Zobacz wątek - Motocykl dla naprawdę dużego Pana :)
NAS Analytics TAG

Motocykl dla naprawdę dużego Pana :)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl dla naprawdę dużego Pana :)

Postprzez Imraendile » 28/6/2017, 07:41

Hej,
Jako, że jest to mój pierwszy post witam wszystkich bardzo serdecznie. I od razu zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze :)

Kilka informacji o mnie:
- Jakie masz doświadczenie:
Raczej niewielkie. Zdalem prawko parę lat temu, od tego czasu jeździłem dla zabawy na paru motorach (Kilkanascie km na 500, 750, i kilka na 1000)
- Wiek, waga, wzrost:
No i tu się zaczyna prawdziwy problem. Mam 23 lata, 201 cm wzrostu i około 145 kg wagi. Nie jestem jakoś zalany tłuszczem, raczej jest to równomiernie rozłozone po ciele, troszkę mięśni :). Aktualnie jestem w przerwie miedzy sezonami (futbol amerykański) i się redukuję. Myślę, ze waga do kolejnego sezonu będzie wynosić około 135 kg.
- Do jakich celów chcesz używać motocykla:
Motorem chciałbym się głównie dobrze bawić jeżdżąc po mieście, ewentualnie okolicach. Raz, maksymalnie dwa razy w sezonie trasa 200 km, ale tego nawet bym nie brał pod uwagę (żeby po prostu przejechał ten dystans)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie:
Raczej luźna zabawa wieczorami, w weekendy więcej. Żadnego katowania kilometrami.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach:
Nie mam ustalonych granic. Z racji, że jest to pierwszy motocykl chciałbym wydac około 10k, jednak jesli bedzie coś godnego polecenia mógłbym dopłacić. Jesli chodzi o ciuchy - taka sama prośba do Was jak z wyborem motocykla. Znacie może jakieś sklepy, które oferują ubrania na takie "coś", ewentualnie czy pozostaje mi zakup i przerabianie. Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie:
Nie mam ustlaonych granic, ile bedzie trzeba.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp:
Bardzo mi sie podobaja nakedy i sportowe/sportowo-turystyczne. Nie ukrywam, ze wyglad ma duże znaczenie. Osobiscie jestem zakochany w Hayabusie, ze względu na jej wygląd, ale rodzina mówi, ze nie da rady udźwignąć trumny ze mną w srodku, wiec sie wstrzymam jeszcze kilka(nascie) lat :D. Może cos innego, podobnie wygladającego?
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę:
Tak jak pisałem wczesniej - Hayabusa ze wzgledu na swój wygląd.

Rozumiem, że i tak finalnie ze wzgledu na swoje gabaryty bede musiał pójść do salonu / sprzedawcy usiąść i przymierzyć. Jednak Wasze rady mogłby by mi pomóc zacieśnic krąg modeli, które sa warte sprawdzenia.

Pozdrawiam, i z góry dziękuje za pomoc :)
Yesterday is history,
Tomorrow is a mystery,
Today is a gift.
Imraendile
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/6/2017, 07:19


Re: Motocykl dla naprawdę dużego Pana :)

Postprzez Zimny72 » 28/6/2017, 19:47

Odpowiedzią jest funbike: np. Kawasaki Versys 650, Yamaha Tracer 700 albo XSR700, Honda NC700X albo Crossrunner. Mam kumpla o podobnym wzroście i skończył właśnie na takim sprzęcie jako najwygodniejszym (tylko o trochę większej pojemności z uwagi na większe doświadczenie: Crosstourer).
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Motocykl dla naprawdę dużego Pana :)

Postprzez Imraendile » 29/6/2017, 08:31

Super, dzięki wielkie za radę :)
Jeszcze tylko pytanko: Czy któryś z nich powinienem szczególnie wziąć pod uwagę?
I czy powinienem jakoś specjalnie wzmacniac na nim zawieszenie ze względu na swoja wagę?
Yesterday is history,
Tomorrow is a mystery,
Today is a gift.
Imraendile
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/6/2017, 07:19

Re: Motocykl dla naprawdę dużego Pana :)

Postprzez Rura » 29/6/2017, 18:07

Te warte szczególnej, twojej uwagi podał Ci zimny ;).
A co do zawiasów. Każdy z tych motocykli ma nośność koło tych 160kg minimum... więc zależy jaki ciężki jest plecak z którym jeździsz ;). I już... Dopóki nie będziesz się zapuszczał poza asfalty, tudzież drogi utwardzone, albo na tor, to wystarczy dać zawiaski na twardszą pozycję, taką jaką producent przyjmuje dla jazdy z pasażerem ;).
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Motocykl dla naprawdę dużego Pana :)

Postprzez Imraendile » 6/7/2017, 13:19

A czy bylibyście w stanie polecić jeszcze jakieś inne motocykle?
Zakładając, że byłbym w stanie wydać do 25k na moto. Gdzie głównym czynnikiem wyboru byłby mój wzrost?
Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na wyglądzie, a szczególnie na światłach, jakie oferują nowsze modele, cos około Kawasaki Z1000 (Rozumiem, że pomijając pojemność, ten odpada, ze względu na mój wzrost?). Kawasaki Versys w nowych odsłonach wygląda super, jednak ciężko jest znaleźć coś do mojej granicy cenowej. Dalibyście radę coś doradzić biorąc pod uwagę 2m zwrostu, i ten wspomniany wygląd moto? :) No chyba, jednak, że jestem w błędzie, i nie będę wyglądal jak karakan na tym Kawasaki Z650 / Yamaha FZ 650? :P
Yesterday is history,
Tomorrow is a mystery,
Today is a gift.
Imraendile
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/6/2017, 07:19



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê