Zobacz wÄ…tek - Problem z Derbi GPR 50
NAS Analytics TAG

Problem z Derbi GPR 50

i inne małe pojemności
_________

Problem z Derbi GPR 50

Postprzez AmatorMoto » 1/5/2017, 20:43

Witajcie, niedawno kupiłem swój motorower, a mianowicie Derbi gpr50 Nude z 2009 roku. Mam z nim pewnien problem. Jeżeli motorek stoi sobie spokojnie, to normalnie odpala z rozrusznika i jedzie, ładnie się wkręca na obroty. Ale po przejechaniu 1-2km zaczyna szarpać tak jakby mu brakowało paliwa.Manewrowanie manetką, schodzenie na niższe obroty nic nie daje. Po chwili staje i znowu trzeba czekać 15-20 minut, żeby można było go odpalić i sytuacja się powtarza. Mam w nim cylinder Malossi mhr80, gaźnik dellorto 21mm. Problemu z paliwem raczej nie ma, podejrzewam świecę i moduł, bo po zatrzymaniu nie ma iskry. Świeca to NGK BR7ES. Problem to wina modułu i świecy, czy bawić się w wymianę dyszy i regulację gaźnika?
AmatorMoto
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18/9/2016, 16:03
Lokalizacja: Gołdap


Re: Problem z Derbi GPR 50

Postprzez AmatorMoto » 3/5/2017, 13:25

Moduł zamówiony, świecę wymieniłem dla pewności. Na chłodno pali od strzała, a po przejechaniu kawałka szarpie i staje, świeca nie jest zalana i nie ma lub ma bardzo słabą iskrę. Tak jak pisałem, po odczekaniu znowu odpala. Jak wymiana modułu nie pomoże, to zamówię cewkę. Magneto to chodzi o koło magnesowe razem z całym zapłonem? Czy sam stator z płytą wystarczą w ostatniej kolejności?
AmatorMoto
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18/9/2016, 16:03
Lokalizacja: Gołdap




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê