Zobacz wÄ…tek - Jakie moto szosowo turystyczne?
NAS Analytics TAG

Jakie moto szosowo turystyczne?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez Wheel&Steel » 24/8/2017, 18:53

Cześć
Temat popularny, ale każdy ma inne preferencje, więc ja też zapyta po mojemu. Ale najpierw krótka metryczka:
Doświadczenie na motorze:
Nie za duże, ale coś tam jest. Miałem wiele lat przerwy. Za dzieciaka latałem czym się dało: simsony, jawy, romety itd. niewielkie sprzęty. Następnie 2 lata temu pojeździłem przy okazji na crossie 250 i uczucie wróciło. Obecnie zbudowałem sobie takiego cafe racera: http://www.wheelandsteel.com/pierwsza-jazda/ i śmigam tym od 2 miesięcy (na bazie Yamahy XV 920). Co więcej wypożyczyłem ostatnio na kilka dni DL 650 i objechałem z plecaczkiem i pełnym bagażem Bieszczady.

Aha - no i mam prawie 20 lat doświadczenie za kółkiem w aucie, robię dużo km rocznie więc mam chyba wystarczająco oleju w głowie i wiem co to znaczy "dostosować styl jazdy do warunków panujących na drodze" lub "mieć oczy dookoła głowy".

Waga, wzrost, wiek
178 cm, 78 kg, 37 lat

Co czego moto?
- czasami dojazdy do pracy, ale nie zodziennie
- weekendowy wypady za miasto, często we dwoje
- wakacyjne długie trasy, 2 osoby, kufry itd.

Jak jeżdżę?
Ostrożnie, spokojnie, nie za szybko. Nie chcę się zabić, nie chcę moto świrowania. Lubię jazdę dalej, turystyczną. Uwielbiam bujanie po zakrętach na mniejszych drogach. Ale czasem fajnie byłoby też móc sobie odkręcić i przyspieszyć, ot tak dla samego przyspieszenia a nie dla robienia 240km/h - duże prędkości nie są mi potrzebne.

Budżet
Bo ja wiem, nie chcę wydawać dużo, bo biorę pod uwagę jakieś gleby podczas doszkalania się. a tak ze 20-25k, nie chcę kupować na pewno nic nowego za 40-50, jeszcze nie teraz.

Co brałem pod uwagę
A no właśnie... najchętniej kupiłbym dużego nakeda... bo uwielbiam klasyczne moto (XJR 1300, Bandit 1250, CB 1300 itd)... ale:
- obawiam się, że bez jakiejś owiewki długie trasy nie będą przyjemne
- nie wiem wciąż czy powinienem już pchać się na tak duże moto. Co prawda moja Yamaha ważny ze 240 kg... ale jednak to nie ta moc i nie te możliwości

Rozważam na razie więc:
- Bandita z owiewką, może nawet dużego?
- Całkiem fajnie jeździło sie na V-Stromie 650 (ale jest strasznie brzydki)... generalnie te wszystkie "turystyczne enduro" potwornie mi się nie podobają, ale są praktyczne. miał super elastyczny silnik
- miałem okazję pojeździć Yamahą MT09 Tracer, dałem sobie z nią radę, ale trochę boję się, czy z moim małym doświadczeniem takie moto mnie któregoś dnia nie zaskoczy ;)
- a może własnie dużego nakeda i na wyprawy dokładać szybę? warto? daje to coś?

Oczywiście obejrzę i objadę różne moto, ale może polecicie czemu warto się jeszcze przyglądać?

dzięki
Avatar użytkownika
Wheel&Steel
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24/8/2017, 18:33


Re: Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez jasnoksieznik » 27/8/2017, 08:39

Trudno znaleźć turystyczne moto do jazdy we dwoje, które by nie wyglądało na turystyka. Może R1150R?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Re: Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez Zimny72 » 27/8/2017, 09:36

Po pierwsze: gratuluję cafe racera - PIĘKNY! Absolutnie moja bajka.

Po drugie: przyjrzyj siÄ™ takim motocyklom:
- Yamaha Bulldog BT1100
- Moto Guzzi Breva 1200
Oba w/w motocykle są wystarczająco mocne do turystyki we dwójkę, ale na tyle spokojne, że cię nie sponiewierają. Można też tym spokojnie jeździć po mieście. Mają dobrą trakcję w szybkiej trasie, duży bak 20-22 litrów i bezobsługowy wał kardana. Moi znajomi mają na takich założone wysokie szyby i kufry i zjeżdżają nimi cała Europę.
Do tej dwójki rozważyłbym również również oglądaną przez ciebie Yamahę XJR1300, ale to już jest sprzęt wyrywający spod d***pska i musiałbyś się z nim oswoić.

Seria MT raczej nie nadaje się do turystyki - poza Tracer'em - głównie z uwagi na kiepskie miejsce dla pasażera.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez Wheel&Steel » 27/8/2017, 13:28

Dzięki. No właśnie R 1200 R już mi znajomy polecał i wydaje się idealnie pasować.

A co myślicie do dużym Bandziorze? Wersja N z dołożoną niewielką szybą powinna chyba dać radę. A moto jest piękne i klasyczne.
Avatar użytkownika
Wheel&Steel
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24/8/2017, 18:33

Re: Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez jasnoksieznik » 27/8/2017, 15:22

Pytanie, co Ci bardziej odpowiada - o ile pamietam, to duzy bandit ma 4 cylindry, wiec ma zupelnie inny charakter pracy - co kto lubi, ja wole 2 od 4.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez Wertyder » 27/8/2017, 17:02

jasnoksieznik napisał(a):Pytanie, co Ci bardziej odpowiada - o ile pamietam, to duzy bandit ma 4 cylindry, wiec ma zupelnie inny charakter pracy - co kto lubi, ja wole 2 od 4.

4 cylindry i w zależności od wersji maksymalny moment obrotowy od 3-4 tysięcy :).
Do dalekiej turystyki moim zdaniem świetna maszyna.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Re: Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez jasnoksieznik » 27/8/2017, 19:57

Sam jeżdżę dwucylindrowym F800R i też bym polecał, ale podejrzewam, że to nie ta optyka.

Jeśli wahasz się między dwoma modelami - lepiej weź ten z ABSem.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez Wheel&Steel » 29/8/2017, 18:04

Zimny72 napisał(a):Po pierwsze: gratuluję cafe racera - PIĘKNY! Absolutnie moja bajka.

Po drugie: przyjrzyj siÄ™ takim motocyklom:
- Yamaha Bulldog BT1100
- Moto Guzzi Breva 1200
Oba w/w motocykle są wystarczająco mocne do turystyki we dwójkę, ale na tyle spokojne, że cię nie sponiewierają. Można też tym spokojnie jeździć po mieście. Mają dobrą trakcję w szybkiej trasie, duży bak 20-22 litrów i bezobsługowy wał kardana. Moi znajomi mają na takich założone wysokie szyby i kufry i zjeżdżają nimi cała Europę.
Do tej dwójki rozważyłbym również również oglądaną przez ciebie Yamahę XJR1300, ale to już jest sprzęt wyrywający spod d***pska i musiałbyś się z nim oswoić.

Seria MT raczej nie nadaje się do turystyki - poza Tracer'em - głównie z uwagi na kiepskie miejsce dla pasażera.


No Bulldog pięknie wygląda, ma V2 (swoją drogą pokrewne z moim moto ;-) ale mam obawy że jednak trochę za słaby. Nie to żebym od razu chciał nie wiadomo co, ale kilkudniowa wycieczka na małym VStromie pokazała, że 70 KM przy 2 osobach i bagażu to jakieś minimum, chciałby się więc lekko więcej. Ale zobaczę na żywo i pomyślę

Póki co najbardziej ciągnie mnie do BMW R oraz ewentualnie do XJRy - ale muszę poczuć jak to chodzi, bo wszyscy mówią że to nieco dzika lokomotywa ;)
Avatar użytkownika
Wheel&Steel
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24/8/2017, 18:33

Re: Jakie moto szosowo turystyczne?

Postprzez Zimny72 » 29/8/2017, 20:42

Wheel&Steel napisał(a): Jak jeżdżę?
Ostrożnie, spokojnie, nie za szybko. Nie chcę się zabić, nie chcę moto świrowania. Lubię jazdę dalej, turystyczną. Uwielbiam bujanie po zakrętach na mniejszych drogach. Ale czasem fajnie byłoby też móc sobie odkręcić i przyspieszyć, ot tak dla samego przyspieszenia a nie dla robienia 240km/h - duże prędkości nie są mi potrzebne.


Przy takich kryteriach rozważyłbym jednak Bulldoga.
Tutaj masz bardzo prawdziwy artykuł:
http://motocyklejarocin.pl/yamaha-bt-1100-bulldog-morze-spokoju/ (otwórz link)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê