Zobacz wątek - Szkoła moto w Krakowie
NAS Analytics TAG

Szkoła moto w Krakowie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Szkoła moto w Krakowie

Postprzez NPS » 26/2/2017, 20:27

Z tego co szukałem to w Krakowie są dwie szkoły dedykowane moto: KSM Riders oraz MSM oraz reszta świata. Obie mają świetne opinie, praktycznie od wszystkich, ale mój problem z nimi jest taki, że u nich jeśli podczas kursu uszkodzę motocykl (oczywiście nieumyślnie), to oni mnie, cytuję, "podadzą do sądu". Da fuck?

Nie rozumiem takiego podejścia. Kierowca z prawem jazdy, jak spowoduje szkodę, nawet umyślnie/z własnej winy, to płaci ubezpieczyciel, a on co najwyżej traci zniżkę. A w tych szkołach, gdzie przecież człowiek dopiero się uczy, zamiast taryfy ulgowej, to gorsze traktowanie niż kierowcy z uprawnieniami i w razie czego ogromne koszty.

Szukam szkoły, która dobrze mnie przygotuje do bycia motocyklistą (we wszystkich aspektach) i teraz jestem w kropce. Do wyboru mam dwie szkoły, które mają super opinie, ale straszą mnie sądem i potencjalnie tysiącami zł kosztów, albo inne szkoły, które opinie mają bardzo różne, sporo złych. Biorąc pod uwagę, że kurs chcę zrobić dla siebie, a nie dla uprawnień, to naprawdę nie wiem, co wybrać. Będę wdzięczny za wszelkie rady/polecenia.
NPS
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18/1/2016, 23:04


Re: Szkoła moto w Krakowie

Postprzez Moto-bene » 6/9/2017, 09:48

Hej! A skąd dokładnie jesteś i czy w grę wchodzą tylko szkoły z Krakowa? Pytam bo akurat w tej kwestii będę mógł pomóc, a generalnie żadna ze szkoła w 100% nie przygotuje nikogo na bycie motocyklistą. To przychodzi z czasem i i doświadczeniem.
Moto-bene
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6/9/2017, 08:50


Re: Szkoła moto w Krakowie

Postprzez Wertyder » 6/9/2017, 12:11

Ale co? Nie majÄ… OC na te motocykle - nie wierzÄ™?
Coś mi tu nie pasuje, toż ubezpieczenie moto w szkole to elementarna kwestia.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: Szkoła moto w Krakowie

Postprzez Zimny72 » 7/9/2017, 09:09

Ale, że co? Dali ci do podpisania jakiś cyrograf? Czy tylko straszą, żeby zmobilizować do ostrożności i wytężonej uwagi? Bo jak mają taką dobrą opinię, to brzmi to jakoś lipnie, albo za bardzo się przejąłeś motywującą gadką instruktora. Albo szkoła wcale nie jest taka dobra jak ją piszesz.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Szkoła moto w Krakowie

Postprzez Wertyder » 7/9/2017, 12:04

Moim zdaniem nawet "motywująca rozmowa" tego typu nie może mieć miejsca. To może kogoś zupełnie zablokować. Normalną rzeczą jest że ktoś kto się uczy może się wywrócić. Po pierwsze od tego jest OC po drugie odpowiednie gmole.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê