Zobacz wÄ…tek - Spodnie dla niskiego! Need help :)
NAS Analytics TAG

Spodnie dla niskiego! Need help :)

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Spodnie dla niskiego! Need help :)

Postprzez janiepaniemaju » 17/6/2017, 19:07

Witajcie!

Ech. Dopiero zaczynam swoją przygodę i zauważyłem, że będę miał potężny problem z doborem spodni. Mam 170cm i we wszystkich spodniach motocyklowych, które do tej pory mierzyłem, wyglądam jak "po starszym bracie" :) Potrzebne mi są one do codziennego przemieszczania się praca <-> dom.

Stąd moje pytanie. Chciałbym prosić bardziej doświadczonych o radę w tej materii :)

Przy założeniu, że nie uda mi się dobrać niczego "gotowego", pomyślałem jeszcze o...

1. Getrach, prawie w całości z kevlaru - Czy ktoś coś takiego już testował? http://www.bowtex.com/product-page/bowt ... ngs-unisex pod jakimiś "sklepowymi", grubymi jeansami. Oczywiście z protektorami.

2. ... spodenkach ochronnych pod spodnie + jakichś dobrych nakolannikach. Aczkolwiek, wydaję mi się, że te kevlarowe kalesony (z protektorami) będą lepsze w przypadku "otarć". Tutaj przykład - http://allegro.pl/spodenki-z-ochraniacz ... 45801.html

3. ... o zakupie zwykłych jeansów + zamówienie wszycia kevlaru, oraz kieszonek na protektory u jakiejś ogarniętej krawcowej. Kevlar za 1m2 to jakieś 40 PLN.

Ewentualnie, jeżeli ma ktoś jeszcze inny pomysł, chętnie wysłucham ;) Idealna nogawka dla mnie to tak 30/31 (zależy od rozmiaru). Idealne spodnie, to dobrze dopasowane - z miejscem na protektory oczywiście.

Z góry dzięki za sugestie!
Krzysztof
janiepaniemaju
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17/6/2017, 18:50


Re: Spodnie dla niskiego! Need help :)

Postprzez coolmen77 » 18/6/2017, 17:31

Wiele firm ma "nietypową" rozmiarówkę np. Held, ze skróconymi lub wydłużonymi nogawkami
Ja mam Held Gamble z krótszymi nogawkami i nawet na moje 173 cm są odrobinę za krótkie
Poza tym portki na moto powinny być odrobinę dłuższe niż te, w których chodzisz na co dzień że względu na pozycję na moto - cały czas masz nogi zgięte. Będą za krótki będzie podwiewać, jak przyjdzie chłodek po nabiale będzie wiać a o klejnoty rodzinne trzeba dbać :lol:
coolmen77
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 9/11/2014, 10:24


Re: Spodnie dla niskiego! Need help :)

Postprzez DedeRR » 19/6/2017, 18:42

Skoro mają to być jeansy motocyklowe, a nie typowe spodnie, to myślę, że możesz spokojnie nogawki skrócić.
Wszak po wypięciu z nich kevlaru są to zwykłe jeansy z zamkiem w środku na ten kevlar włąśnie.
Sam osobiście zrobiłem tak z moimi Freestarami. Zrobiły się na mnie za duże ( : D ), więc oddałem je do krawcowej. Zwężyła je w pasie, zwężyła nogawki i odrobinę skróciła, ale to już chodziło mi o kwestię typowo estetyczną, wiesz, zasady dot. długości nogawek itp itd.
Wszystko zszyte grubymi poliamidowymi nićmi i wyglądają teraz rewelacyjnie.

Chociaż powiem Ci, że te legginsy mnie zaintrygowały :wink:
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: Spodnie dla niskiego! Need help :)

Postprzez janiepaniemaju » 20/6/2017, 22:29

Hmm, nie wpadłem że można zwęzić też nogawki (obwód, tak?). Ile zapłaciłeś za tę usługę?

Generalnie zamówiłem już te legginsy z bowtex. Wyszło (z bandyckim przewalutowaniem paypal) 740 zł, w tym 40zł za przesyłkę, no ale raz się żyje...

Jakby kogoś interesowało, to takie (podobne leginsy) ma też australijski i amerykański Draggins. Tego australijskiego można dorwać bodajże w motociclisti z Tychów - https://motociclisti.pl/products/draggin-k-legs. Gadałem już z panem, niestety aktualnie nie mają na stanie. Są droższe, ale chyba troszeczkę lepiej uszyte od tych z bowtexu.

Natomiast co do amerykańskiego. Pisałem też do nich. Gatki wychodzą coś koło 169$, ale trzeba doliczyć cło + prawdopodobnie vat. Wyjdzie też, jakieś ~1000zł

A! Znalazłem jeszcze takie http://www.gogogearla.com/protective-ba ... ar-fibers/ . Cena spoko, ale Pani do której pisałem na fb mnie zlała - nie oddzywa się.
janiepaniemaju
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17/6/2017, 18:50

Re: Spodnie dla niskiego! Need help :)

Postprzez DedeRR » 21/6/2017, 15:40

Znajoma krawcowa robi mi to po niższych ceanch, ale do jakiego krawca byś nie zaniósł, to myślę, że więcej jak 50zł nie zapłacisz. Upewnij się tylko, że nici, które będą używane, są poliestrowe/poliamidowe, które są mocniejsze niż bawełniane. Idealnie byłoby zszyć nićmi kevlarowymi, ale te są z reguły za grube.

Zwężanie nogawki to zmiana obwodu. Chociaż przy nogawkach podaje się jako wymiar szerokość końca nogawki na płasko. Ja ogólnie zrobiłem tak, że sprawdziłem, czy pod moje ulubione i najlepiej na mnie leżące cywilne jeansy wchodzą szorty kevlarowe wraz z ochraniaczami. Wchodziły normalnie, to dałem je krawcowej jako wzór na szerokość. Nogawek osobiście nie chciałem skracać, gdyż raz, jestem wysoki a dwa, że to nie rewia mody i spodnie muszą zakrywać kostkę w pozycji siedzącej, a nie odsłaniać pół łydki, jak cywilne jeansy czy chinosy potrafią.
Warto w tym miejscu zaznaczyć by zobaczyć jak z rozciągliwością materiału i wziąć na to poprawkę (motocyklowe nie miały elastanu w składzie, natomiast te cywilny miały 2%, co dawało dosyć sporą różnicę).
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê