Zobacz wątek - KTM 450sx - 2005 TWARDE sprzęgło
NAS Analytics TAG

KTM 450sx - 2005 TWARDE sprzęgło

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

KTM 450sx - 2005 TWARDE sprzęgło

Postprzez metesky » 19/2/2018, 16:58

Siemanko Forumowicze, sprawa jest dosyć prosta, posiadam KTM 450sx - 2005 od dłuższego czasu, i ciągle doskwiera mi twarde sprzęgło, próbowałem nie jednokrotnie odpowietrzać, zmieniać olej w pompie, regenerowałem pompę, wymieniłem wysprzęglik, uszczelki etc. (nie zaglądałem jeszcze do kosza). Po około 1h bądź 1,5h jazdy, moje palce odmawiają posłuszeństwa, ręka drętwieje, po wymagającym terenie nie jestem wstanie wcisnąć sprzęgła nawet 4 palcami. Nie jestem nawet wcisnąć w b.dobrej kondycji 1 palcem, zawsze używam 2, chciałbym tylko 1 ze względu na technikę i bezpieczeństwo. Dodam, że testowałem praktycznie każdy model cross'ówek i dawałem se radę ze sprzęgłem, a z moim motocyklem niestety nie mogę sobie poradzić. Jakieś porady, sugestie? Ćwiczenia bądź modyfikacja sprzętu? Uszkodzone może coś jest, czy tak to już chodzi w tych modelach i najlepiej zmienić motocykl. Pozdrawiam
metesky
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/2/2018, 16:31


Re: KTM 450sx - 2005 TWARDE sprzęgło

Postprzez henio12323 » 19/2/2018, 21:11

opcje są takie - albo masz nieoryginalne spręzyny sprzęgła ( te na docisku ) są za twarde np EBC robi zamienniki i sa zwykle mega twarde w porownaniu z oryginałem

opcja druga masz dużą pompe sprzegła - od spodu masz wybite oznaczenie, pewnie masz jakies 10,5 i chodzi ciezko - ale krótkim skokiem wysprzęgla, kup sobie pompe 9mm i chodzić bedzie jednym palcem :D

( p.s jakbys taką chciał mam nową kosztuje jakies 600 zł z najnowszych modeli ktma )

no i kolejna sprawa SX to sprzet na tor tam sie sprzegła mało uzywa;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê
cron