Zobacz wÄ…tek - Motocykl dla kobiety na kategoriÄ™ A2
NAS Analytics TAG

Motocykl dla kobiety na kategoriÄ™ A2

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Motocykl dla kobiety na kategoriÄ™ A2

Postprzez LiseUke » 5/7/2017, 17:02

Cześć, piszę po 3 latach z podobnym problemem, co wtedy. Nie udało mi się przystępować do kategorii A1, gusta się pozmieniały, wzrost i waga też, więc postanowiłam napisać po prostu oddzielnego posta :D

Doświadczenie: Niewielkie, można by powiedzieć że zerowe. W sobotę mam pierwszą lekcję.
Waga: 55kg
Wzrost: 165cm
Cena: Cóż, tutaj poszaleć nie mogę, więc prosiłabym o przykłady które są do wyrwania w jakiejś przyzwoitej cenie (biorę pod uwagę używki).

Jeśli chodzi o estetykę (przecież to taka ważna rzecz! :D) podobają mi się choppery, cruisery, a w ogóle marzeniem moim obecnym jest Honda Rebel z 2017 roku.

Motocykl będzie wykorzystywany do codziennych dojazdów do szkoły, ale w weekendy mam nadzieję robić nim dłuższe trasy, dlatego szukam czegoś wygodnego. Zdecydowanie odpadają dla mnie motocykle sportowe, boję się o te wszystkie plastiki (chociaż cbr to nie taka brzydka rzecz :wink: ). Chciałabym też żeby było możliwie najmniej awaryjne a także ekonomiczne. Nie zależy mi na niebotycznych prędkościach.

Z góry ślicznie dziękuję za pomoc 8)
Ukulele nie pyta, ukulele rozumie.
Avatar użytkownika
LiseUke
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11/9/2014, 15:24


Re: Motocykl dla kobiety na kategoriÄ™ A2

Postprzez Zimny72 » 6/7/2017, 23:01

Ponieważ nie określiłaś konkretnej kwoty, to do 10kpln warto się zainteresować Moto Guzzi Nevada 750ccm:
Obrazek
choć ideałem byłoby Moto Guzzi V7 :
Obrazek
Na Nevadach zaczynało i wciąż jeździ sporo moich koleżanek. Oba w/w moto kwalifikują się na A2 bez blokowania, mają wał kardana (odchodzi chrzanienie się łańcuchem), są lekkie (180kg) i pasują dla niewysokich kobiet (są możliwości obniżonych siedzeń). Oba motocykle mogą też stać się docelowymi sprzętami, jak również do nauki.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Motocykl dla kobiety na kategoriÄ™ A2

Postprzez LiseUke » 7/7/2017, 11:01

Faktycznie, oba te motocykle przedstawiajÄ… siÄ™ interesujÄ…co.
Sprawa też wygląda tak, że gdybym miała troszkę więcej wiedzy o tym jakie motocykle ogółem rzecz biorąc istnieją, to dałabym radę jakoś wybrać :oops: Jako, że tej wiedzy nie posiadam, założyłam ten wątek, żeby w ogóle się dowiedzieć jaki mam wybór. Dzięki wielkie za odpowiedź :)
Ukulele nie pyta, ukulele rozumie.
Avatar użytkownika
LiseUke
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11/9/2014, 15:24

Re: Motocykl dla kobiety na kategoriÄ™ A2

Postprzez LiseUke » 7/7/2017, 18:22

Żeby nie było, nie zamknęłam tematu. Nadal chętnie czekam na propozycje :D
Ukulele nie pyta, ukulele rozumie.
Avatar użytkownika
LiseUke
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11/9/2014, 15:24



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê