Zobacz wÄ…tek - Kilka pytanek
NAS Analytics TAG

Kilka pytanek

Enduro, Cross
_________

Kilka pytanek

Postprzez s0bax » 16/4/2017, 19:33

Cześć, z góry przepraszam jeśli istnieje już taki wątek ale nie mogłem go znaleźć a na innych forach nie uzyskiwałem dokładnej odpowiedzi na kilka pytanek.
Przymierzam się do rozpoczęcia przygody z motocyklami, interesuję mnie jazda po terenie, po drogach polnych, czasami po jakimś lasku no i po różnego rodzaju polach (prywatne). Mam 17 lat i 175 cm wzrostu przy wadze 63 kg. Tak jak wspominałem motocykl ma służyć głównie do zabawy, jazdy w terenie, z góry zaznaczam, że nie mam możliwości pojechania na tor. Moje doświadczenie jest praktycznie znikome, kiedyś jeździłem przez chwile na romecie ogarze 50 i ostatnio na KTM EXC 450 i nie ukrywam, że mocy to on ma aż za dużo, dlatego chciałbym zacząć z czymś mniejszym. Myślałem nad motocyklem Yamaha DT125, Honda CR125 oraz KTM EXC125, przedział cenowy to od 3-6 tys. na sam motocykl. I teraz nasuwa się pytanie, który z nich a może jeszcze jakiś inny będzie najlepszy żeby się trochę podszkolić i czasami "poszaleć", który z nich będzie najmniej awaryjny i ile wynoszą koszta utrzymania takiej 125, ile wynosi spalania przy spokojnej i ostrzejszej jeździe. Najbardziej przemawia do mnie Yamaha DT125, czy nadaję się do jazdy po błocie, lasach polach, drogach polnych, na wzniesienia i górki?
Dziękuję za pomoc ;)
s0bax
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/4/2017, 19:16


Re: Kilka pytanek

Postprzez henio12323 » 16/4/2017, 20:00

o spalanie bym sie nie martwił bo to tylko ułamek kosztów utrzymania EXC czy CR

ogólnie to tak CR odpusc - bo to sie nie nadaje do takiej jazdy

EXC - praktycznie moto idealne, mocne lekkie super zawias, fakt najtansze nie jest w utrzymaniu, ale to juz kwestia budzetu. ale za 6 tysiecy to dorwiesz ostrego parcha, w którego normalnie trzeba by drugie tyle wsadzic żeby W MIARE doprowadzić do ładu, bo igła to to nigdy nie bedzie - niestety. dlatego też raczej bym odpusciłten segment. moze łatwiej o husqvarne WRE 125, ale musisz sie liczyc ze to również wyczynówka, nie wybacza błędów serwisowych, i wszystko musi byc na tip top, bo jak cokolwiek zaniedbasz zwykle potem wychodzą koszta duzo wieksze.

dlatego DT 125 to niezły wybór, jest ciezsza i mniej agresywna niż exc czy cr... ale jest kilka razy tansza, i wymaga mniej zaglądania niz poprzednicy. do polatania po lasach polach jakis górkach jak najbardziej sie nada - pooglądaj sobie filmiki na youtube co ludzie na nich wyprawiają i sam ocen czy ci to odpowiada czy nie.
obok DT praktycznie z każdej marki znajdziesz moto tej samej klasy ktm lc2, aprilia rx, kawasaki kmx, honda mtx, wszystko to dosyc podobne moto. nie skupiałbym sie mocno na marce - chyba ze cos ci sie konkretniej podoba, ale wolałbym kupic cos co bedzie w lepszym stanie technicznym

mozna tez dorzucic jakies 4T np kawasaki klx 250 lub 300 ale ciezko o te moto w rozsądnej cenie. suzuki dr 350, tez fajne, troche fajniejsze jak chcesz gdzies dalej popyrkać, ale gorsze jak bedzie trzeba w cięzszym terenie powalczyc siłowo - bo takie moto za lekkie nie są :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê