Zobacz wątek - Porada co do wymiany tłoka/cylindra
NAS Analytics TAG

Porada co do wymiany tłoka/cylindra

Enduro, Cross
_________

Porada co do wymiany tłoka/cylindra

Postprzez vitaminek » 26/9/2017, 20:54

Witam, proszę o radę w sprawie wymiany tłoka/cylindra. Otóż motor po jakimś czasie spokoju zaczął się dławić, gasnąć,kichać, kopcić na niebiesko. Postanowiłem go rozebrać, poniewaz pomyslalem sobie ze są pierścienie do wymiany, lecz na tłoku są przebarwienia i otarcia oraz cylinder jest lekko porysowany, tak ze pod palcem nie czuć zarysowań.Dodam jeszcze,że ciężko było mi wyciągnąć sworzeń, jakby spuchł. Proszę o radę czy wymienić tłok i pierścienie czy same pierścienie a moze caly zestaw. Zdjęcia poniżej
https://drive.google.com/open?id=0Bw6bY ... UZtWVBlWUE
vitaminek
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26/9/2017, 20:30


Re: Porada co do wymiany tłoka/cylindra

Postprzez henio12323 » 27/9/2017, 07:32

tłok nie wyglada az tak najgorzej, te przebarwienia są praktycznie normalne, drobne ryski tez nie sa najgorsze - obstawiam że dostał sie jakis syf do komory spalania, np brudnym filtrem powietrza

przez to tez oberwał cylinder, ten wygląda troche gorzej - tez wyglada jakby sie cos obcego dostało pewie przez to pierscienie sa wytarte mocno stąd branie oleju.. chociaz cylinder ciezko tak ocenic, czesto ma smugi ale po umyciu one giną bo mogą byc z oleju, takze mozesz wziąć np benzyna ekstrakcyjną i szmatką przemyc dokładnie go i bedzie moze cos lepiej widac ( potem to natłuść!)

tak czy siak widze ze to chyba jakis chinczyk wiec czesci tanie to bym zmieniał to jak leci

ale problemem jest prawdopodobnie serwis - słabo widac na tych zdjęciach ale jeden zawór wygląda na wypalony - prawdopodobnie był podparty. rozpiałbym go na pewno. syfu na tych zaworach i głowicy pełno wiec bym to oczyscił. i tak jak mówie ten zawór mi wygląda na smietnik, pewnie przylgni gniazda zaworowego tez juz nie bedzie. i pewnie jak to chinczyk to naprawa głowicy mało opłacalna pewnie trzeba nową
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Porada co do wymiany tłoka/cylindra

Postprzez vitaminek » 27/9/2017, 07:43

Jak polałem benzyny na zawory i zostawiłem na dłuższą chwilę to prawie nic nie ubyło
vitaminek
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26/9/2017, 20:30

Re: Porada co do wymiany tłoka/cylindra

Postprzez henio12323 » 27/9/2017, 19:13

leje sie nafty i zostawia na noc :P a najlepiej to robic probe cisnieniową bo to tez co innego. tak czy siak jak głowica jest na wierzchu to warto zajrzeć do zaworów
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê