Zobacz wątek - Ile zainwestować w pierwsze moto?
NAS Analytics TAG

Ile zainwestować w pierwsze moto?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Ile zainwestować w pierwsze moto?

Postprzez michu110 » 23/11/2017, 00:29

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tutaj nowy i poszukuję wszelkich rad na temat kupna pierwszego moto. Mam na oku Hondę Hornet 600. Czy w granicach między 6000 - 7000 zł można kupić jakiś fajny egzemplarz czy złom? Przeglądałem dużo ofert ale właśnie jak ten próg cenowy ma się do stanu Szerszenia?Oczywiście mówimy tutaj o rocznikach od początku produkcji do gdzieś 2004 roku.
michu110
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/11/2017, 00:20


Re: Ile zainwestować w pierwsze moto?

Postprzez SpeedyGonzales » 23/11/2017, 19:57

Z reguły im droższy tym lepszy motocykl. Do kosztów dolicz ekwipunek (nie tylko sam kask! :wink: ), no chyba że masz. Do tego czas ważności opłat, podstawowe rzeczy jak serwis, opony, napęd. Z własnego doświadczenia powiem tak - lepiej dać więcej za dobre i nie poobijane niż kupić tanie i ładować co chwilę kasę. Raz że usterki, dwa koszt doprowadzenia do porządku przewyższy oszczędność - sam tak miałem, trzy przy sprzedaży mniej kasy odzyskasz, tańszy (wizualnie gorszy) motocykl będzie mniej atrakcyjny dla nabywców. Co do danego egzemplarza to pisz, zawsze ktoś może pomóc, rzucić okiem (jest nawet taki temat) itd bo na odległość to mało precyzyjne.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Re: Ile zainwestować w pierwsze moto?

Postprzez setup » 24/11/2017, 21:33

to znaczy ja bym zainwestował najpierw w lekturę:
https://forum.scigacz.pl/about49590.html
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê