Zobacz wątek - EXC 200 docieranie i zgasł
NAS Analytics TAG

EXC 200 docieranie i zgasł

Enduro, Cross
_________

EXC 200 docieranie i zgasł

Postprzez enussss » 19/8/2017, 11:39

Witam, dzisiaj poskładałem całego kata exc 200 2004r w kupe, Tuleja żeliwna robiona w motortechu, tłok vertexa sel A, korba hotrods i wszystkie łożyska w środku wymienione, Poskładałem go w całość i odpalił gdzieś od 20 kopnięcia ale nie trzymał obrotów, więc śrube regulującą na gażniku przekręciłem o niecałe pół obrotu w lewo, było juz lepiej obroty trzymał, stał tak 2/3 minuty co by temperatury złapał i pojechałem sobie popyrkać i dotrzeć go. i tak po ok 400m pyrkając sobie na jedynce nagle mi zgasł i już nie mogłem go odpalić. Pod kopką czułem ze tłok chodzi tak jak powinen, możliwe że mogłem go zalać bo za dużo paliwa dostał?
enussss
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13/2/2016, 14:41


Re: EXC 200 docieranie i zgasł

Postprzez henio12323 » 19/8/2017, 12:26

mozliwe, silnik po remoncie powinien odpalic bezproblemowo max 5 kopów. zacznij od fabrycznych nastawów gaźnika - chyba że masz sportowy wydech to mozesz np iglice o 1 ząbek wyzej do góry podnieść. posprawdzaj tez stan gaźnika np czy iglica nie wytarta itp. inaczej to wróżenie z fusów co sie stało itd... na docieranie moze wlałes tez za duzo oleju, i zawaliło swiece - zawsze dobrze miec jedna sprawną na zapas.

i ogólnie te motocykle nie lubią tulei, łatwiej takie cos przytrzeć - a wieksza ilosc oleju zapobiega przycierkom, ale szkodzi silnikowi, utrudnia rozruch i przepalanie wszystkiego.....
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê