Zobacz wątek - Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Postprzez vortimorti » 18/4/2017, 14:52

Witam!

Mam 25 lat, 165 cm wzrostu i 50 kilo wagi.
Prawo jazdy zrobiłam 6 lat temu, ale od tamtego czasu nie miałam okazji niczym jeździć.
Szukam czegoś w cenie 5 tyś. na czym mogłabym przypomnieć sobie techniki jazdy. Do tego 1 tyś na resztę wydatków.
Proszę o sugestię niskich i lekkich modeli do 500 ccm. Nie śpieszy mi się z zakupem, chce się najpierw dobrze rozeznać z tematem ;)

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!
vortimorti
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/4/2017, 14:21


Re: Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Postprzez Glenroy » 18/4/2017, 21:42

6 lat to sporo, tym bardziej, jeżeli jedyny kontakt z motocyklem miałaś na kursie.
Do 5k zł, rewelacji nie będzie, ale coś pokroju Suzuki GS 500, albo Yamahy XJ 600, spokojnie znajdziesz. Ten tysiąc na resztę wydatków, co masz na myśli mówiąc "resztę wydatków"? Ogólnie jakieś podstawowe wyposażenie na motocykl posiadasz? Kask, rękawice, buty, kurtka, spodnie?
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Postprzez Ruda_MaÅ‚pa » 19/4/2017, 07:24

A jak z ubiorem - masz czy dopiero będziesz kupować? Bo nie wiem co masz na myśli pisząc o tysiaku na resztę wydatków.
Do 5 tys. może być ciężko znaleźć coś w dobrym stanie, choć jeśli Ci wykażesz się cierpliwością to powinnaś coś wysznupać.
Od siebie polecić mogę Kawasaki ER-5 - jestem Twojej wagi, choć trochę niższa i gabarytowo "piątak" mnie nie przerażał. A to właśnie było dla mnie ważne przy wyborze pierwsze maszyny. Według mnie jest stosunkowo lekki, zwrotny, dobrze się prowadzi. Wspominam go z łezką w oku :P Na kursie jeździłam GS-em, ale dla mnie był on niewygodny i dziwnie mi się na nim siedziało. Choć wiadomo, jest to kwestia indywidualna. ;)
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z WÄ…chocka

Re: Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Postprzez Rura » 19/4/2017, 21:19

ER5 i GS500...
XJta będzie za duża dla Cię, tym bardziej, że nie jeździłaś.
Za tysiąc to tak słabo można się ubrać...
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Postprzez setup » 19/4/2017, 21:40

CB 500. nieżej jest link do video testu, właścicielką jest kobieta, jest też tam jej wypowiedź o tym motocyklu.
https://motobanda.pl/honda-cb500-video-test
Pozdrawiam
Marcin
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Postprzez jasnoksieznik » 20/4/2017, 14:53

Ktos juz liczyl, ze na rozsadne ubranka, to 1400PLN musi wyjsc. Jedyna dalsza oszczednosc, to (jesli sie je juz ma) glany zamiast dedykowanych trzewikow.

A moto - czy to wazne, ze dla kobiety? Wazne, zebys ogarnela. Poszukaj na scigaczu.pl artykulu "najlepsze pomysly na pierwszy motocykl". Artykul jest stary, wiec ceny wymienionych modeli spadly o 10-20%. Z drugiej strony, te moto nie odmlodnialy, a dzisiejsze wymagania sa wyzsze, bo lepsze rozwiazania typu ABS, czy kontrola trakcji sie upowszechnily.

Piecsetki - ER, GS, CB, do wyboru. Wydaje mi sie, ze na poczatek, to ninja 250 bylaby niezla, ale nie wiem, czy to w tej cenie w ogole mozliwe.
W inna strone, to moze wiekowe EL-250, jesli takie lubisz/wolisz.

Co do wszystkich, to nie patrz na wiek/przebieg. Patrz na stan, bo w tych pieniadzach nic nowszego, niezuzytego nie znajdziesz. Ale cos zadbanego? Byc moze.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Postprzez ded » 5/5/2017, 11:54

Na ciuchy to ze 2 tyś trzeba wygospodarować moim zdaniem. Co do moto to też stawiałbym na 100 chyba że nie czujesz się na siłach to jakaś 250tka ale to na krótko starczy.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Pierwszy motocykl dla kobiety - za czym się rozglądać?

Postprzez Croowab » 15/5/2017, 20:21

Ciuchy można kupić używane.. jesli komuś to nei robi problemu..
ER5 lub coś w tym pokroju było by dobrym wyborem..
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê