Zobacz wątek - Sprzedany motocykl - koleś chce się sądzić!
NAS Analytics TAG

Sprzedany motocykl - koleś chce się sądzić!

Przepisy, prawo
_________

Sprzedany motocykl - koleś chce się sądzić!

Postprzez Dejw13 » 6/7/2017, 18:28

Witam, jestem tutaj nowy więc jeżeli pomyliłem działy czy coś proszę o przeniesienie ;)

A więc tak, wczoraj sprzedałem chłopaczkowi motor, działający przyjechał obejrzał pojeździł kupił dzisiaj do mnie dzwoni że to co ja pisałem w ogłoszeniu czyli to co wymieniałem jest nieprawdą, że motor słabo jezdzi (no co prawda jeździł już tak przy kupnie ale to on wiedział) i chce zwrotu pieniędzy ale ja mu powiedziałem że nie przyjmuje zwrotu. On zaczął mnie straszyć policją i sądami. Co mi może grozić? Oczywiście ja nic do zarzucenia sobie nie mam, bo wiem co w nim było robione, kolega mechanik który robił motor jest w stanie potwierdzić że to co było opisane jest zgodne z prawdą. Bardzo bym prosił o poważne odpowiedzi. Pozdrawiam
Dejw13
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/7/2017, 18:21


Re: Sprzedany motocykl - koleś chce się sądzić!

Postprzez Insekt » 6/7/2017, 21:06

To zależy jak byla spisana umowa i czy np nie wywalilo wszystkich uszczelek po 30 km. Oszukales czy nie?;)
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin


Re: Sprzedany motocykl - koleś chce się sądzić!

Postprzez Dejw13 » 6/7/2017, 21:24

Umowa była spisana normalnie, gościu wziął motor i nim nawet wracał. Fakt że trochę go dławiło ale to już widział na miejscu i wiedział chyba na co się decyduje. Remont miał, wymianę uszczelek itp. Dzisiaj zadzwonił że rozebrał silnik i "mechanik" mu powiedział że nic co wymieniłem w ogłoszeniu nie ma. Nie miał bym poco oszukiwać nawet.
Dejw13
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/7/2017, 18:21

Re: Sprzedany motocykl - koleś chce się sądzić!

Postprzez riderZ056 » 6/7/2017, 23:46

Jeśli miałeś w umowie klauzulę "sprzedający oświadcza że zapoznał się ze stanem technicznym bla bla bla..." to raczej nic Ci nie grozi. Jak nie miałeś, to ktoś z głową na karku narobi Ci problemów.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło

Re: Sprzedany motocykl - koleś chce się sądzić!

Postprzez Dejw13 » 7/7/2017, 07:44

Przejrzałem sobie umowę i mam taki pkt, pkt 5: "Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany". Więc raczej nic mi chyba nie grozi?
Dejw13
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6/7/2017, 18:21

Re: Sprzedany motocykl - koleś chce się sądzić!

Postprzez Czester » 7/7/2017, 21:04

Temat do działu "Prawo".

PrzenoszÄ™.

Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê