Zobacz wÄ…tek - Ducati 696
NAS Analytics TAG

Ducati 696

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Ducati 696

Postprzez foxracer » 6/2/2018, 16:19

Witam,

Bylem obejrzeć motocykl ducati 696. Generalnie wydawał się ok, po lekkim ślizgu na lewej stronie. Jednak zaniepokoiły mnie dwie rzeczy.

Niedoskonałości na malowaniu ramy oraz jakby poobijana młotkiem belka amortyzatora. Nie ukrywam, ze jestem bardziej na tak, ale boje się, że moto wcale nie miało takiej malej przygody, a za tymi znakami leży bardzo gruby dzwon.

Niedoskonałości malowania są widoczne dobrze właściwie tylko na zdjęciach.

https://imgur.com/a/HNGTg
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań


Re: Ducati 696

Postprzez Glenroy » 6/2/2018, 20:17

Na podstawie zdjęć niewiele Ci ktoś powie, bo to zdjęcia i nigdy nie oddadzą stanu faktycznego :).

Prostych kilka kwestii, zwracałeś uwagę na stan ograniczników skrętu? Stan końcówek kierownicy, klamek, setów i ograniczników na nich? Oglądałeś dobrze dół goleni zawieszenia? tam gdzie masz ośkę koła? Czy nie ma żadnych rys, albo otarć na spodzie, bokach, ogólnie na kantach?

Dolna półka wygląda jakby ją ktoś młotkiem nabijał ;), nie wiem czy był tam jakiś dzwon, ale dla mnie już świadczy to o podejściu do serwisu moto i "profesjonaliźmie" z jakim owy serwis wykonywano :roll:

Ogólnie zawsze pierwsze na co patrzę, to stan ograniczników skrętu, jeżeli z nimi jest coś nie tak, to dalsze oględziny zwyczajnie odpuszczam i nie wnikam, czy ktoś zaliczył parkingówkę, paciaka, czy gruby dzwon, dla mnie to już z góry dyskwalifikuje motocykl ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Ducati 696

Postprzez foxracer » 7/2/2018, 12:57

Ograniczniki skretu byly lekko pociagniete farba, sprzedawca od poczatku to mowil, ze lakier troche odpadal wiec to poprawil.

Manetki Rizoma, ale w stanie bdb; klamka wymieniona po glebie, tak samo podnozek, uszkodzona jest jeszcze owiewka lewa baku. Widelec miał male rysy z boku, ale to rownie dobrze moglo byc od transportu (tych bylo troche, ponoc kierowca byle jaki :P).

Na lagach jest slad od opuszczania polki generalnie
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Ducati 696

Postprzez Glenroy » 7/2/2018, 15:57

foxracer napisał(a):Ograniczniki skretu byly lekko pociagniete farba, sprzedawca od poczatku to mowil, ze lakier troche odpadal wiec to poprawil.

Serio? Pomyśl...malował byś półkę, tylko dlatego, że z ograniczników zszedł lakier, który i tak się obije przy pierwszym maksymalnym skręceniu kierownicy? Z elementu schowanego za owiewką, wykonanego z materiału, który nie koroduje, w miejscu na które, poza oględzinami, kompletnie nie zwracasz uwagi? Jak dla mnie wygląda to na srogiego paciaka, przy którym poszedł ogranicznik i ktoś próbuje to teraz zatuszować, że niby pociągnął farbą, bo lakier zszedł...jasne.
Osobiście jestem dość wymagającym klientem, przede wszystkim wymagam szczerości...wybacz, ale patrząc na ogólny stan dolnej półki, która wygląda jakby ktoś ją młotkiem napierdzielał, przeszkadzał by Ci fakt, że akurat z ogranicznika zszedł lakier? Może jakiś narwany szczylek łyknie takie bajki...ja od tego motocykla zwyczajnie bym się oddalił ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Ducati 696

Postprzez foxracer » 12/2/2018, 17:52

Dalem sobie spokoj z tym motocyklem, ale widze ze ktos sie polasil. Znalazlem zdjecia VINu w 696 i ewidentnie rama byla ponownie malowana.

Szukam dalej wymarzonego ducata w takim razie :-) Mieliscie moze doswiadczenie w imporcie motocykla z DE/IT/USA?

W Polsce niestety wyjatkowo maly wybor.
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Ducati 696

Postprzez foxracer » 25/2/2018, 18:11

Odpuscilem tamtego 696 i wybor padl na 796 z salonu PL :)
foxracer
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 3/9/2007, 22:48
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê