Zobacz wÄ…tek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Zimny72 » 30/8/2016, 08:20

qubus333 napisał(a):W starym Sharku po prostu wrzuciłem wnętrze do pralki i .... to nie był najlepszy pomysł.
Wyściółka nie była już taka miła i mięciutka :|
Gąbki się zdeformowały. I nie bardzo już chciały się ułożyć.


Qubus333 - a co to za model Sharka? Ja jeszcze swojego S900C nigdy nie prałem, ale pewnie kiedyś przyjdzie ten czas. Do tej pory prałem tylko wnętrze Lazera Bayamo, ale tam jest jasno-szara wyściółka i wymagała prania przynajmniej raz do dwóch razy na sezon. Niemniej tam gąbki były zarąbiste i po każdym praniu wracały do kształtu jak przy zakupie nowego, tak że kask trzeba był na nowo ubijać.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez SlowMotion » 30/8/2016, 09:43

Ja prałem bez problemu wyściółki w bayamo, s900c, rpha10+ i nigdy nie było problemu. Może wrzuciłeś na jakis ekstremalny program 60stopni czy coś
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez qubus333 » 30/8/2016, 13:12

Zimny72 napisał(a):Qubus333 - a co to za model Sharka? Ja jeszcze swojego S900C nigdy nie prałem, ale pewnie kiedyś przyjdzie ten czas.

Shark s600 - czyli najniższy z Sharków.

W HJC FG-17 (zakupiony w 2014) też popylam bez prania. Co prawda zawsze w kominiarce ale ... jako, że stałem się szczęśliwym posiadaczem nowej zabawki (też HJC FG-17 :-) z dystrybucji USA - w wolnej chwili się pokuszę o porównanie) a ten chciałem zostawić dla okazjonalnych plecaczków to pomyślałem, że warto uprać.

SlowMotion - nie pamiętam co za program. Po prostu pralka, proszek i jazda :-)
Raczej chyba nie prałem z jeansami :-)
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez swor » 31/8/2016, 15:13

Hej. Chciałem napisać o HJC FG-17. Jeżdżę w nim od marca tego roku. Poza wszystkimi zaletami (cena, materiał skorupy) chciałbym uczulić na jedną rzecz którą zauważyłem przynajmniej w moim egzemplarzu a mianowicie fakt wchodzenia kasku w wibracje powyżej 120km/h przy mocno pochylonej pozycji. Podczas wyprostowanej pozycji nie odczuwam tego efektu więc na moto wymuszającym pochyloną pozycję raczej szukałbym czegoś innego. Poza tym fajny kask. Dobrze leży i jakościowo jest ok zwłaszcza w tym przedziale cenowym.
Piotrek
swor
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26/5/2015, 14:07
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Zimny72 » 31/8/2016, 19:55

Czy ktoś posiada lub testował kask AGV Horizon i może podzielić się swoimi wrażeniami?
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Åšledziu81 » 8/9/2016, 15:56

Witam

Przymierzam siÄ™ do swojego pierwszego zestawu motocyklowego, i prawdopodobnie mówiÄ…c kolokwialnie strzelam z armaty do komora. Ale do rzeczy. KompletujÄ…c swój ubiór potrzebuje zakupić kask  Mój wybór padÅ‚ na dwa (zależy mi na kasku integralnym, lekkim „cichym” i bezpiecznym):
1. HJC RPHA 11
2. SHOI NXR

Z racji braku doÅ›wiadczenia, pytajÄ…c sprzedawców każdy chwali to co ma. Jestem w kropce i trochÄ™ siÄ™ miotam z zakupem (jak to dobrze że jest forum). Kask bÄ™dÄ™ użytkowaÅ‚ jeżdżąc głównie po mieÅ›cie (trudno jeszcze mi dokÅ‚adnie sprecyzować co i jak – pierwsze moto typu neked).
Czy możecie polecić alternatywę dla tych kasków, lub napisać który Waszym zdaniem jest lepszy?

Pozdrawiam
Åšledziu81
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/9/2016, 15:36

Postprzez 4Kamil » 8/9/2016, 16:41

Polecam Ci po przymierzać te kaski w sklepie, dla mnie shoei jest za ciasny w okolicach skroni a rpha 11 leży bardzo fajnie. Zobacz też Arai axces II leży na głowie podobnie jak rpha tylko ma zaniżoną rozmiarówkę, troche odstaje pod względem wyglądu ale arai jest podobno najbezpieczniejszy.
4Kamil
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/8/2016, 18:00

Ja mam...

Postprzez Baraqda » 26/9/2016, 13:24

Ja kupiłem sobie SCHUBERTH C3

Zawsze chciałem mieć kask szczękowy otwierany, a tylko ten jest wystarczająco duży, żebym zmieścił moją wielką głowę (tylko dlaczego akurat ten musiał być najdroższy ze wszystkich szczękowych...)
Ale pomimo ceny - jestem zadowolony. Ma bardzo dobrÄ… wentylacjÄ™.
Yamaha Dragstar XVS650 Custom
Avatar użytkownika
Baraqda
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26/9/2016, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ded » 27/9/2016, 11:57

Może mi doradzicie bo chcę kupić integrala z blendą za 400-500zł. Kiedyś miałem Nolana jakiś niski model i był spoko choć rozmiar za mały. Fundusze niestety ograniczone więc po lekturze wątków skłaniam się ku:
Caberg v2r (faworyt z uwagi na gwiazdki ale sporo negatywnych opinii czytam)
HJC TR-1
lazer bayamo

Ma ktoś porównanie pomiędzy tymi modelami? Przez zimę chciałbym się zaczaić na jakąś promocję (choć noszę L-kę więc z tym ciężko). Mogę kupić za granicą jeśli cena byłaby wyraźnie niższa. Preferuję jednak w kraju bo sobie to w koszty wrzucę.
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Zimny72 » 27/9/2016, 13:41

Pojedź do sklepu, przymierz i wybierz ten który leży najlepiej na głowie. Ogólnie wszystkie wymienione przez ciebie kaski są porównywalne i dobrej jakości.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez ded » 27/9/2016, 17:13

HJC przymierzałem dzisiaj i ogólnie fajny ale mocno naciska policzki i trudno się zdejmuje z uwagi na ten materiałowy "podbródek". Pewnie to kwestia przyzwyczajenia a podczas jazdy się przydaje. Ale zrobię tak jak radzisz, w sumie to każda głowa inna. Czy jest coś innego w tej kasie wartego zainteresowania?
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Zimny72 » 27/9/2016, 17:36

Ma się trudno zdejmować, bo inaczej sam się zdejmie podczas wypadku i g**** będziesz miał z ochrony głowy. A poduszki mają cisnąć w policzki, bo to świadczy m.in. o dobrym dopasowaniu. Bylebyś nie miał ust w trąbkę i mógł oddychać. No i oczywiście kask nie może cisnąć na wysokości skroni i potylicy - reszta się uklepie i za jakiś czas kask będzie w sam raz. Ja zawsze polecam Sharki - w tym przypadku model S700S. Mają dużo miejsca przed ustami i są ładne i zgrabne.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez ded » 27/9/2016, 19:50

Wg tego co piszesz to pasował. Z tych co podałem Lazer Bayamo wychodzi najtaniej. Postaram się go przymierzyć niebawem. W razie czego to mój plecaczek ma ten sam rozmiar głowy więc jak przyjdzie chęć zmiany na lepszy to nic straconego.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Baraqda » 28/9/2016, 09:57

Ja kiedyś kupowałem kask w Louis w Niemczech - bardzo fajna obsługa i kask przyszedł w dobrym stanie, a było taniej niż kupiony u nas.
W koszty możesz sobie wpisać gdy zgłosisz do urzędu celnego chęć importu. Nadadzą Ci numer EORI i możesz sprowadzać z poza UE. A w UE to już w ogóle nie ma problemu - po prostu prosisz o wystawienie faktury tak jak w kraju.
Czasem za granicą są niezłe promocje i opłaci się nawet z transportem.
Najważniejsze jest, abyś wybrał kask i przymierzył go najpierw. I musi być lekko ciasny, żeby jak założysz i szybko pomachasz głową w lewo i w prawo - nie latał w zwolnionym tempie ;) Tak jak pisałem na mój łeb wchodzi tylko SCHUBERTH C3 i nic na to nie poradzę, choć na papierze inne też powinny być dobre, bo duże. A zakładałem tych kasków masę...
Yamaha Dragstar XVS650 Custom
Avatar użytkownika
Baraqda
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26/9/2016, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ded » 28/9/2016, 11:19

EORI mam ale z DE to chyba musi być VAT EU (ze wspólnoty nic nie importowałem na sprzedaż). Patrzyłem na Louisie i FC-moto ale te modele które mnie interesują to akurat niedostępne lub cena wyższa niż w kraju. Pewnie przy wysokiej półce różnica byłaby warta świeczki.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Baraqda » 28/9/2016, 13:26

Louis to akurat przykład. Sklepów moto jest od groma. Wiadomo, ceny są różne i trzeba poszukać.
Tak VAT-UE to jeden formularz do zgłoszenia, formalność - u mnie Księgowa wszystko załatwiła :). A jak kuriera zamawiasz to Vaty i cło sami wyliczają, masz SAD i czysta sprawa. Zamawiania ze świata nie ma co się obawiać.

Byle cena była dobra ;)

Ja czasem różne rzeczy z Chin sprowadzam, ale tam raczej proste rzeczy - nie techniczne. Elektroniki bym się bał, chociaż ostatnio głośnik z akumulatorem na bluetooth do telefonu i radiem kupiłem za 110 PLN :) W Dragu przyczepiłem go sobie do kierownicy i mam radyjko ;) Odźiwo - nieźle gra. No i na rzeczy z Chin to z miesiąc trzeba poczekać, ale za to przesyłka za free :)
Yamaha Dragstar XVS650 Custom
Avatar użytkownika
Baraqda
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26/9/2016, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugu » 28/9/2016, 13:45

VAT sobie odpusc - w DE jest 19% w PL 23%.

Co do cen - n.p. Louis ma czesto kupony rabatowe (-10..25%), wiec stawki w necie sa rzadko aktualne.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez ded » 30/9/2016, 08:30

Gdzie mogę szukać tych kuponów? Ja zupełnie nie szprecham i te oferty na stronach to tylko tak mniej więcej kumam.

Wypatrzyłem takiego Lazera odrobinę taniej http://allegro.pl/kask-lazer-bayamo-cup ... 81638.html
W takim malowaniu chyba pierwszy raz widzę. To jakiś starszy model czy coś? Różnica w cenie nie jest duża ale 50zł by mi zostało w kieszeni.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez adampek » 27/10/2016, 14:13

witam serdecznie, przymierzam sie do zakupu kasku na motocykl typu,, turystyczne enduro" i mam kilka typów. Wiecej czasu spedze na utwardzonej drodze wiec kask musi miec szybę. Bardzo prosze o opinie tych kasków

- NEXX X.D 1
- NISHUA enduro carbon
- Shark explorer
Avatar użytkownika
adampek
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26/10/2016, 14:58
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez Pierce » 23/12/2016, 14:19

Panowie poszukuje bezpiecznego kasku integralnego do 500zl. Bedzie to moj pierwszy kask, wiec kompletnie sie na tym nie znam, a przydala by sie jakas opinia. Na razie w oko mi wpadl HJC-TR1. Co myslicie?
Pierce
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22/12/2016, 10:44

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê