Zobacz wątek - Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?
NAS Analytics TAG

Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Postprzez scyzor1298 » 6/5/2017, 12:52

Zacznę od tego ze jestem początkującym i chcialbym kupic jakies moto ale nie wiem od czego zaczać . Kupić coś mocniejszego tzn. 500 czy zacząć od 125. Mam 176 cm wzrostu 65 kg . Chce na to przyznaczyc 6-7 tys zł . Jedyne co mnie nie interesuje to crossy , 2t czy 4t to sam nie wiem . Jak tu zyc co wybrać? :C :cry: :cry:
scyzor1298
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/5/2017, 09:25


Re: Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Postprzez Zimny72 » 6/5/2017, 16:39

A jakie prawko posiadasz? A2? Bo zabrzmiało jak byś nigdy nie siedział na motocyklu.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Postprzez scyzor1298 » 6/5/2017, 21:18

Posiadam A2 , ale jedni mi mówią zeby na pierwsze moto kupic 125 a inni ze cos większego . Nie wiem co wybrać własnie. Niby czuje sie pewnie na moto , ale to tak jak z prawkie ze po zdaniu dopiero człowiek sie uczy :3
scyzor1298
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/5/2017, 09:25

Re: Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Postprzez scyzor1298 » 7/5/2017, 00:07

Zimny72 napisał(a):A jakie prawko posiadasz? A2? Bo zabrzmiało jak byś nigdy nie siedział na motocyklu.

Wieć tak sie sprawy mają ;/
scyzor1298
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/5/2017, 09:25

Re: Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Postprzez Zimny72 » 7/5/2017, 08:45

Jak już jesteś po kursie i masz prawko, to na twoim miejscu wziąłbym moto w pełni wypełniające A2 - co by wydać kasę raz a porządnie. Wydawanie kasy na pośrednie 125ccm nie ma sensu, jak już masz uprawnienia na więcej. Kurs już przeszedłeś, więc jakieś tam pojęcie i umiejetności posiadasz. 125ccm to jest taka opcja dla kogoś, kto ma prawko B i jeździ samochodem, a jeszcze nie jest pewny co do motocykli. I bez kursu może sobie popróbować moto na tyle słabe i łatwe w manewrowaniu, że go nie zabije na pierwszym zakręcie. Ewentualnie to moto dla młodzieży, która ma pstro w głowie i nie ogarnie psychicznie i intelektualnie mocniejszego sprzętu. ;) Niemniej i na 125ccm można się zabić, jak ktoś ma nierówno pod sufitem, bo 125ccm też pojedzie 100km/h. Ale przynajmniej nie będzie szkoda rozwalonego moto. :D

Tak dla odniesienia: nie mając żadnych wcześniejszych doświadczeń z motocyklami, zrobiłem od razu prawko na A na 250ccm (takie były czasy) i moim pierwszym moto był sprzęt, który wypełniał do granic późniejszą kat. A2 - Moto Guzzi Nevada 750ccm i 48kM. Niby duża pojemność, ale mała moc. Był to bardzo dobry sprzęt do nauki, który bardzo dobrze wprowadził mnie w temat. Nie był za mocny, ale na tyle wymagający, że musiałem mocno przyłożyć się do szlifowania umiejętności. Przy okazji wyleczył mnie z chopperów i cruiserów. ;) Więc jak widzisz, zaczynać można od większej pojemności np. 500-600ccm, byle moc nie była zbyt duża. W twoim przypadku te max 50kM.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Postprzez scyzor1298 » 7/5/2017, 11:17

Zimny72 napisał(a):Jak już jesteś po kursie i masz prawko, to na twoim miejscu wziąłbym moto w pełni wypełniające A2 - co by wydać kasę raz a porządnie. Wydawanie kasy na pośrednie 125ccm nie ma sensu, jak już masz uprawnienia na więcej. Kurs już przeszedłeś, więc jakieś tam pojęcie i umiejetności posiadasz. 125ccm to jest taka opcja dla kogoś, kto ma prawko B i jeździ samochodem, a jeszcze nie jest pewny co do motocykli. I bez kursu może sobie popróbować moto na tyle słabe i łatwe w manewrowaniu, że go nie zabije na pierwszym zakręcie. Ewentualnie to moto dla młodzieży, która ma pstro w głowie i nie ogarnie psychicznie i intelektualnie mocniejszego sprzętu. ;) Niemniej i na 125ccm można się zabić, jak ktoś ma nierówno pod sufitem, bo 125ccm też pojedzie 100km/h. Ale przynajmniej nie będzie szkoda rozwalonego moto. :D

Tak dla odniesienia: nie mając żadnych wcześniejszych doświadczeń z motocyklami, zrobiłem od razu prawko na A na 250ccm (takie były czasy) i moim pierwszym moto był sprzęt, który wypełniał do granic późniejszą kat. A2 - Moto Guzzi Nevada 750ccm i 48kM. Niby duża pojemność, ale mała moc. Był to bardzo dobry sprzęt do nauki, który bardzo dobrze wprowadził mnie w temat. Nie był za mocny, ale na tyle wymagający, że musiałem mocno przyłożyć się do szlifowania umiejętności. Przy okazji wyleczył mnie z chopperów i cruiserów. ;) Więc jak widzisz, zaczynać można od większej pojemności np. 500-600ccm, byle moc nie była zbyt duża. W twoim przypadku te max 50kM.

To mi troche temat rozjaśniło . No okej , ale teraz pytanie co brać , jaki sprzęt. Wczesniej myslalem nad virago 535 , potem nad hondą cb 500, potem na shadow 500. I jestem w kropce :D
scyzor1298
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/5/2017, 09:25

Re: Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Postprzez scyzor1298 » 7/5/2017, 18:34

Zimny72 napisał(a):Jak już jesteś po kursie i masz prawko, to na twoim miejscu wziąłbym moto w pełni wypełniające A2 - co by wydać kasę raz a porządnie. Wydawanie kasy na pośrednie 125ccm nie ma sensu, jak już masz uprawnienia na więcej. Kurs już przeszedłeś, więc jakieś tam pojęcie i umiejetności posiadasz. 125ccm to jest taka opcja dla kogoś, kto ma prawko B i jeździ samochodem, a jeszcze nie jest pewny co do motocykli. I bez kursu może sobie popróbować moto na tyle słabe i łatwe w manewrowaniu, że go nie zabije na pierwszym zakręcie. Ewentualnie to moto dla młodzieży, która ma pstro w głowie i nie ogarnie psychicznie i intelektualnie mocniejszego sprzętu. ;) Niemniej i na 125ccm można się zabić, jak ktoś ma nierówno pod sufitem, bo 125ccm też pojedzie 100km/h. Ale przynajmniej nie będzie szkoda rozwalonego moto. :D

Tak dla odniesienia: nie mając żadnych wcześniejszych doświadczeń z motocyklami, zrobiłem od razu prawko na A na 250ccm (takie były czasy) i moim pierwszym moto był sprzęt, który wypełniał do granic późniejszą kat. A2 - Moto Guzzi Nevada 750ccm i 48kM. Niby duża pojemność, ale mała moc. Był to bardzo dobry sprzęt do nauki, który bardzo dobrze wprowadził mnie w temat. Nie był za mocny, ale na tyle wymagający, że musiałem mocno przyłożyć się do szlifowania umiejętności. Przy okazji wyleczył mnie z chopperów i cruiserów. ;) Więc jak widzisz, zaczynać można od większej pojemności np. 500-600ccm, byle moc nie była zbyt duża. W twoim przypadku te max 50kM.

Chyba sie zdecydujÄ™ na GS 500. Co myslisz o tym wyborzÄ™ ?
scyzor1298
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/5/2017, 09:25

Re: Jakie moto kupić POMOCY!!!!!?

Postprzez panzervi » 10/5/2017, 14:30

Ja kupiłem gs500f I jestem zachwycony.
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê