Zobacz wÄ…tek - Problem z dokumentami. POMOCY
NAS Analytics TAG

Problem z dokumentami. POMOCY

Przepisy, prawo
_________

Problem z dokumentami. POMOCY

Postprzez Zieniu1300 » 25/3/2017, 15:32

Witam. a ja mam całkiem inne pytanie a właściwie problem! I szukam porady. W 2008r mój wujek legalnie ze stanów przywiózł swojego Suzuki KingQuada 700 i zbajerowaną Hondę VTX1300R. Oclił to wszystko na Słowacji. Nie wiem jak to robił ale do 2013-14r jeździł tym na amerykanskich blachach po PL i ubezpieczał w PZU - mało ważne. Nigdy te sprzęty nie były rejestrowane w Polsce. Wyjechał i juz nigdy nie wróci, po 3,5r stania w garażu dostałem oba sprzeęty od niego za free. Z tym że dalej na amerykanskich tablicach, bez ubezpieczenia, problem w tym że nigdzie nie możemy znaleźć kwitka potwierdzającego zapłatę cła na Słowacji - a na 1.000.000.000% było zapłacone... a ja chciałbym to zarejestrować na PL.. Czy jest szansa dostać jakiś duplikat/potwierdzenie, skądś to wyciągnąć? Ponownej zapłaty chciałbym uniknąć bo to drogie sprzęty i cło "trochę" wyniesie. PROSZĘ O POMOC !!!!
Zieniu1300
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/3/2017, 15:29


Re: Problem z dokumentami. POMOCY

Postprzez Czester » 27/3/2017, 10:26

Przenoszę do właściwego działu.

Odnośnie tematu to nie widzę cienia szans. Do właściwego urzędu na Słowacji musiałaby udać się osoba, która dokonywała czynności, czyli Twój wujek, a z tego co napisałeś wynika, że to mało prawdopodobne. Nie wiem też, czy nasz Urząd Celny obchodzi to, że cło zostało opłacone w innym kraju. Koniec końców i tak będziesz musiał oclić u nas.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Re: Problem z dokumentami. POMOCY

Postprzez Zieniu1300 » 27/3/2017, 10:38

Przepraszam pomyłka, motocykl i quada clił w niemczech, pomyliło mi się ponieważ 2lata później przywoził 12 funkiel nowych kingquadów 750 kilka rav4 i cos tam jeszcze i to clił na słowacji, tamto w niemczech.
Zieniu1300
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/3/2017, 15:29

Re: Problem z dokumentami. POMOCY

Postprzez ChaoticBiker » 7/4/2017, 10:12

No to sprawdzilem u znajomego, ktory sciaga motocykle z USA, tez cli w innych krajach (Niemcy najczesciej) bo taniej niz w PL.

Jesli nie masz papierka, no to jestes w dupie i musisz jeszcze raz oclic w Polsce. Jesli bys chociaz znal urzad, do ktorego moglbys sie zwrocic, gdzie to bylo clone albo jakies inne informacje od wujka.... A najlepiej jakby on sam to wyciagnal.

A tak to cala procedura od nowa, i jeszcze tlumaczenie sie, dlaczego rejestracja tak pozno oraz do zaplacenia kara za niezarejestrowanie sprzetu w ciagu 30 dni od sprowadzenia.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Problem z dokumentami. POMOCY

Postprzez SpeedyGonzales » 9/4/2017, 22:01

Jeżeli sprzęt był uszkodzony i w ciagu 30tu dni nie przeszedł przeglądu (warunek rejestracji) to kara?
Antyludzki kraj, dziwi mnie że ludzie to tolerują.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê