Zobacz wątek - Pierwszy Turystyk do 12.000zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy Turystyk do 12.000zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy Turystyk do 12.000zł

Postprzez Mototruck » 7/12/2017, 14:28

Na wstępie, jako że się zarejestrowałem kilka dni temu i nie miałem okazji się przywitać:) witam wszystkich forumowiczów!. Chciałbym kupić swój pierwszy motocykl, żeby wraz z małżonką poczuć wiatr we włosach i pozwiedzać różnorakie zakątki Polski i Europy:). Do rzeczy
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Będzie to pierwszy motocykl szosowy, wcześniej przez kilka ładnych lat oblatywałem Honde XR 600R (która jest na sprzedaż) oraz Yamahe YZ 125r po okolicznych lasach i torach.
- Wiek, waga, wzrost,
27lat,93kg :roll: ,180cm wzrostu
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień-do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jako że chciałbym jeździć razem z małżonką, będzie to głównie szosa, ale nie ukrywam, że chciałbym również czasami zdjąć kufry i polatać z kolegami "troszeczkę" żwawiej:)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Dłuższe dwuosobowe trasy więc strzelam na "oko" 10 000km
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
12tysięcy na moto i ok 3 tysięce na ubrania
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Ok 2tysiÄ…ce w sezonie na eksploatacje
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Suzuki DL 1000 oraz Moto Guzzi Breva 1100
Mototruck
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/12/2017, 14:57


Re: Pierwszy Turystyk do 12.000zł

Postprzez Glenroy » 7/12/2017, 18:53

Jeżeli chodzi o DL 1000, to chcąc mieć święty spokój rozglądaj się za rocznikami 2006-2008, poprzednie modele miały problemy z koszem sprzęgłowym i ECU, do tego ogólnie duży DL raczej tylko na asfalt, w terenie jest...słaby, no i jest jeszcze kwestia kultury pracy, gdzie poniżej tych 3500 obrotów wszystko zaczyna drżeć, napęd zaczyna szarpać i moto dość agresywnie reaguje na manetkę, możesz jeszcze zobaczyć na Kawasaki KLV 1000, technicznie to są dokładnie te same motocykle, różnią się tylko plastikami i logiem producenta.

Może nie najpiękniejszy, ale jest jeszcze Kawasaki KLE 650, też bardzo udana maszyna. Możesz sobie zerknąć jeszcze na takie moto jak Yamaha TDM 900, BMW GS 1150, no i masz jeszcze Hondę XL 1000 Varadero, lubi sobie pociągnąć z baku, ale to na prawdę świetny sprzęt, bardzo wysoka kultura pracy, świetny układ hamulcowy, w zasadzie jedyna wada to...spalanie, bo trzeba się liczyć z pasażerem w okolice 8-10 litrów :/.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Pierwszy Turystyk do 12.000zł

Postprzez Mototruck » 8/12/2017, 15:35

Sprawdze, Dzięki! 8)
Mototruck
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/12/2017, 14:57



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê