Zobacz wątek - Jak zacząć przygode z motocrossem...
NAS Analytics TAG

Jak zacząć przygode z motocrossem...

Enduro, Cross
_________

Jak zacząć przygode z motocrossem...

Postprzez Zwierzu_pl » 2/11/2017, 22:25

Witam, mam pytanie na temat motocrossu, mam zamiar kupić za parę miesięcy moto, jakąś 125cm3, mam 15 lat 175cm wzrostu. Chcę zacząć jeździć zapisac sie do klubu bo mam niedaleko do toru i wgl jest tam klub, tylko jest mały problem, mój tata mówi ze jest już za późno na takie coś "jeżdżenie w klubie" że to trzeba od małego już i wgl i jeszcze pytanie ile w takie coś trzeba było by zainwestować, chodzi mi o sam motor, ponieważ strój będę miał za niedługo już może kompletny bo mam pitbike 125 i chciałem sobie kupić już, tylko jest mały problem ze on jest na małych kołach i mi sie na nim jeździ. Wracając do tematu, z motorami nie stykam się pierwszy raz, tylko od 6 roku życia. Proszę o odpowiedź :wink: :wink:
Zwierzu_pl
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/11/2017, 22:17


Re: Jak zacząć przygode z motocrossem...

Postprzez henio12323 » 2/11/2017, 22:52

na zawodostwo juz na pewno za późno, w klubie popytaj - czesto tam są zajęcia dla dzieciaków takie konkretne, dla starszych są tylko spotkania, zgrupowania, jakies wyjazdy. wiec tez cie troche naucza.

jakie koszta ? w zasadzie dowolne - zalezy na co cię stac, i jak chcesz do tego podejść, jak chcesz uzyskiwac wyniki, ( jeszcze masz szanse narobić zamieszania w PL na pewno ) to sam zakup motocykla to około 25-30 tys złotych, do tego warto by od razu zrobic dobre strojenie pod ciebie - temat zawieszenia jest w zasadzie otwarty - koszta rzedu kolejnych 20 tysiecy sa jak najbardziej realne do wydania :D
wtedy masz furę którą mozesz wygrac, nie musisz sie martwić czy ci zaraz strzeli łancuch, i czy własciciel poprzedni na pewno wymienił tłok i czy zaraz nie strzeli - jak sam przeserwisujesz ( lub mechanik ) to masz sprzet pewny w 110%

ale pewnie aż takiego budżetu nie masz, wiec musisz sie zadowolić tym na co mogą sobie pozwolić rodzice, 15 lat wiec dla ciebie dobra bedzie 125 w 2T / 250 w 4T. to jaki sprzet wybrac to całkiem osobna bajka i temat na ksiązke, w duzym skrócie to i to dobre, 125 jak chcesz sie wiecej nauczyc z samej jazdy, 250 jak chcesz byc szybkim od razu ale nie koniecznie iśc mocno w technike - chociaż też się da ale 4T rozleniwia w nauce. 2takta w miare do jazdy mozna szukać od 7 tysiecy powiedzmy, fakt faktem kupisz cos za 4-5 tysiecy... ale to beda dosyc mocno wyeksploatowane sprzety, ma to sens jakbys sam dla siebie jeździł kilka razy w roku. ciezko mi doradzać też bo wiem ze ciezko o duże budżety..... i sam wiem jak to jest mieć lepsze i gorsze moto.

chyba tyle, szkólka cie w jeździe pokieruje i dalej sie samo potoczy
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Jak zacząć przygode z motocrossem...

Postprzez Zwierzu_pl » 2/11/2017, 23:53

No właśnie jak piszesz, planuje kupic 125 2t do jakis 8-9k, mój wujek mi pomoze ogarniać sprzęt więc nie mam się czym zamartwia. Jeszcze zapytam, mniej wiecej co jaki czas trzeba robic remont takiej 125 2t? Np załóżmy że jeździłbym na torze tak 4-5 razy w tygodniu, potem zawody jak by cos było to trzeba kolejny remont tłok, zębatki itp
Zwierzu_pl
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/11/2017, 22:17

Re: Jak zacząć przygode z motocrossem...

Postprzez henio12323 » 3/11/2017, 08:26

tłok sie zmienia co jakies 40 godzin w takim sprzęcie - w ile to wyjeździsz to juz zalezy od ciebie.
zębatki wymieniasz jak beda do wymiany - jak kupisz słabe tanie to 50 godzin i mogą byc do wymiany, kupisz dobry zestaw to zrobic 100. jak kupisz jakis sprzet to sobie poszukaj do niego ksiązki obsługi, tam są zawarte wszystkie szczegóły co ile jakie elementy sprawdzac i w jaki sposób
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê