Zobacz wątek - używany naked na codzień - około 11k pln
NAS Analytics TAG

używany naked na codzień - około 11k pln

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez emcinek » 31/8/2017, 16:29

- doświadczenie - na motorze tyle tylko co na kursie na prawo jazdy. Doświadczenie ogólnie na drogach spore;
- wiek 30, waga 80, wzrost 180;
- motocykl w 90% do jazdy na co dzień - dom -> praca, praca -> dom; kręcenie się po mieście w celu załatwiania różnych spraw; sporadycznie dłuższa trasa (w tym autostrady, ale nie planuje zapier....);
- cena samego moto - około 10k-13k. Powiedzmy że na komplet z ciuchami nie chcę przekroczyć 15k, ale wiadomo, że kasa na drogach nie leży, więc jak się da gdzieś coś ugrać to będzie fajnie;
- na utrzymanie - tyle ile będzie trzeba, ale tak jak wyżej. Mile widziane tanie części zamienne, niskie spalanie, itd;
- co mi siÄ™ podoba:
na pierwszym miejscu Yamaha MT-07 (ale z tego co widzę, to ceny zaczynają się od 16k, więc ponad mój budżet),
Kawasaki ER6N (po 2012r) - w stronę tego moto się skłaniam. Da się kupić od 11-12k w wersji z ABS (w pierwszej kolejności przeglądam ogłoszenia motorów z ABS)

Może ktoś zna jeszcze jakiś podobny motocykl wpasowujący się w kryteria i byłby w stanie coś zasugerować?
Pytanie mam też, czego się spodziewać po motocyklach sprzedawanych przez szkoły jazdy (z jednej strony kursanci raczej nie katują maszyn, ale z drugiej te motocykle pewnie więcej czasu leżały niż jeździły) - tak czy siak przed zakupem planuję pojechać do serwisu, żeby zrobili przegląd i wystawili papier oceniający stan moto.

Dzięki
emcinek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29/7/2017, 11:52


Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez Wertyder » 31/8/2017, 20:06

Siedziałeś na tej kawie? Bo nie każdemu pasi. Mnie np. gniecie tu i tam niemożebnie :mrgreen:.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale


Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez jasnoksieznik » 31/8/2017, 21:51

Jak nie ER-6, to XJ-6. Dokładnie ta sama klasa motocykla, a zupepłnie inny charakter.

Jeszcze ktoś zaraz zasugeruje SV650, ale czy to rozsądnie na pierwsze moto? Nie wiem, nie znam się, nie jeździłem.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez Wertyder » 31/8/2017, 22:04

jasnoksieznik napisał(a):Jeszcze ktoś zaraz zasugeruje SV650, ale czy to rozsądnie na pierwsze moto? Nie wiem, nie znam się, nie jeździłem.

Moim zdaniem niezbyt.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez emcinek » 1/9/2017, 07:21

Powiem szczerze, że optycznie kawasaki bardziej mi się podoba niż Yamaha xj. Co do Suzuki sv650, to raczej nie ta linia.
Spróbuję się przymierzyć do kawasaki i zobaczyć, czy będzie wygodne. Dzięki za uwagę.
emcinek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29/7/2017, 11:52

Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez jasnoksieznik » 1/9/2017, 08:34

Jak juz bedziesz siadal na Kawach - przymierz sie do Z300. Niby mniejszy, niby slabszy, ale na pierwsze moto ma bardzo dobre parametry i jest nowszy. W budzecie sie z bolem, ale zmiesci.

Przymiarka konieczna - ja mam 90+kg i 185cm i juz erognomia mi nie przypasowala.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez Wertyder » 1/9/2017, 14:47

jasnoksieznik napisał(a):Jak juz bedziesz siadal na Kawach - przymierz sie do Z300. Niby mniejszy, niby slabszy, ale na pierwsze moto ma bardzo dobre parametry i jest nowszy. W budzecie sie z bolem, ale zmiesci.

Przymiarka konieczna - ja mam 90+kg i 185cm i juz erognomia mi nie przypasowala.

Coś wiecej - za mały???
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez jasnoksieznik » 1/9/2017, 17:43

głównie tak, rozmiar ma znaczenie - nogi już trochę "sportowo" przykurczone, ale nie tylko - np. jak kokpit jest za nisko, to trzeba głową machać, zamiast wzrokiem.
Plus, jestem przyzwyczajony do przycisków/interfejsu klasy BMW, więc niekoniecznie mi pasują te japońskie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez adamk0 » 5/9/2017, 17:46

sam zaczynam jezdzic na moto i kupilem kawe er6n z 2011r.. jestem bardzo mile zaskoczony, od siebie bardzo ci polecam.. mocy ma sporo jak dla mnie na poczatek i co fajne bardzo latwo sie prowadzi, w eksploatacji tez nie powinien byc drogi jesli sie zdecydujesz
adamk0
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/6/2017, 15:28

Re: używany naked na codzień - około 11k pln

Postprzez emcinek » 6/9/2017, 05:53

Przeglądając ogłoszenia trafiłem jeszcze na Suzuki gladius, czy Yamaha mt03 (przed i po lifcie), które nawet mi się podobają i zarazem mieszczą w budżecie, jednak kawasaki oferuje najwięcej w stosunku do ceny, więc raczej zostaję przy kawie. Nie miałem czasu jeszcze się przymierzyć, bo ciągle załatany jestem... Natomiast zorganizowałem sobie ewentualną pomoc przy zakupie doświadczonego motocyklisty:)
emcinek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29/7/2017, 11:52



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê