Zobacz wątek - Kombinezon tekstylny czy używana skóra
NAS Analytics TAG

Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Postprzez adrian22 » 13/6/2017, 16:36

Witam
stałem sie szczęsliwym posiadaczem R6 RJ03 jest to moje pierwsze poważniejsze moto
teraz czas na zakupy
nie wiem jaki kombinezon wybrac ( dodam że ma slużyc do jazdy na co dzien)
mam na niego 1000 zl
znalazlem na allegro tekstylny kominezon
http://allegro.pl/kurtka-z-garbem-spodn ... 71761.html

teraz pytanie jest takie
czy kupić taki tekstylny kombiak (czy ochroni mnie on w razie upadku ) czy może lepiej używany kombi skórzany
na nowy kombinezon skórzany dobrej firmy niestety mnie nie stac
prosze o rade
adrian22
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/6/2017, 16:24


Re: Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Postprzez DedeRR » 14/6/2017, 20:48

Nie kupiłbym osobiście żadnego ciuchu no-name. Inna sprawa, że z ubraniem się na motocykl za 1000zł może być ciężko, pamiętaj, że jeszcze buty, rękawice no i jak zapewne wiesz - kask.
Jak trochę dołożysz i jak dobrze poszukasz to może kupisz tekstylną kurtkę o w miarę sportowym kroju jak chociażby Alpinestars T-GP Plus R (w 4motos masz promocję na starszy model) a do tego jakieś jeansy motocyklowe pokroju SHIMA Gravel.
Do codziennego użytku po mieście zestaw wydaje się być spoko (po kupnie butów i rękawic).

No i szkoda, że dopiero teraz trafiłeś na to forum. Dowiedziałbyś się, że R6 to słaby wybór na pierwsze moto :wink:
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ


Re: Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Postprzez adrian22 » 18/6/2017, 15:02

Wlasnie dlatego nie chce kupywac no name
Oczywiscie pamietam o innych rzeczach takich jak kask itp na to mam oddzielne pieniÄ…dze
na sam kombinezon mam 1000/1200 zl i musze cos za te kwote kupic

Osoboscie nie uwazam ze r6 na pierwsze moto to slaby wybór, jeżeli ktoś jezdzi z głowa to wszystko jest ok
znam dużo osoób którzy kupywali monciejsze pierwsze maszyny jak r6 i maja sie swietnie :)
adrian22
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/6/2017, 16:24

Re: Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Postprzez BetPay » 18/6/2017, 19:01

Ja ostatnio kupowałem ciuchy.
Kurtkę kupiłem Shima X-mesh 2017 - świetna kurtka do miasta, bardzo przewiewna, membrana i protektor na plecy w zestawie! Płaciłem 460zł
Spodnie Freestar Road Vintage - szorty kewlarowe, 5 protektorów sastec- na kolana, biodra i kość ogonową. Płaciłem 435zł.
Do tego rękawice Shima ST-1. Czeka mnie jeszcze zakup butów, ale planuję coś wyższego, bardziej turystycznego typu Seca S-TOURER II.

Za kurtkę i spodnie razem jak łatwo policzyć zapłaciłem 900zł. Myślę, że jest to fajny komplet jak za te pieniądze.
BetPay
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 23/4/2015, 15:36

Re: Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Postprzez DedeRR » 19/6/2017, 00:09

Za 1200 jak dobrze poszukasz, to może dostaniesz jakiegoś dwuczęściowca od Tschula, ale jakość porywająca to nie jest.

A i owszem, ja też znam takich co i litry kupowali na pierwsze, żyją. Ale żebyś widział jak "jeżdżą" :wink:
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Postprzez adrian22 » 19/6/2017, 09:16

Wlasnie można dostac Tschula 727 Titanium w tej cenie
Zastanawia mnie tez to co pisałeś o Kurtce + Jeansy Motocyklowe - do miasta to może i jest ok , ale zastanawia mnie trasa poza miasto czy takie jeansy daja odpowiednie bezpieczenstwo
adrian22
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/6/2017, 16:24

Re: Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Postprzez DedeRR » 19/6/2017, 14:02

Naturalnie, że nie dają takiego bezpieczeństwa jak spodnie od kombinezonu. Za to są w mojej opinii wygodniejsze no i jadąc do pracy czy szkoły nie przykuwam wzroku nóżkami w obcisłych, skórzanych spodniach :mrgreen:

Zdarzyło mi się już 2 razy pokonywać trasę rzędu 250km w jeansach i tragedii nie było.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: Kombinezon tekstylny czy używana skóra

Postprzez adrian22 » 20/6/2017, 09:23

250 km to nie mało, czyli jakas wygoda musi byc
No nic , bede szukal kombi Tschula a jak nie to Kurtka i Jeansy a pózniej bede oglądał sie za czymś lepszym

Zamawiał ktoś może kombi online ?
Wiem ze najlepiej przymiezyc ale jestem poza granicami polski i mam opcje albo 2x przeplacic albo zamówic online
adrian22
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/6/2017, 16:24



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości




na górê