Zobacz wątek - Nie da się zmienić biegów
NAS Analytics TAG

Nie da się zmienić biegów

Enduro, Cross
_________

Nie da się zmienić biegów

Postprzez DeteosiemdziesiÄ…t » 14/3/2017, 17:27

Witam,
Po ostatniej wizycie u mechanika (wymiana korby-czyli cały silnik był rozbierany) nie wchodzą biegi. Jedynka wchodzi z luzu, dwójka też ale TYLKO z luzu, trójka i reszta wgl nie wchodzi praktycznie (podczas jazdy jak i na wyłącznym silniku ). Wiadomo ,oddałem spowrotem. Rozebrali i rzekomo wszystko jest na swoim miejscu. Zarzekają sie, że w skrzyni wszystko ok i ze jak testowali to wszystkie biegi wchodziły. Tymczasem dziś jak jechałem -problem nadal występowal. Stwierdzili że jeszcze sprzęgło przydałoby się do regulacji . Przy próbie jego regulacji, jakaś śrubka pękła więc maszyna jeszcze u nich zostaje aby to zrobili. Wie ktoś o co z tą skrzynią może chodzic? Jak zrobia sprzęgło pewnie sam sie za nią zabiore albo komuś innemu zlece .
Pozdrawiam
Pacjent: aprilia mx 125
DeteosiemdziesiÄ…t
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27/4/2015, 18:23


Re: Nie da się zmienić biegów

Postprzez henio12323 » 14/3/2017, 18:56

ciezko powiedziec, dziwne ze mechanicy nie potrafia rozwiącac problemu. nawet jak to sstało sie po naprawie, to i tak diagnoze powinni jakas wystawic..
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Nie da się zmienić biegów

Postprzez DeteosiemdziesiÄ…t » 4/4/2017, 12:04

Dzisiaj z nimi rozmawiałem i powiedzieli, że to wina kosza sprzęgłowego zewnętrznego. Ma to jakiś sens? Kompletnie się na tym nie znam .
DeteosiemdziesiÄ…t
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27/4/2015, 18:23

Re: Nie da się zmienić biegów

Postprzez henio12323 » 4/4/2017, 18:11

moze byc, jak kosz ma wybite wżery, od tarczek, to tarczki tam wpadają po wcisneciu sprzęgła zamiast sie rozejść, dalej sa " scisniete" i to wychodzi tak jakbys chciał zmienic bieg bez sprzęgła

objawem innym było by to że odpalasz, wbijasz bieg a moto chce jechać
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: Nie da się zmienić biegów

Postprzez DeteosiemdziesiÄ…t » 5/4/2017, 06:51

No właśnie jak oddawałem do mechanika to nie ciągnęło na biegu. Jak jechałem to każde światła na sprzęgle przeczekiwalem bo po wbiciu luzu była możliwość nie wbicia potem biegu. I nie ciągnęło do przodu na biegu .
DeteosiemdziesiÄ…t
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27/4/2015, 18:23



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê