Zobacz wÄ…tek - Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?
NAS Analytics TAG

Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Postprzez pantoprazol » 28/4/2017, 12:14

Cześć wszystkim, piszę żeby poradzić się, bo zaczynam wątpić czy jest sprzęt odpowiadający moim zachciankom...będę wdzięczny za podpowiedzi :)

Czym jeździłem i ile?
Suzuki GS 500E - 8 tys. km
Honda CBR 600F4i - 14 tys. km
Jeździłem sam i z plecakiem, trasy krótkie i dłuższe, Polska, Czechy, Niemcy, dalej się nie zapuszczałem. Po torze też jeżdżę jak się trafi okazja.

Moje gabaryty: 29 lat, 176 cm, 71 kg

Do czego potrzebujÄ™ motocykla:
jazda samemu jak i z plecaczkiem, krótkie przeloty po 100 km jak i dalekie trasy..., od czasu do czasu koniecznie na tor chciałbym wyskoczyć; jazda poza asfaltem i jazda po mieście to sprawa nieistotna dla mnie

Budżet: 16, w porywach 18 tys. zł

Jakie motocykle zwróciły moją uwagę:
Yamaha TDM 900 - wydaje się być świetna, smucą tylko filmiki na yt gdzie ktoś się rozpędza od 0 do 200 w...29 sekund :(
Yamaha FZ1 Fazer - tu z kolei mocy powinno być pod dostatkiem, ale jednak wiele osób narzeka, że silnik słabo elastyczny jak na "litra", i że słabo się zbiera na niskich obrotach i wyższym biegu, poza tym zastanawiam się czy oby nie za mocno ugięte kolana będą (podobnie jak na F4i) i czy wygoda będzie dobra na dalekie trasy
Poza tym czytałem i oglądałem wiele innych motocykli turystycznych, jakieś starsze BMW, Honda Varadero, Suzuki DL, ale one się chyba nadają tylko do dalekiej turystyki, na tor średnio...

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
pantoprazol
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18/8/2016, 17:53


Re: Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Postprzez ChaoticBiker » 1/5/2017, 12:06

Yamaha TDM jest swietna.
To chcesz motocykl do turystyki we dwoje, czy torowego zabijake? Bo to dwie skrajnosci.

Wbrew pozorom, Varadero, a takze V-Strom (Suzuki DL) to potrafia narobic wstydu na torze pryszczatej mlodziezy na R1-kach
https://www.youtube.com/watch?v=W1SzztVuB5s
https://www.youtube.com/watch?v=Y_Ik3Js9gzI

https://www.youtube.com/watch?v=ITA7Cbmx33I
https://www.youtube.com/watch?v=KEvjXGHu2ag

Na torze jezdzi sie fajnie wszystkim, nie musi to byc supersport.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Postprzez pantoprazol » 3/5/2017, 22:01

Dzięki za pokrzepiającą odpowiedź :D

Najgorsze, że chciałbym turystyka, który miałby możliwości torowego zabijaki, no ale powoli godzę się z tym, że jednak aż takiego cudu jeszcze nie stworzyli.

Przejechałem się testowo na TDM, wygląda na to, że to będzie to, nic innego mnie nie przekonuje.

Może kiedyś uda się odłożyć trochę monetę i zorganizować drugie moto, tylko na tor, to będzie zabijaka :twisted:

A co do pryszczatych na R1-kach, no to wiadomo :) ja takich na Suzuki GS 500 objeżdżałem na bardziej krętych drogach :mrgreen:
pantoprazol
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18/8/2016, 17:53

Re: Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Postprzez riderZ056 » 4/5/2017, 20:54

pantoprazol napisał(a):
Przejechałem się testowo na TDM, wygląda na to, że to będzie to, nic innego mnie nie przekonuje.

Właśnie teraz, po długich miesiącach zastanawiania się oświeciło mnie co, a właściwie kogo przypomina mi TDM 850. Toż to żywcem Marsjanin Marvin z Looney Tunes, zwłaszcza kiedy jest wkurzony :D A sam motocykl fajny, mam go na mojej krótkiej liście pt. "co dalej?", jako złoty środek.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło

Re: Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Postprzez Zimny72 » 4/5/2017, 21:43

Ciekawą opcją jest też mały Versys 650 - pewnie ta starsza wersja "cyklopowata".
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Postprzez Gregor00 » 12/5/2017, 19:29

Kup BMW K1200 R tu mocy na pewno nie zabraknie a i do turystyki też się nadaje,a i przez miasto spokojnie na 6 biegu przejedziesz nie łamiąc przy tym przepisów.


poz.Gregor
Gregor00
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/2/2016, 12:47

Re: Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Postprzez ded » 15/5/2017, 11:26

Za tyle co kolega chce wydać to raczej najtańsze sztuki w wątpliwym stanie. Przez krótką chwilę robiłem przymiarkę do tego moto jako dużego mocnego nakeda ale odpuściłem. Tanie sztuki są zapuszczone a koszty serwisu wyraźnie większe niż Japonia. Jeszcze późniejsze roczniki albo K1300 to bym się prędzej odważyła ale to skomplikowana konstrukcja i raczej trzeba mocno kochać BMW.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Trzeci motocykl ; sport+turystyka+plecak?

Postprzez pantoprazol » 5/6/2017, 12:53

Kupiłem Yamahę TDM 900 :mrgreen: zdecydowanie polecam, opony można zamykać nawet z plecaczkiem i kufrem centralnym na pokładzie :twisted:
pantoprazol
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18/8/2016, 17:53



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê