Zobacz wÄ…tek - Rejestracja motocykla
NAS Analytics TAG

Rejestracja motocykla

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Rejestracja motocykla

Postprzez DaWiD9407 » 9/10/2017, 21:43

Witam kupiłem motocykl sprowadzony z francji od osoby prowadzącej działalność gospodarczą i otrzymałem od niego fakturę. Mam pytanie czy mogę poczekać z rejestracją motocykla do wiosny???
DaWiD9407
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/10/2017, 21:37


Re: Rejestracja motocykla

Postprzez ChaoticBiker » 10/10/2017, 09:40

Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. W szczególności art. 71 ust. 7 mówi, że właściciel pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej zobowiązany jest zarejestrować go na terytorium Polski w terminie 30 dni od dnia sprowadzenia.

Ale w ciagu 14 dni musisz oplacic akcyze, motocykle sa "zwolnione" i placi sie tam 160pln.

Wiec generalnie jesli nie chcesz wygenerowac sobie dodatkowych kosztow i problemow to nie, nie mozesz poczekac do wiosny.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Rejestracja motocykla

Postprzez Moto-bene » 11/10/2017, 11:11

Tak jak mowa powyżej, jeżeli zakupiłeś motocykl i nosisz się z zamiarem jego rejestracji to zrób to jak najszybciej bo bardziej chodzi o ubezpieczenie OC, tutaj należało by się dowiedzieć szczegółów już bezpośrednio u źródła w wydziale komunikacji.
Moto-bene
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/9/2017, 08:50



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości




na górê