mierzyłem teraz jeszcze jakis No name "Max M 57-58 i to wql lipa jest lata jak potłuczony
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Rura » 25/3/2018, 21:39

Uwaga!!!
Czytamy ZE ZROZUMIENIEM!
Napisałem Ci wyraźnie (a przynajmniej tak mi się wydaje): Rozmiar (x) jednej firmy, nie jest równy rozmiarowi (x) innej firmy.
Czyli 56 Caberga nie jest taki sam jak 56 HJC, czy 56 Shark, Airoh, Shoei czy .... (wstaw sobie dowolnÄ… nazwÄ™).
Czy tak trudno jest zrozumieć ten fakt? I trudno jest dostosować go do rzeczywistości? I trudno jest zrozumieć informację, że poprzymierzać można wszystkie kaski jakie znajdziemy w kilku sklepach stacjonarnych i nie trafimy perfekcyjnie? A z zakupem zdalnym jest o 100 razy gorzej....
Mało tego w tej samej marce są czasami (najczęściej)różnice pomiędzy modelami i kask XXX model YYY może leżeć perfekcyjnie, a XXX XYZZZ niestety nie będzie... a oba to 56 tego samego producenta...

Jaśniej nie potrafię...
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez CreativeYZF » 25/3/2018, 21:58

Zrozumiane w stu procentach :P tylko to mi nie pomaga bo 55 obwód mojej głowy kask teoretycznie też 55-56 a ciasny jak fiks, pojade jutro do tego sklepu i zapytam jak wymienią to git może dołożę trochę grosza i coś lepszego kupie a jak nie to trudno, najwyżej twarz mi się trójkątna zrobi a będę jadł przez słomkę :P
__________
Wymieniłem na rozmiar większy panowie ze sklepu na siłę się upierali że gąbki policzkowe się rozbiją, ale zobaczymy jaki ten będzie

Połączyłem posty, następnym razem staraj się używać opcji edycji. /Glenroy
CreativeYZF
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9/3/2018, 17:12

Re: Kask integralny do 500 zł

Postprzez Glenroy » 26/3/2018, 19:58

CreativeYZF napisał(a):Wymieniłem na rozmiar większy panowie ze sklepu na siłę się upierali że gąbki policzkowe się rozbiją, ale zobaczymy jaki ten będzie


Akurat poduszki policzkowe mają siedzieć ciasno, weź sobie dłonie w pięści i ściśnij policzki, powinieneś mieć podobne wrażenie, ogólnie robisz takiego karpika :). W zasadzie to jedyny element kasku, który może Cię dość mocno uciskać, bo sam kask trzyma się na głowie właśnie głównie za pomocą poduszek policzkowych i kołnierza. Nie wierzysz? Załóż sobie jakiś kask szczękowy i go otwórz, w zasadzie jedyne co się stanie, to poluzują się poduszki policzkowe a sam kask zaczyna już całkiem swobodnie latać na głowie ;).
Ogólnie, policzki mogą Cię uciskać, czy się ułożą? W pewnym stopniu pewnie tak, ale też bym nie przesadzał, czaszka, czyli wszystko powyżej uszu ma siedzieć solidnie na głowie, ma być dopasowane, ale nawet w nowym kasku nie ma prawa Cię tam nigdzie nic uwierać :).
Poniżej uszu ma być ciasno, powyżej ma być po prostu dopasowane, żeby nie latało jak żyd po pustym sklepie :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê