Zobacz wÄ…tek - Pomoc przy wyborze motocykla
NAS Analytics TAG

Pomoc przy wyborze motocykla

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Pomoc przy wyborze motocykla

Postprzez KrzysiekSLW » 27/6/2017, 20:59

Cześć !

Mam wielki mętlik w głowie, chcę kupić motocykl na kat A2 , mam już za sobą kat AM i Yamahe TZR oraz A1 i Yamahe R125 każdą po 2 lata, więc poważnym amatorem nie jestem :P , po latach jazdy na czymś co rozpędza się do 100 km/h w 2 godziny, a wyprzedzanie tym to istna loteria i sport ekstremalny, chciał bym dosiąść w końcu czegoś poważnego, mój budżet na motocykl to 22 tyś zł, zastanawiam się nad R6 sprowadzanym z za granicy z wbitym w dowód 25 kW, Z800 lub nad KTMem 690, chciał bym coś czym mogę na spokojnie polatać sobie po ulicy i przy okazji z 2-3 razy w miesiącu wyskoczyć na tor, ponieważ mieszkam dosyć niedaleko Zielonej Góry, a obok jest fajny tor kartingowy.Czy szukam motocykla w dobrych kategoriach czy może jednak odpuścić takie zawirowania i wziąć się za coś mniejszego ? Czekam na wasze opinie, jeśli moje poszukiwania są trafne to czy do 22 tyś da się kupić dobrą R6, kawę lub KTMa? Liczę na waszą pomoc, z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
KrzysiekSLW
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/6/2017, 20:49


Re: Pomoc przy wyborze motocykla

Postprzez ChaoticBiker » 27/6/2017, 22:48

R6 odpada, bo nie spelnia wymogow kategorii A2 niezaleznie od tego, co by miala w dowodzie wbite.

Zostaje KTM albo Z800 (i to tylko w wersji E, to jest tej slabszej).
Zreszta to, co ma moto wbite w dowod nijak sie ma do tego, jakie sa wymagania kategorii A2. Moto moze miec w dowodzie wbita pelna moc, a Tobie wystarczy potwierdzenie o zredukowaniu mocy do 35kW czy tam mniej - powszechnie blednym zalozeniem jest, ze ta mniejsza moc ma byc wbita w dowod - otoz nie musi byc.
Ostatnio tu na forum byla dyskusja, czy mozna zredukowac moto o wiecej niz 50% zeby jezdzic na A2, i zdania sa mocno podzielone, wiec tez trzeba by z tymi 25kW mocno uwazac, gdy pochodzi to od moto majacego np. 70kW.
Na torze kartingowym tak szczerze to fajnie by sie zaperdalalo jakas 500 ;) A i tak bedzie to OGROMNY skok po 125 ;)

Wiem, ze jestem monotonny w takich tematach, ale lepiej odpuscic sobie zawirowania i potencjalne problemy, ktore moga wplynac na cale Twoje przyszle zycie, i kupic sobie cos mniejszego, ale w pelni legalnego.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Pomoc przy wyborze motocykla

Postprzez KrzysiekSLW » 28/6/2017, 09:13

To jak to jest z tymi wszystkimi motocyklami które nie miały by możliwości normalnej rejestracji na A2, a w ogłoszeniu o sprzedaży jest napisane że można się poruszać nim na kategorie A2, wiem że dla was R6 na A2 to przesada ale na tym ogłoszeniu : https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-ha ... xtor=SEC-8 mamy Haye na A2 jak to jest możliwe? :shock:
KrzysiekSLW
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/6/2017, 20:49

Re: Pomoc przy wyborze motocykla

Postprzez Fugu » 28/6/2017, 12:23

Sprzedajacy pisze bzdury.

Nie ma czegos takiego jak rejestracja motocykla na A2. Kierowca odpowiada za to czym jedzie - ten motocykl nie nadaje sie pod A2.

Z drugiej strony zmniejszenie mocy moze wplynac na wysokosc skladki ubezpieczenia - motocykl z 35 kW jest tanszy niz motocykl z 170 kW.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Pomoc przy wyborze motocykla

Postprzez ChaoticBiker » 28/6/2017, 19:33

Ludzie nadal nie rozumieja, ze motocykla nie rejestruje sie na kategorie, tylko kategoria prawa jazdy uprawnia do jazdy motocyklem.
A kategoria A2 nie uprawnia do jazdy tym motocyklem, ani niczym innym co w oryginale mialo wiecej niz 70kW mocy i zostalo zdlawione o wiecej niz 50%.

Sprzedawca zwyczajnie klamie, szuka naiwnych, zadne certyfikaty ani homologacje tu nie pomoga. To kupujacy bedzie mial potem problem.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Pomoc przy wyborze motocykla

Postprzez KrzysiekSLW » 28/6/2017, 21:51

Dobra dzięki chłopaki za wyjaśnienie z tym A2, ale mam jeszcze jedno pytanie do was KTM 690 SMC czy Z800E który byście wybrali może macie jakieś doświadczenia z którymś z nich i jesteście w stanie mi pokrótce opowiedzieć co nie co o tych maszynach ?
KrzysiekSLW
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/6/2017, 20:49

Re: Pomoc przy wyborze motocykla

Postprzez lotskap » 8/8/2017, 15:33

Przeczytaj artykul o drivelan (otwórz link)
lotskap
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/8/2017, 15:22



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê