Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl do 10tys.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do 10tys.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl do 10tys.

Postprzez marcos » 19/8/2017, 22:01

Witam
Jestem świeżo upieczonym kierowcą kat. A który szuka swojego 1 moto.
- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
doświadczenie tyle co na kursie
- Wiek, waga, wzrost,
28, 95, 187
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
głównie wokół "komina" czasem gdzieś dalej typu 100-150km
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
ciężko powiedzieć, nie wiem, autem robie 1500 miesięcznie
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
~10tys. aczkolwiek może to być np 11tys. zależne co da się znaleźć
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
nie licząc większych inwestycji typu np remont kapitalny silnika to resztę bez problemu od ręki
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
podobajÄ… mi siÄ™ 2 rodzaje:
nakedy np GSR 600
cruisery np suzuki C50
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
głównie myślę o GSR 600

Co do mocy GSRa podchodzę zdroworozsądkowo i wiem że ewentualna tragedia zależy od używania manetki, można mniejszą pojemnością też krzywdę sobie zrobić(doświadczenie z osobówek).

Pytanie takie:
jeżeli nie GSR 600 to jaki inny motocykl który będzie miał trochę zapasu mocy i po sezonie nie będę chciał go sprzedawać. Dodam że będzie jeździła ze mną czasem żona ale to nadal będą krótkie trasy, miasto itd.
Chodziło mi po głowie też coś typu Suzuki C50 ale to chyba za duży gabarytowo motocykl jak dla osoby która nie ma praktycznie żadnego doświadczenia i lepiej chyba nauczę się jazdy na właśnie tego typu jak GSR. Zależy mi też bym nie wyglądał śmiesznie na motorze(wielkość motoru). Myślałem też może o jakieś CBF może. Cruiser też raczej odpada ponieważ nie posiadam garażu i warunki zewnętrzne w sezonie pod pokrowcem raczej bardziej mu zaszkodzą(poza sezonem moto w garażu). Zastawiałem się jeszcze by GSR miał ABS ale bardzo mało egzemplarzy go posiada.

Doradzi może któryś z kolegów coś?
marcos
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/8/2017, 21:42


Re: Pierwszy motocykl do 10tys.

Postprzez Oastra » 20/8/2017, 07:44

Jeżeli zależy Ci na ABS i chcesz się zmieścić w 10 tys to zainteresuj się też banditem 650. Dużo egzemplarzy na rynku wtórnym posiada abs
Oastra
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28/2/2015, 19:55


Re: Pierwszy motocykl do 10tys.

Postprzez marcos » 20/8/2017, 11:12

tzn myślę by był ABS z racji raczkowania w temacie jazdy na moto.
CO do 10tys, nie jest to sztywna kwota i np może być 11 tys.
Co do bandita, chciałbym też motor młody rocznikowo tj do 10 lat i chciałbym tylko na wtrysku
marcos
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/8/2017, 21:42

Re: Pierwszy motocykl do 10tys.

Postprzez setup » 20/8/2017, 14:25

kawasaki er 6. Mały, zwinny wokół komina w sam raz. Może budżet będziesz musiał trochę podciągnąć.
Motocykl ma też odpowiednia ilość koni dla świeżaka. Tylko nie wiem jak ze wzrostem, musisz się przymierzyć.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Pierwszy motocykl do 10tys.

Postprzez marcos » 20/8/2017, 15:14

Er6 nie podoba mi się, ponadto silnik R2 to tak średnio.. albo R4 albo V2(cruiser)
marcos
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19/8/2017, 21:42

Re: Pierwszy motocykl do 10tys.

Postprzez Oastra » 20/8/2017, 16:26

marcos napisał(a):tzn myślę by był ABS z racji raczkowania w temacie jazdy na moto.
CO do 10tys, nie jest to sztywna kwota i np może być 11 tys.
Co do bandita, chciałbym też motor młody rocznikowo tj do 10 lat i chciałbym tylko na wtrysku

No to za 10 tyś kupisz bandziora z abs i na wtrysku czyli rocznik 2007 lub nowszy. Nakedy bazujące na sportowych sześćsetkach (gsr, hornet, fazer) są droższe więc musiał byś się rozglądać za motocyklami starszymi niż te 10 lat.
Oastra
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28/2/2015, 19:55

Re: Pierwszy motocykl do 10tys.

Postprzez setup » 22/8/2017, 22:44

marcos napisał(a):Er6 nie podoba mi się, ponadto silnik R2 to tak średnio.. albo R4 albo V2(cruiser)


ale wiesz że:
"Dwucylindrowa rzędówka z Kawasaki ER6, o pojemności 689 cm3 ma przestawione względem siebie wykorbienia wału o 90°, dzięki czemu uzyskano kolejność zapłonów i charakterystykę zbliżoną do dwucylindrowego twina o kącie rozwarcia cylindrów 90°"

szach mat :)
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê