Zobacz wątek - Kawasaki ER-5 VS Honda CB500, Czyli kobieta i motocykl :)
NAS Analytics TAG

Kawasaki ER-5 VS Honda CB500, Czyli kobieta i motocykl :)

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Kawasaki ER-5 VS Honda CB500, Czyli kobieta i motocykl :)

Postprzez hipokrytka » 25/6/2017, 16:35

Witam. Jako iż jestem nowicjuszką w świecie motocykli szukam sensownej porady co do wyboru pierwszej maszyny. Długo zastanawiałam się jaki motocykl wybrać. Pewnego dnia będąc u znajomej przymierzyłam się do Kawasaki ER-5. Kiedy wsiadłam na nią stwierdziłam, że to jest dokładnie to, czego szukam. Kompletnie mój styl i przede wszystkim niski i wygodny dla mojej postury. Jako że mam około 163cm wzrostu i 70kg wagi moje poszukiwania znacznie zawężają się. Kiedy znajomi pytają "wiesz już co chcesz kupić?" i odpowiadam, że interesuje mnie ER-ka bardzo często słyszę porównanie do Hondy, że jest znacznie lepsza od Kawasaki. Egzamin na A2 tuż tuż, więc czas najwyższy zacząć jeździć i oglądać motocykle, pytanie co lepsze? Jakieś argumenty za i przeciw bardzo mile widziane :)
hipokrytka
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/6/2017, 16:26


Re: Kawasaki ER-5 VS Honda CB500, Czyli kobieta i motocykl :

Postprzez Ruda_Małpa » 26/6/2017, 14:19

ER-5 przejeździłam trzy sezonyPo zdaniu egzaminu na A2 sama nastawiona byłam na zakup Hondy CB500. Niestety nie umiałam znaleźć nic sensownego. W międzyczasie trafił się zadbany egzemplarz ER-5. Bardzo przypadł mi do gustu, przede wszystkim ze względu na moje niewielkie gabaryty. Kupiłam. Ile się potem nasłuchałam, że co Honda to Honda, a nie jakieś tam Kawałsraki, które ciągle się psuje itp. itd. Całe to gadanie znajomych okazało się bezpodstawne. Bezawaryjnie przejeździłam trzy sezony, lejąc paliwo i dbając na bieżąco o motocykl (wymiana filtra, oleju, klocków itp.).
Według mnie to naprawdę fajny sprzęt na pierwszy motocykl – lekki, zwrotny, tani w eksploatacji, niewiele pali. Większość czynności typu wymiana oleju itp. jesteś w stanie zrobić sama, a części kosztują grosze. Fajnie sprawdzał się w mieście, na trasie zbytnio nie odstawał od 600-tek. Ze sprzedażą również nie powinnaś mieć większego problemu. Moją „piątkę” kupił pierwszy chłopak, który przyjechał ją obejrzeć. Ze swojej strony bardzo polecam. ;)
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z Wąchocka


Re: Kawasaki ER-5 VS Honda CB500, Czyli kobieta i motocykl :

Postprzez ChaoticBiker » 26/6/2017, 23:43

dobre ER5 nie jest zle.

Niedawno odbudowalem ER5 z 2002 roku, kupione w dwoch skrzynkach i worku za 200 gbpln. Poza generalna rdza, mechanicznie bylem zaskoczony w jak dobrym stanie technicznym to to bylo, mimo ewidentnych zaniedban poprzedniego wlasciciela.
Silnik nie do zdarcia, fajnie sie pyrczy a i licznikowe 110mph pojedzie.
Tez jezdzi tym obecnie dziewczyna i jest zadowolona (choc troszku mielismy problem ustawic gazniki na poczatku, ale to sie okazal byc moj blad).
Nawet jeszcze mi drugi silnik zostal, i zastanawiam sie, co by tu z nim zrobic.

Wiadomo, ze honda fajna, ale kwikasfuki tez daje rady. Jak pyrczy i jedzie to jest git.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr