Zobacz wÄ…tek - Yamaha DT 80 jaki wydech
NAS Analytics TAG

Yamaha DT 80 jaki wydech

Enduro, Cross
_________

Yamaha DT 80 jaki wydech

Postprzez ProPlayer13 » 12/4/2017, 19:04

Siemka, posiadam w DT 80 odblokowany dyfuzor ( orginalny ) + końcówka giannelli i mam pytanie czy warto dokupić jeszcze dyfuzor gianneli. Z tego co czytałem to podobno DT nie ma siły jechać na 5 i na 6 biegu na tym giannelli. I chciałem się zapytać czy lepiej zostać przy orginale czy może kupić tego giannelli. CDI mam odblokowane i v-max to 80km/h. I czy po zmianie tego dyfuzora będzie czuć więcej mocy i czy v max wzrośnie :)
ProPlayer13
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23/5/2016, 20:37
Lokalizacja: Grodziec


Re: Yamaha DT 80 jaki wydech

Postprzez henio12323 » 12/4/2017, 19:42

mozesz poczekać aż odpowie ktos kto miał taki wydech albo kojarzy temat

ja ci moge ogólnie zarysować temat

generlanie wydechy sportowe to nie jest jakis cud techniki. po prostu są lżejsze ( przez co mniej wytrzymałe mechanicznie ) i mają poobliczane takie kąty i długosci żeby wycisnąć cos wiecej - czyli tak zwany wydech jest strojony. są rózne strojenia, niektóre wydechu obnizają dół obrotowy ( moto ma wiekszego muła przy ruszaniu) ale pozwala łapać wyzsze obroty maksymalne, i osiagać wyzsza moc - wtedy moto na pewno zyska. ale są wydechy które robią odwrotnie - poprawiają dół, tracac góre. wszystko względem oryginału. mozesz poszukac info co to za wydech i pod co był robiony. podejrzewam że do takich piździków mozesz nie znaleźć nawet takiej informacji. wiec moze to byc wydech który jest podobny osiągami do oryginału. - poza tym że jest lżejszy. tutaj teoretyzuje mocno bo nie wiem jak z tym konkretnym modelem

reasumujac - jakastam korzyść na pewno bedzie, ale czy opłacalna zakupu musisz przemysleć sam
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Yamaha DT 80 jaki wydech

Postprzez ProPlayer13 » 12/4/2017, 20:04

Z tego co mi wiadomo to ten wydech poprawia górną partię obrotów, teraz dt ciągnie w przedziale 5-7/8tyś, a na sportowym powinna iść w przedziale 7/8-12tyś
ProPlayer13
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23/5/2016, 20:37
Lokalizacja: Grodziec



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê