Zobacz wątek - Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł
NAS Analytics TAG

Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez KoSsowsky » 23/3/2017, 19:27

Witam!
Jest to mój pierwszy post także chciałbym się przywitać z wszystkimi bardzo serdecznie :D Tak jak w temacie niedługo zakończę kurs na kat. A2 i stoję przed momentem zakupu motocykla. Mam 20 lat, mierzę 180cm i ważę około 75kg. Moje doświadczenie nie jest zbyt duże gdyż ogranicza się do kilku przejażdżek na moto nie licząc kilku pierdzipędów w wieku 13-15 lat :twisted: Motocykle na jakich miałem okazje się poruszać to sv 650, te 450 sm, gsxr 600 i oczywiście gladius na kursie :) Początkowo rozważałem mała ninje 300 lub też r3, dopóki nie usiadłem na gixie.. Zaznaczam że było to moto sprowadzone i zarejestrowane na a2 a co najlepsze realnie zblokowane na tą kategorię! Dało mi to do myślenia, aby zakupić taki motocykl z wbitym w dowód 35kw i kat a2 oraz blokować sobie realnie na to 35kw z uwagi, że często takie moto 35kw ma tylko na papierze. Miałbym też możliwość kupienia nowego, przygotowanego przez Suzuki, ale na pierwsze moto chciałbym ograniczyć budżet do tych 20k. Motocykl służyłoby do codziennego użytku kiedy tylko pogoda okazywałaby łaskawość jak i prędzej czy później trenowania na torze. Proszę o opinie starszych bardziej doświadczonych kolegów :)

A tera uprzedzę kilka standardowych pytań:
1. Tak, mam osobne pieniążki na kombi, rękawice, buty. Kask kupiony, czekam na dostawę :D
2. Samochód jakim się poruszam do wolnych też nie należy i rozumie, że drogi publiczne to drogi publiczne, nie traktuję ich jak tor :) (i broń Boże nie porównuje tutaj jazdy samochodem do jazdy na motocyklu)
3. Nie, nie ma być to motocykl do szpanu typu: "ura bura kupie se motóra bedzie rozpierducha na wsi", mam inne atuty którymi dużo bardziej warto przyszpanować :lol: :lol: :D :D

Mam nadzieję, że oddałem postać mojej rozterki i proszę o zrozumienie i wyrozumiałość :)

Serdecznie pozdrawiam!
KoSsowsky
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/3/2017, 18:31


Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez Fugu » 24/3/2017, 09:50

Dało mi to do myślenia, aby zakupić taki motocykl z wbitym w dowód 35kw i kat a2 oraz blokować sobie realnie na to 35kw z uwagi, że często takie moto 35kw ma tylko na papierze.

Mozesz wyjasnic co chcesz powiedziec?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez KoSsowsky » 24/3/2017, 11:31

Fugu napisał(a):
Dało mi to do myślenia, aby zakupić taki motocykl z wbitym w dowód 35kw i kat a2 oraz blokować sobie realnie na to 35kw z uwagi, że często takie moto 35kw ma tylko na papierze.

Mozesz wyjasnic co chcesz powiedziec?


Chodzi mi tutaj o taki zabieg iż w Polsce motocykl jaki możemy zablokować moze oryginalnie posiadać maksymalnie dwukrotność dopuszczalnej mocy, analogicznie 2x 35kw daje nam te 70kw. Dla przykładu w Niemczech nie ma takiego przepisu i można zblokować każdy motocykl z tego co mi wiadomo i dlatego chciałbym kupić moto sprowadzone (ewentualnie sprowadzę sobie) które w Niemczech jeździło zablokowane na tą niższa kategorie i ma wbite 25/35kw w papier. Motocykl pozostałby zablokowany z tą mocą. O jakimkolwiek ściąganiu blokady myślałbym po zrobieniu pełnej kategorii A czyli mniej wiecej przejezdzilbym 2 sezony z kagańcem. W jednym z odcinków motobandy na temat kat. A2 byl poruszony ten temat.

Edit: Jesli chodzi o to co mnie tak bardzo zachwyciło w Gsxr to typowo sportowa pozycja na motocyklu, bardzo podoba mi sie rownież zawieszenie które jest sporo twardsze niż w 300tkach. Fakt faktem nie jeździłem R3/ninja 300 ale siedziałem i czułem sie jak na turystyku, ogólnie bardzo małe mi sie wydają te moto i sprawiają wrażenie wręcz nadmuchanych. Przejażdżka na Gsxr wolna bo wolna ale dobrze sie na nim czułem, po prostu to jest to czego szukam i chce zarazem :)
Ostatnio edytowano 24/3/2017, 11:52 przez KoSsowsky, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
KoSsowsky
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/3/2017, 18:31

Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez Fugu » 24/3/2017, 11:40

W niemczech przepisy sie tez zmienily, od poczatku roku sa identyczne jak w PL - dopisano 70 kW przed blokowaniem.

Policjanta/ubezpieczenie nie interesuje gdzie motocykl byl blokowany ale ile kW mial przed blokada.

W zakresie do 70 kW kupisz calkiem fajne motocykle, ale niekoniecznie pelne sporty.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez KoSsowsky » 24/3/2017, 11:55

Fugu napisał(a):W niemczech przepisy sie tez zmienily, od poczatku roku sa identyczne jak w PL - dopisano 70 kW przed blokowaniem.

Policjanta/ubezpieczenie nie interesuje gdzie motocykl byl blokowany ale ile kW mial przed blokada.

W zakresie do 70 kW kupisz calkiem fajne motocykle, ale niekoniecznie pelne sporty.


Rozumiem, w takich pieniążkach za czym mogę sie rozglądać aby wrażenia były choćby podobne? Jesli znalazłbym Gsxr który w Polsce jest zarejestrowany na A2 i rzeczywiście miał te 35kw juz nie przejdzie?
KoSsowsky
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/3/2017, 18:31

Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez Zimny72 » 24/3/2017, 12:23

Przy takiej kasie jest sens bawić się w blokady? Nie lepiej kupić sprzęt spełniający bez blokowania wymogi A2 ? Ja mam od 5 lat Moto Guzzi V7 i jakoś te niecałe 50kM mi się nie znudziło. I nie widzę powodu, żeby kupować mocniejsze moto, bo te co mam jest idealne na miasto. Teoretycznie chciałbym kupić drugie mocniejsze i cięższe moto na trasę (głownie chodzi o trakcję przy większych prędkościach), ale jak sobie pomyślę, że używałbym je 4-6 razy w roku, to zaczynam się zastanawiać czy warto. Bo ogólnie 95% czasu jeżdżę po mieście, gdzie wolę mieć lekki i zwinny sprzęt, a przy czujności policji i fotoradarach strach jest mieć mocniejsze moto.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez KoSsowsky » 24/3/2017, 12:40

Ogólnie u mnie 1 wyjazd moto to 50km minimum z uwagi na miejsce zamieszkania (dojazd do miasta Ok. 17km w jedna stronę) Na moje oko daje mi to około 68% całej drogi która pokonam trasa szybkiego ruchu, pozostałe 32% to miasto. Rozumiem ze kat A2 ma sie nijak do typowego sporta dlatego staram sie znaleźć złoty środek stąd pomysł na blokowanie Gsxr. Sportowe motocykle po prostu mi sie podobają, tak jak wcześniej mówiłem planuje jezdzic po torze i myśle ze takie zablokowane Gsxr 600 które ma 35kw będzie lepszym wyborem niż R3 na którym sie czuje jak na małym turystyku :P
KoSsowsky
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/3/2017, 18:31

Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez Fugu » 24/3/2017, 20:02

GSXR600 ma na starcie wiecej niz 70 kW - nie da sie na nim jezdzic na A2.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez andy7 » 25/3/2017, 00:06

KoSsowsky napisał(a):...Jesli znalazłbym Gsxr który w Polsce jest zarejestrowany na A2 i rzeczywiście miał te 35kw juz nie przejdzie?


Jezeli jakikolwiek SuperSport ma wbite w papiery ( motocykli nie rejestruje sie na Kategorie PJ ) 35kW to sprawa nadaje sie pod prokuratora za falszowanie dokumentow. I nie bedzie Panie Boze zmiluj sie.#

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez KoSsowsky » 25/3/2017, 02:00

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi! Daruje sobie zatem taki motocykl do czasu nabycia odpowiednich uprawnień :) Wróćmy do tematu wyboru motocykla :mrgreen: Cbr 650f mieści sie w przepisach do 70kw i w sumie mnie zainteresował :D Jesli ktoś posiada jakieś informacje bądź miał okazje jezdzic takim motocyklem proszę o podzielenie sie opinią, byłbym bardzo wdzięczny :)
KoSsowsky
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/3/2017, 18:31

Re: Zakup pierwszego motocykla 20.000 zł

Postprzez HenioElektryk » 21/4/2017, 21:02

Skoro podoba Ci się gixxer to obejrzyj sobie suzuki gsx650f w nowej budzie, wygląda podobnie do gsxra tyle że można go zablokować pod A2 :) Jedyne co może Ci nie podpasować to dość duża masa no i pozycja za kierownicą( nie jest to typowy sport). Sam jeżdżę takim sprzętem od 3.5 roku i jeszcze mi się nie znudził :D
HenioElektryk
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 17/7/2011, 23:53
Lokalizacja: Chojnice



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê