Zobacz wÄ…tek - Honda Hornet 900 - opinia
NAS Analytics TAG

Honda Hornet 900 - opinia

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Honda Hornet 900 - opinia

Postprzez Anti22 » 6/2/2018, 00:13

Witam serdecznie,
nosze siÄ™ z zamiarem kupna kolejnego motocykla.
Po przeszukaniu roznych opinii i informacji skłaniam sie na HHorneta 900.
W tym momencie jestem za granicą jeszcze, ale już szukam ofert i przeglądam rózne strony. Wiem, że mało jest aukcji z tym motocyklem, i czy znalezienie dobrego egzemplarza nie graniczy z cudem?
Ale chciałbym prosić Was, o opinie na temat tego sprzetu, może ktoś mał ten moto ? Czy możecie cos innego tego typu mi zaproponować? :)

- pierwsze moto cb1 potem trochę jeżdzone z750
- 25 lat, 95kg, 188 cm wzrostu
- moto do jazdy na codzień + małe wypady za miasto
- całe lato chiałbym nim jezdzić.
- Chce wydać ok 13 tyś zł + ciuchy

Dzieki bardzo z góry !
Anti22
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20/3/2017, 19:26


Re: Honda Hornet 900 - opinia

Postprzez ded » 10/2/2018, 22:25

Przymierzałem się do dużego horneta, ale wybrałem speed tripla. Hornet ma silnik, który kipi momentem od samego dołu, hamulce też brzytwa. Z tego co pamiętam ma 2,9 do setki, słabsze litry wymiękają ale charakterystyka bardzo liniowa. Użytkowo IMO super.
Na minus: wtrysk ale ręczne ssanie- lipa moim zdaniem. Wydechy pod tyłkiem, średnio mi się to podoba ale co kto lubi. Siedzenie bardzo nisko, mam 180cm i ja z horneta wstawałem a nie zsiadałem. Trypel jest w sam raz, tutaj moto dla niskiego drajwera ale co kto lubi. Kanapa kiepsko wyprofilowana, tyłem zjeżdża jak dobrze odkręcasz. Ogólnie w różnych testach piszą, że jest na prawdę dobry motocykl, ale nieco bezpłciowy. Też odniosłem takie wrażenie, trypel ma np ekstra dźwięk pracy silnika, tutaj tak typowa Honda- tak dobra że aż nudna. Myślę, że do Horneta byłoby więcej zamienników i używek, nie jest co prawda tak popularny jak 600, ale było tego sporo. Co do kupienia zadbanego egzemplarza, to oglądałem najbliższy jaki się trafił za 10 tyś, żeby mieć punkt odniesienia. Sztuka była na prawdę ciekawa, taka co bym ją spokojnie przygarnął. Za 13 myślę, że spokojnie znajdziesz coś fajnego.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów


Re: Honda Hornet 900 - opinia

Postprzez januszm » 12/2/2018, 22:39

te ssanie ktore masz na mysli to nie ssanie tylko otwieranie przepustic.
prawie nigdy tego nie uzywam, chyba ze jest 0 stopni.
moto dla mnie jest swietny, mam wzrost 185 i jest dobrze.
mam juz druga hornet 900.
pierwsza przejechalem 55tkm az mnie jeden zachaczyl motorem i poszlem na glebe.
potem byla cb1300 ktora przejechalem 30tkm, ale to jednak duzy klocek i ja sprzedalem.
w zeszlym roku kupilem znowu horneta 900 2002 rok z przebiegiem 7800km.
swietny naked bike ktory sie super prowadzi.
wydechy pod tylkiem jak dla mnie masakra :-)
co polecam to wymiana sprezyn z przodu np. wilbers albo promoto, oraz tylny amortyzator wilbersa 540 albo 640. Takze superbike kierownice bardzo polecam.
Chamulce sa ok, stalflexy to jeszcze poprawia.
modele 2002 i 2003 maja bardzo bezposrednie reakcje na mnetke gazu, od 2004 to zmienili i jest delikatniej.
jezdzilem obydwoma i te pierwsze mi bardziej odpowiada.
jak dla mnie to podstawa analogowe zegary, co dzis juz prawie wymarlo.
moc jak kolega pisal jest juz z dolu, a od 6000u/min dostaje jeszcze lekkiego kopa.

janusz
januszm
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/2/2018, 22:18



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê