Zobacz wÄ…tek - Wzrost a motocykl
NAS Analytics TAG

Wzrost a motocykl

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Wzrost a motocykl

Postprzez gregorio » 3/9/2017, 07:47

Witam!
Mam pytanie , chciałbym kupić Suzuki Bandit 600N z 96r. I mogli byście mi powiedzieć czy przy moim wzroście 1,67m (wiem niski) będą dostawał do ziemi przynajmniej palcami lub pół stopą? Oraz czy komfortowo będę czuł się na nim przy masie 64kg i moim wzroście?
Z Góry dziękuję i pozdrawiam!
gregorio
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/9/2012, 18:12


Re: Wzrost a motocykl

Postprzez Glenroy » 3/9/2017, 11:08

Na Bandycie powinieneś te pół stopy móc postawić na ziemi, tyle w temacie wzrostu, natomiast w kwestii wagi, nikt Ci sensownej odpowiedzi nie udzieli, ale GSF to kawał klocka, który nawet nie próbuje się ze swoją wagą kryć i z 64 kg, przy prędkościach poniżej progu równowagi, możesz mieć trochę cięższą przeprawę, szczególnie jeżeli chodzi np. o moment zatrzymania chociażby na światłach, kiedy moto złapie lekką wagę na którąś stronę i będziesz musiał go złapać nogą ;).

Ogólnie mam taką zasadę, że siedząc na moto, jeżeli czuję, że nie dam rady go utrzymać na postoju, przechylonego o te 20-25 stopni, to nie jest to sprzęt dla mnie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Wzrost a motocykl

Postprzez Wertyder » 3/9/2017, 23:27

Kwestia jeszcze budowy, mój kolega jest podobnego wzrostu a nogi ma krótsze ale wysokość nie będzie problemem IMHO. Natomiast waga może stanowić problem to jednak musisz ocenić sam.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: Wzrost a motocykl

Postprzez Moto-bene » 6/9/2017, 10:00

Tak jak piszą Przedmówcy- to trochę gdybania bo o ile sam wzrost może być okej, to juz niekoniecznie waga i tutaj jest problem. Najlepiej zrobisz jeżeli przed zakupem po prostu to sprawdzisz i wtedy będziesz wiedział.
Moto-bene
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/9/2017, 08:50

Re: Wzrost a motocykl

Postprzez cygaret » 11/9/2017, 12:15

Gdybyś miał poniżej 1,6 to bym odradzał. A tak to powinno być ok.
Przymierz się, bandziory to dość ciężkie sprzęty. A zamiast N polecam wersje S.
Jednak jazda powyżej 150 km/h jest bardzo komfortowa na S-ce, siedzisz normalnie i nie walczysz z wiatrem do 180-200 km/h . Później trzeba się lekko schować. 8)
Avatar użytkownika
cygaret
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 19/5/2009, 12:18

Re: Wzrost a motocykl

Postprzez Moto-bene » 11/10/2017, 11:13

I daj też znać na forum jak będziesz po wstępnej przymiarce, tak nawet z czystej ciekawości jak Twoje wrażenia, będziemy cały czas czekać na Twoją odpowiedź na forum.
Moto-bene
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/9/2017, 08:50

Re: Wzrost a motocykl

Postprzez gregorio » 12/10/2017, 13:05

Siema
Dostaje do ziemi,może nie całą stopą ale nie mam problemu go utrzymać,nawet na światłach czego się obawiałem to daje rade. Gorzej jest przy prędkości 140>, wtedy jest odczuwalna masa Moto w porównaniu do mojej. Ale myślałem że będzie gorzej ale jest dobrze.
Polecam Moto i dzięki za odpowiedzi.
gregorio
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/9/2012, 18:12

Re: Wzrost a motocykl

Postprzez Glenroy » 12/10/2017, 14:54

gregorio napisał(a):Gorzej jest przy prędkości 140>, wtedy jest odczuwalna masa Moto w porównaniu do mojej.


Ale, że w jakim sensie przy takiej prędkości masa jest bardziej odczuwalna? Poważnie pytam, bo to ciekawa teoria jest :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Re: Wzrost a motocykl

Postprzez gregorio » 13/10/2017, 10:27

Podczas skrecania przy większej prędkości mam wrażenie jakby motocykl miał zaraz się wyłożyć na mnie , z lżejszymi było inaczej , jak jeździłem gs500 to nie było tak to odczuwalne jak przy tym
gregorio
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/9/2012, 18:12



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê
cron