Zobacz wątek - Dopasowanie - kombinezon jednoczęściowy
NAS Analytics TAG

Dopasowanie - kombinezon jednoczęściowy

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Dopasowanie - kombinezon jednoczęściowy

Postprzez #Cinek » 5/12/2017, 17:54

zastanawiam się nad zakupem jednoczęściówki wybór padł na IXON pulsar. kombinezon w rozmiarze 48 leży fajnie, Lecz krok jest jakby za wysoko i gniecie mnie w krocze (pozycja stojąca) na moto jest już ok. Nogawki zaczynają mi się jakieś 5cm nad kostka, czy tez tak macie czy jest za krótki według Was?

Najbardziej zastanawiam mnie czy kombi rozbije się i nie będzie już ucisku.. no wiece na co :P
*GS 5OOE 91'
*ZX9r 02'
Avatar użytkownika
#Cinek
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 4/7/2011, 21:21


Re: Dopasowanie - kombinezon jednoczęściowy

Postprzez Glenroy » 5/12/2017, 19:20

Zasadniczo, kombinezon, mający w nazwie "motocyklowy" ma się poprawnie układać i być komfortowym w miejscu jego przeznaczenia, czyli na motocyklu :).
Czy się ułoży? Tooo jest na prawdę temat rzeka, powiem, że minimalnie się dopasuje, ale jeżeli już teraz na surowo czujesz jakiś ucisk i dyskomfort, to nie, nie rozciągnie się.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Dopasowanie - kombinezon jednoczęściowy

Postprzez hedow » 7/12/2017, 19:25

glenroy no to teraz troszke glupoty piszesz bo oczywiscie kurtka skorzana zawsze sie troszeczke rozciagnie, konsultowalem to nawet z gosciem ktory pracuje w 4ride, gdzie kupowalem skore i np kurtka skorzana zawsze po jakims czasie sie uciagnie, spodnie tez.. nieznacznie ale tak
hedow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/12/2017, 12:59

Re: Dopasowanie - kombinezon jednoczęściowy

Postprzez Glenroy » 7/12/2017, 19:34

hedow napisał(a):glenroy no to teraz troszke glupoty piszesz bo oczywiscie kurtka skorzana zawsze sie troszeczke rozciagnie, konsultowalem to nawet z gosciem ktory pracuje w 4ride, gdzie kupowalem skore i np kurtka skorzana zawsze po jakims czasie sie uciagnie, spodnie tez.. nieznacznie ale tak


Przecież właśnie napisałeś dokładnie to samo co ja ;) Skóra minimalnie się dopasuje, tyle, jak Cię w dniu zakupu będzie uwierać pod pachami, czy będzie ciasna w barkach, to nawet po 100.000km ten fakt się nie zmieni.
Ja konsultowałem to z dystrybutorem RST i Helda, pisałem też do dobrych sklepów motocyklowych, we wszystkich przypadkach dostałem taką samą odpowiedź, czyli że producent nie przewiduje żeby skóra się rozciągnęła, ale może to zrobić np. pod wpływem wilgoci, tylko że producent nie bierze już w takim przypadku odpowiedzialności za produkt.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Dopasowanie - kombinezon jednoczęściowy

Postprzez Kaai » 7/12/2017, 22:54

jak chodzisz w skorze to i tak sie chodzi w takiej dziwnej pozycji zgarbionej ,popatrz po ludziach z motogp (oni maja dobrze dopasowane kombiaki) - tam nikt prosto nie chodzi, ma byc wygodnie na moto,
kombiak sie minimalnie rozciagnie tak jak piszecie, ale jak na moto jest wygodnie to bym nie szukal problemu

mozesz sprobowac kombiaki z innej firmy, bo mzoe akurat cie jakos dziwnie uciska, ale watpie
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Re: Dopasowanie - kombinezon jednoczęściowy

Postprzez sfff » 8/12/2017, 05:47

Inna sprawa to to ze kombi musi byc ciasne bo tego typu strój ma ci zapewnić bezpieczeństwo a nie masz go miec dla lansu. Kombi ma dolegać do ciała i np kurtka jeśli jest nawet ciasna w barkach ale jestes w stanie ja dopiąć tzn ze jest dobra
sfff
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22/10/2017, 15:48



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê