Zobacz wÄ…tek - Kawasaki Versys 650 czy Honda NC 750X ???
NAS Analytics TAG

Kawasaki Versys 650 czy Honda NC 750X ???

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Kawasaki Versys 650 czy Honda NC 750X ???

Postprzez pytek » 26/5/2017, 21:14

Przymierzam się do kupna nowego motocykla, ale mimo że na obu moto odbyłem kilka jazd testowych i poczytałem sporo artykułów o obu modelach, to dalej mam wielki ból głowy, co wybrać.
Wg. mojego kryterium za hondÄ… przemawia:
- niskie spalanie
- skrzynia DCT (rewelacja)
- trwały silnik
- pojemny schowek zamiast baku
- wygodna pozycja
z kolei atuty kawasaki to:
- lepiej siÄ™ zbiera
- trwały silnik
- mniejsze koszty serwisu, części
- wygodna pozycja

oczywiście są to moje kryteria i tylko takie powierzchowne, nie wyczerpujące problemu, ale może ktoś pokusił by się o przekonanie mnie do wyboru jednego z podanych moto i podał kilka argumentów, który motocykl by wybrał i dlaczego, może w ten sposób dokonam w końcu wyboru.
pytek
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/5/2017, 20:30


Re: Kawasaki Versys 650 czy Honda NC 750X ???

Postprzez Zimny72 » 27/5/2017, 02:41

Wszystko zależy do czego potrzebujesz moto? Na miasto i kręcenie się pod miastem tzw małą turystykę bardziej nada się NC: niewysilony silnik = małe spalanie, schowek w miejscu baku zamiast kufrów, wygodne DCT, ale też mały bak i gorsza ochrona przed wiatrem, a stylizacja adventure to pic na wodę, bo tym sprzętem nie tylko nie zjedziesz w teren, ale też na szutrach będzie mało przyjemnie. Znowu jeżeli zamierzasz dalej podróżować i zjeżdżać okazyjnie na szutry, to lepszy będzie Versys: większy bak, lepsze zawieszenie, lepsza ochrona przed wiatrem. NC to taki zwykły motocykl miejski, a Versys określany jest jako funbike. Zresztą w którymś z ostatnich Motocykli czy Świata Motocykli był test porównawczy NC750X, małego Versysa i Yamahy Tracer. Pewnie na stronach tych gazet można zassać wersje PDF numerów archiwalnych - poszukaj. Również na YouTubie masz sporo filmików porównawczych - wystarczy wpisać nazwy obu moto. Niemniej do takiego zestawienia dodałbym jeszcze Tracera i malego V-Stroma, ze wskazaniem na tego ostatniego.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Kawasaki Versys 650 czy Honda NC 750X ???

Postprzez pytek » 27/5/2017, 09:08

dzięki za podpowiedź, biorę tylko i wyłączenie pod rozwagę, oba wymienione motocykle, bo po 1-wsze podobają mi się a po 2-gie bede miał jeszcze większy bół głowy jak zacznę rozważać inne modele i nigdy nie kupie motocykla ;)

Może ktoś coś z własnego doświadczenia o wymienionych moto więcej napisze ?
pytek
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/5/2017, 20:30

Re: Kawasaki Versys 650 czy Honda NC 750X ???

Postprzez setup » 31/5/2017, 20:14

Moim skromnym zdaniem versys ma więcej motocykla w motocyklu :). Na pewno jest mocniejszy od hondy, można go też wyżej kręcić, ma podwójne tarcze z przodu. Brak schowka zastąpisz sobie kufrem z tyłu.
Honda w nc w 2016 dokonała kilka zmian również w zakresie pracy DTC, owiewki i takie tam.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Kawasaki Versys 650 czy Honda NC 750X ???

Postprzez 4piwka » 18/1/2020, 19:18

Jeśli miałbym Ci doradzić to polecam HONDĘ NC 750X DCT, dlaczego ?
Kupiłem w marcu 2019 na dzień dzisiejszy przelatałem 7500km
Wspaniała maszyna, rewelacyjny silnik, mistrzowska skrzynia DCT i czego chcieć więcej ?
Dobra mógłbym się przyczepić do osiągów, jakkolwiek na początku sezonu myślę sobie jpie.. ale szok, jak to się fajnie zbiera do pierwszej setki, jak na suv'a, tak pod koniec sezonu zabrakło mi już mocy, ale to normalne, mocy nigdy dość :)
Niemniej nie zmienię tego sprzęta na inny, bo jest kapitalny, przynajmniej przez najbliższe lata, jak to mówią i do tańca i do różańca.
Mało pali, silnik trwały i ekonomiczny, jak chcesz odjechać z pod świateł to idzie rewelacyjnie, miałem kilku na światłach "literatów", to się lekko zdziwili i na następnych światłach pytali, ile to ma mocy i dlaczego nie wyrywa na koło.
Koszty eksploatacji na poziomie maxi-skutera a nawet kapkę mniej jak się postaram, 2,78 wyszło mi najmniej jak się nie katuje, z resztą ten moto nie służy do brutalnej, agresywnej jazdy, jak chcesz wyrywać na koło i palić gumę to sobie kup szlifierkę i działaj. Tu masz czerpać przyjemność z jazdy i w miarę komfortowo połykać kolejne kilometry.
Skrzynia DCT to naprawdę mistrzostwo świata, poprzednie moto (miałem ich kilka) to manuale ale NIGDY do manuala nie wrócę, automat to petarda na maxa. Skupiasz się na jeździe i nie muszę redukować z 6 biegu na 3 żeby móc przyśpieszyć, tu komputer zrobi to za mnie, 2 razy szybciej i 5 razy dokładniej.
Sylwetka, wygląd, to kwestia gustu, ale mi osobiście się podoba.
Szyba ? Dla mnie super, nie zmieniłem na wyższą, (177 cm), w górnych partiach kasku owszem są zawirowania, jest szum, ale mi to absolutnie nie przeszkadza, po drugie inżynierki Hondy testowali to w tunelu aerodynamicznym więc musieli zrobić kompromis między wyglądem a własnościami aero i zrobili to.
Wszystkim siÄ™ nie dogodzi.
Siedzenie ? no tak, tu jest co prawda dobrze, ale nie rewelacyjnie, zwróćcie tylko uwagę że i tak jeżdżąc w dalsze trasy robimy przystanki, aby wyprostować to i owo, więc nad czym tu ubolewać.
Spasowanie materiałów, póki co uważam za bardzo dobre, zobaczymy po kilku sezonach co zacznie skrzypieć, latać i odpadać.
Schowek zamiast baku paliwa ? - kolejne mistrzostwo, rewelacja, ilość zastosowań tego rozwiązania zależy od kreatywności kierowcy.
Resorowanie, nastawione bardziej na komfort i słusznie, bo takie jest przeznaczenie tego moto.
Szuterek ? Da się, ale będziemy walczyć, choć z drugiej strony, ile tego szutra używam w sezonie ?
Jak będę chciał się ugnoić to wypożyczę cross'a.
Podsumowując: super moto, nie tylko jako pierwsze, drugie, trzecie, ale nawet jako docelowe, do samego końca ..., mojego lub jej.
4piwka
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14/2/2017, 19:47



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê