Zobacz wątek - Podkręcenie obrotów - slalom wolny?!
NAS Analytics TAG

Podkręcenie obrotów - slalom wolny?!

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Podkręcenie obrotów - slalom wolny?!

Postprzez muscicool » 11/11/2017, 22:37

Cześć, mam nie lada problem. W poniedziałek mam egzamin. Przednim czeka mnie ostatnia godzina jazd. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z zadaniami na placu manewrowym. Dzisiaj przed jazdą instruktor powiedział, że podkręcił obroty do takich jakie są na egzaminacyjnej Xj6.

I tu rodzi się problem. Do tej pory wszystkie wolne manewry wykonywałem na jedynce, bez gazu. Prędkość wtedy wynosiła równo 9km/h. Teraz, przy 11km/h nie jestem w stanie wykonać slalomu wolnego.. Próbowałem bez gazu, z tylnym hamulcem, półsprzęgle i nic, za każdym razem się nie wyrabiam. To ostatni egzamin w tym roku, kolejny czekałby mnie na wiosnę, a co za tym idzie dokupienie kolejnych jazd. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Co byście poradzili? :cry:

Word w PÅ‚ocku
muscicool
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/11/2017, 22:28


Re: Podkręcenie obrotów - slalom wolny?!

Postprzez Wertyder » 12/11/2017, 23:18

Przeciętnie moto na wolnych jedzie 10-11 więc egzaminacyjne też pewnie są tak ustawione. Nie wiem czemu jeździłeś na moto które jest wyregulowane inaczej niż egzaminacyjne - bezsens. Ten wolny da się spokojnie zrobić z większą prędkością, bez sprzęgła i hamulca nożnego tylko trzeba to wyćwiczyć. Wiem że to co piszę to jest zawracanie glowy bo już jak to mówią po herbacie. Jedyne co mogę polecić to poproś swojego instruktora żeby Ci pokazał jak robić ten wolny z hamulcem nożnym.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale


Re: Podkręcenie obrotów - slalom wolny?!

Postprzez muscicool » 13/11/2017, 18:13

Halo halo! Zdane! Nie wiem jakim cudem, ale zdane :P. Powtarzałem ósemkę, ale po tym już wyczułem moto i wszystko poszło z górki! Niepotrzebnie się denerwowałem. Pozdro i widzimy się w następnym sezonie :twisted:
muscicool
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/11/2017, 22:28

Re: Podkręcenie obrotów - slalom wolny?!

Postprzez Wertyder » 14/11/2017, 14:08

Gratulacje :D
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê