Zobacz wÄ…tek - Nowy motocykl na gazniku , przepisy .
NAS Analytics TAG

Nowy motocykl na gazniku , przepisy .

Przepisy, prawo
_________

Nowy motocykl na gazniku , przepisy .

Postprzez dmy » 7/9/2017, 17:54

Weszły przepisy , że od 2017 r motocykla nie można nowego kupić w Polsce na gaźniku i go zarejestrować ?

Czy można kupić nowy motocykl na gaźniku za granicą i go zarejestrować w Polsce czy na to samo wychodzi?

Kolejne pytanie , czy mógłbym kupić motocykl na gaźniku nie z salonu już używany np z 2016 r i go zarejestrować w Polsce? ( podkreślam motocykl nie byłby nowy tylko już używany sprowadzony z USA, oczywiście na gaźniku)

Przenoszę temat do działu, w którym na pewno dużo lepiej się poczuje. |Glenroy
dmy
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/9/2017, 16:36


Re: Nowy motocykl na gazniku , przepisy .

Postprzez jasnoksieznik » 8/9/2017, 09:09

Napisz tak, zeby bylo wiadomo o co chodzi.

Pewnie chodzi Ci o norme spalin. Od 2017 roku nie zarejestrujesz nowego motocykla, ktory nie spelnia normy spalin Euro4. Jaka jest definicja "nowego motocykla" w tym wypadku, dokladnie nie wiem, ale wszelkie uzywki, co najmniej z unii europejskiej nadal mozna rejestrowac.

Wydaje mi sie, ze jesli jakis model jest uzywany i ma homologacje, to powinienes moc go zarejstrowac. Nowy motocykl (niezarejestrowany przed 1.1.2017) prawdopodobnie w ogole nie bedzie homologowany.
Czy gaznik, wtrysk, czy kolko z chomikiem - wszystko jedno jaki naped - warunkiem jest norma Euro4.

Jest jeszcze szansa sa "nowe" motocykle, ktore handlarz zarejestrowal na siebie w zeszlym roku. Po ogloszeniach widzialem, ze jeszcze takie sa.

EDIT: Jesli masz cos na oku, to zadzwon do polskiego przedstawiciela marki i zapytaj sie go, czy da rade to zarejestrowac. I generalnie uwazaj z motocyklami spoza kontynentu i z francuskimi, bo bywa, ze ktos sprzedaje "szkode calkowita" jako motocykl. "Szkoda calkowita" jest wycofana z ruchu i chyba tez nierejestrowalna.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Nowy motocykl na gazniku , przepisy .

Postprzez Fiury_ » 8/9/2017, 09:41

Ja mogę się tylko wypowiedzieć co do samej rejestracji motocykla z gaźnikiem.
Nie ma jakichkolwiek problemów. Miesiąc temu rejestrowałem motocykl na gaźniku z 1999r. I robią tak tysiące innych ludzi.
Więc pewnie "nowy" odnosi się do motocykli aktualnie produkowanych.
Fiury_
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26/7/2017, 10:43

Re: Nowy motocykl na gazniku , przepisy .

Postprzez ChaoticBiker » 8/9/2017, 15:18

jprdl, motocykl z 1999 roku nie jest nowy, wiec ani Euro 4 ani nawet Euro 3 go nie obowiazuje.

Praktycznie nie ma szansy na spelnienie normy Euro 4 bez wtrysku. Euro 4 to nie tylko wymogi co do emisji spalin, ale tez oparow podczas postoju motocykla, i dodatkowe elementy wyposazenia takie jak obowiazkowy ABS.

Mozesz kupic motur wyprodukowany w 2016 roku nowke sztuke na gazniku - prawie napewno bedzie to jakis chinczyk, ktory przez sprzedawce zostal zarejestrowany jeszcze w 2016, albo jako tzw. "koncowka serii".
Norma Euro 4 obejmuje tylko motocykle rejestrowane jako nowe po 2017
Sprowadzajac motur z USA trzeba teraz bardzo mocno uwazac, gdyz pomijajac wszystkie pulapki sprowadzania moto to jak jest w miare swiezy i ma mniej niz 6000km przebiegu to moze zostac tez potraktowany jako nowy, i jak dowala Tobie clo i VAT to sie jeszcze okaze, ze taniej by wyszlo kupic motur nowke z salonu na miejscu w PL. Plus niemozliwosc zarejestrowania bez naprawde sporych kombinacji.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Nowy motocykl na gazniku , przepisy .

Postprzez dmy » 8/9/2017, 16:14

No właśnie nie wiem jak to jest pewnie jakbym kupił to z przebiegiem tylko z 3tys km nie więcej rocznik 2015/2016 lub nawet 2017r i czy by zakwalifikowali go jako nowy czy już używany?
Zawsze myślałem nowy motocykl/samochód jest tylko z salonu, który ma przebieg z 0 lub klik km ( poruszanie tylko się po obiekcie salonu w którym się znajduje) .
Może nowy motocykl mogą uznać jak jeszcze obejmuje go gwarancja producenta?
W grÄ™ wchodzi tylko sprowadzenie motocykla z USA nie z Europy.
Jakby kupował to od osoby prywatnej nie od komisu czy salonu.
dmy
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/9/2017, 16:36

Re: Nowy motocykl na gazniku , przepisy .

Postprzez jasnoksieznik » 9/9/2017, 12:35

Znalezione w Internecie:

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w uzasadnieniu wyroku o sygn. akt I FSK 9/06 uznał, że nowy środek transportu objęty jest zawsze obowiązkiem podatkowym w trybie art. 20 ust. 1 ustawy o VAT, jeżeli wystąpi choćby jedna z sytuacji faktycznych wymienionych alternatywnie w art. 2 pkt 10 lit. a) tej ustawy, tj. był używany przez okres krótszy niż 6 miesięcy lub nie przejechał 6000 km.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Nowy motocykl na gazniku , przepisy .

Postprzez ChaoticBiker » 11/9/2017, 14:07

@dmy no i wlasnie tu jest pies pogrzebany :)
A wiec do ceny zakupu dolicz clo, do tego jeszcze 23% VAT, a i jesli na gazniku no to pojezdzisz sobie tym tylko po polu albo postawisz jako mebel w salonie ;) Bo na drogi legalnie nie wyjedziesz.
Albo w papierach napisac, ze przebieg ponad 6000

Ciekawy jestem, co Ty za wynalazek chcesz sciagnac, ze to taki niby nowy sprzet, a na gazniku?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê