Zobacz wÄ…tek - Salonowy zakup, 650 cc do miasta
NAS Analytics TAG

Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Postprzez Varqina » 4/3/2018, 11:59

Witam wszystkich,
Jestem nowym użytkownikiem i bardzo miło jest mi poznać forumową brać.
Mianowicie przymierzam się do zakupu motocyklu z salonu ( mam złe doświadczenia w kupowaniu używanych motocykli - na każdych oględzinach wady ukryte i wady bardzo dobrze ukryte ale mniejsza z tym)
Odpowiedzi na pytania:
Jakie masz doświadczenie - 6 tyś km CB600 2003r
Wiek, waga, wzrost - 26 lat, 76 kg, 180cm
Do jakich celów chcesz używać motocykla - jazda do pracy, wypady 200-300km, jazda bez plecaka
Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? 2-3 tyś
Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? do 35tyś, cichy mam już zakupione
Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? - przeciętny, coroczna wymiana filtrów, olejów
Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe
Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? - Honda CBR650F oraz Kawasaki Ninja 650
Szukałem tematów które pomogą wybrać jeden z tych motocykli, jednak nie znalazłem odpowiedzi dotyczących modeli 2017 roku.
Bardzo proszę o odpowiedz dotycząca wyboru jednego z tych dwóch. Może jest coś na rynku co umknęło mojej uwadze?
Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Varqina
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/3/2018, 11:45


Re: Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Postprzez Zimny72 » 4/3/2018, 19:59

Może trochę nie na temat, ale jako zwolennik rozwiązań bezobsługowych ;) to poniżej 35 kpln masz jeszcze nówki:
Harley Davidson Street Rod 750
Moto Guzzi V7 Stone

Z łańcuchem to możesz jeszcze wyrwać na wyprzedażach zeszłoroczne :
Suzuki GSX-S750 albo V-Strom 650
BMW F800R
KTM Duke 690
Kawasaki ER6F, Z650 a może i Z800/900
Yamaha MT07 / XSR700 a może i MT09
z Hond to jeszcze NC750
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Postprzez jasnoksieznik » 5/3/2018, 00:11

Proponowanie jakiegokolwiek H-D komuś, kto się interesuje sportami, jest... odważne :P

Z pasem, BMW, to F800GT, ale to nie ten budżet. W zasadzie zostaje Japonia. Albo Ducati Monster? Albo Street Triple?

Wymienione 650tki to "standardowe" motocykle - spełniają wymagania, nie będące przegięciem w żadną stronę (np. Duke 690 jest przegięty, bo to prawie największy jednocylindrowiec). Jak na tą branżę, to raczej bezpieczny wybór.

Jak korzystasz z moto? Krótkie przejażdżki w ładną pogodę, podjeżdżanie po bułki, czy tylko 1-2 dłuższe trasy na rok? Bo jeżeli to ostatnie, to może być fajniej i niedrożej wynajmować motocykle na takie okazje (weekend za 500-800PLN, bez konieczności uiszczania opłat i utraty wartości).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Postprzez Zimny72 » 5/3/2018, 10:03

Bo Street Rod 750 to nie jest typowy HD:
https://youtu.be/64FlteyT51g (otwórz link)
Moim zdaniem całkiem fajne moto na co dzień. :D

Zresztą już kiedyś HD miało podobny motocykl: XR1200
https://www.scigacz.pl/Harley-Davidson,XR1200,,8211,,brudny,Harry,9616.html (otwórz link)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Postprzez Varqina » 5/3/2018, 12:04

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
Jak korzystasz z moto? Krótkie przejażdżki w ładną pogodę, podjeżdżanie po bułki, czy tylko 1-2 dłuższe trasy na rok? Bo jeżeli to ostatnie, to może być fajniej i niedrożej wynajmować motocykle na takie okazje (weekend za 500-800PLN, bez konieczności uiszczania opłat i utraty wartości).

Z motocykla korzystam nastepujÄ…co:
W tygodniu do pracy ( 20 km ) gdy pozwala pogoda, dodatkowo 1-2 w tyg wypad z kolegami (100-150km). 2-3 razy na sezon przejazd autostrada 300km oraz 1 w sezonie serpentyny w bieszczadach.
- wiec skłaniam się jednak do zakupu.
Z przedstawionych modeli, żaden nie przypadł mi do gustu ze wzgledu wizualnego.
Czy mogę poprosić szanowną Brać o przedstawienie za i przeciw przedstawionych sportowych motocykli przezemnie do miasta?? Oraz pomóc w wyborze Kawasaki a Honda?
Varqina
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/3/2018, 11:45

Re: Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Postprzez Marsjanin » 5/3/2018, 12:26

Tak naprawdę, motocykle wymienione przez Ciebie nie są stricte maszynami sportowymi. Troszkę inna pozycja za kierownicą i owiewki nadają sportowego charakteru, ale to tyle. Jeżeli chcesz mieć dużo frajdy z jazdy, a przy okazji łatwo przeciskać się po miejskiej dżungli, to z całego serca polecam Yamahę MT-09. Lekki, wąski, krótki. Najlepszą rzeczą w tym sprzęcie jest zdecydowanie jednostka napędowa, która jest bardzo charakterna i wymaga od jeźdźca doświadczenia, gdyż jest dość nerwowa już od samego dołu, a momentu nie brakuje w całym zakresie obrotów.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Re: Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Postprzez jasnoksieznik » 5/3/2018, 14:45

Chyba misisz zrobic odwrotnie - sprobowac obu i nam je opisac.

Podstawowa roznica, to ilosc cylindrow - dwa a cztery. Z tego wynika inna charakterystyka, inne brzmienie i "gang" (charakter) motocykla. Zupelnie inaczej sie kreci 2 i 4 cylindry - gdzie indziej tez maja moc maksymalna. Wolisz wiertarki udarowe, czy szlifierki? Jakis recenzent pisal, ze Kawa ma slaby dzwiek - jak bedziesz sam sprawdzal, zwroc uwage czy moto testowe ma standardowy wydech, czy Akrapa.
2, czy 4 - sam musisz wiedziec.

Ja swego czasu porownywalem XJ6 i ER-6. Stwierdzilem, ze wole 2 cylindry i kupilem F800R :D.
Czytam specyfikacje i wychodzi, ze CBF ma wiekszy bak przy tym samym spalaniu. Czy Ci to robi? Raczej nie. Za to Kawa jest o 10% lzejsza, a to juz sporo.
Kawa ma analogowy zegar, a Honda oba cyfrowe. Co kto lubi. Jakosc przyciskow i ich uklad musisz ocenic sam.
Do Hondy latwiej przyczepisz bagaz na zadupku, bo ma uchwyty dla pasazera. W Kawie to pewnie dodatek.
Kawa ma wskaznik biegu, a Honda nie. Ja z mojego duzo korzystam, bo mam, ale jakby go nie bylo, to bym sie szybko nauczyl jezdzic bez.

Disclaimer: To wszystko na podstawie danych z tabelki. Nie jezdzilem tymi motocyklami.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Salonowy zakup, 650 cc do miasta

Postprzez Rura » 8/3/2018, 00:03

Po prawie 30 latach jeżdżenia na 2... 3ech... czasami 4rech (ale w motostylu ;) ) wolałbym dołożyć te 4 koła i kupić nowego Strit Trypla ;)...
Może pseudo-sporty mi się znudziły...? AA może po prostu, na starość... zacząłem cenić sobie wygodę połączoną z jakością i pewnością prowadzenia i z silnikiem po którym wiem czego mogę się spodziewać bez patrzenia na budziki i zastanawiania się który to już bieg...
Echhhh... chętnie dołożyłbym więcej i wsiadł na RSa ;).


Csiiiii.... ipomyśleć, że tyle czasu handlowałem japonią i pracowałem jako sprzedawca w Kawie... ale csiiii....
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê