Zobacz wątek - Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki
NAS Analytics TAG

Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez Tamtomasz » 6/3/2017, 14:25

Cześć,
Mam kat. A i swój pierwszy motocykl chcę kupić z salonu (nie znam się zbyt dobrze na motocyklach więc nie mam zamiaru brać używanego kota w worku. poza tym gwarancja, łatwiejsza sprzedaż itp. ). Cenę jaką chcę przeznaczyć to ~22 tys. Motocykla będę używał w dojazdach do pracy (ok 30km w jedną stronę) oraz od czasu do czasu na dłuższe przejażdżki. Jako że zdaję sobie sprawę, że motocykl to nie wszystko, pragnę też podpytać o potrzebny osprzęt (kask, strój i buty). W tym przypadku chciałbym się zamknąć w 2-3 tys. zł. Dostanę porządny komplet w tym przedziale? Jeżeli chodzi o motocykl , zastanawiam się nad Kawasaki ER6N bez ABS. Wersja z ABS jest niestety kilka tysięcy droższa. Czy ABS to absolutny must have? :) Mam nadzieję, że odpowiadając na te pytania, pomożecie mi zacząć przygodę z motocyklem! :)
Tamtomasz
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/10/2013, 09:58


Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez ChaoticBiker » 6/3/2017, 15:32

bez ABS to beda poprzednie roczniki.
Od tego roku wszystkie motocykle sa obowiazkowo wyposazone w ABS
Nie jest to "must-have", ale dobrze miec.

Zastanow sie, czy w Twojej sytuacji nie lepiej wyjdzie kupic motur roczny, dwuletni, czy chocby ex-demo.
Glupio bedzie, jak pierwszy motocykl, ktory kupisz, przewroci ci sie podczas przestawiania go na parkingu pod domem albo podczas pierwszej jazdy (a zdarza sie to cholernie czesto wsrod swiezych kierownikow!).
A taki motur juz swoje na wartosci stracil (wiec nie bedzie tak bolec) no i tanszy a gwarancja nadal jest... Choc ja osobiscie tez bym sie tym nie sugerowal, te gwarancje producenta to gimmick marketingowy i tak naprawde o kant tylka rozbic to mozna.
No i zostanie wiecej kasy na ciuchy. Dobry kask jest najwazniejszy. Wycen, ile jest warta Twoja glowa i zycie, i tyle pieniedzy przeznacz na kask. Potem wycen, ile warta jest sprawnosc reszty Twojego ciala i tyle przeznacz na reszte ciuchow.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez Tamtomasz » 6/3/2017, 15:38

Też racja. Salonowy zakup jeszcze przemyślę ale wracając do tematu wyposażenia... To nie jest do końca tak jak Kolega mówi - wyceń głowę i kup adekwatny kask. Jeśli nie znam się na temacie, to nawet nie wiem jakie marki gryźć. Macie jakieś propozycje konkretnych producentów? Chciałbym żeby kask był wygodny i chronił, a strój był nieprzemakalny ale z drugiej strony oddychał. Jednym słowem - uniwersalny.
Tamtomasz
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/10/2013, 09:58

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez setup » 6/3/2017, 21:27

Er6n to dobry wybór. Jednak nie jestem pewny czy uda Ci się wyrwać nową bez ABS za 22.000. No chyba że masz konkretną ofertę. Wtedy jest to bardzo dobra oferta. Ja osobiście mimo wszystko kupiłbym motocykl z ABS, zwłaszcza że pewnie przyzwyczaiłeś się do ABS w samochodzie i jego brak w moto może Cię zaskoczyć.
Jeśli boisz się kupować używek z niepewnego źródła to może rozważ kupno motocykla tzw"demo" od dilera. Często są to motocykle roczne lub dwu letnie i są jeszcze z gwarancją. Swego czasu Kawasaki sprzedawało motocykle po Tour de Pologne symboliczne przebiegi, raczej nie upalane, po serwisie.
Co do ciuchów to nie ma niestety uniwersalnych, jedynie można się zbliżyć do tego stanu kupując ciuchy z wypinanymi membranami.W innym przypadku ugotujesz się powyżej 20 stopi. A że nie ma takich rękawic to musisz kupić dwie pary jedną z membraną a druga bez. Kask tak jak kolega pisał najdroższy na jaki Cię stać a w praktyce 1000-1500 pln, zwykle droższe kaski oferują prócz większego bezpieczeństwa również lepszy komfort i dodatkowe wyposażenie.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez andy7 » 7/3/2017, 10:54

Nikt nie zabroni biednemu bogato zyc ! To tak na marginesie. Osobiscie bralbym z salonu, ale nie nowy tylko jak juz wspomnniano ca 2 lata.

Co do ABS'u to

1. Sprzedaz pozniejsza bedzie duzo trudniejsza

2. licz sie z tym, ze ubezpieczenie moze byc drozsze

3. moze sie przydac, wystarczy ze w ciagu 10 lat uzyjesz tylo raz.

Bez ABS'u nigdy nie kuil bym motocykla ( chyba, ze Enduro )

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez Tamtomasz » 9/3/2017, 12:46

Wezmę zatem używaną ER6n z ok 2014 r. z ABSem, skoro Panowie tak polecają ten ssytem.
Tamtomasz
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/10/2013, 09:58

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez Fugu » 9/3/2017, 13:13

Od 2012 ten motocykl wychodzi bez zmian (poza malowanien). Szukaj dobrego motocykla, niekoniecznie kierujac sie ze ma byc z 2014.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez coolmen77 » 9/3/2017, 14:59

A Yamaha MT07? W tej cenie spokojnie znajdziesz z ABS bardzo "świeży" rocznik
coolmen77
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 9/11/2014, 10:24

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez Vasago » 10/3/2017, 07:43

Używane MT07 mają jeszcze ten plus, że większość ma minimalne pzrebiegi. Moja w tym roku też idzie na sprzedaż i jest dokładnie takim przypadkiem. Motocykl ekstremalnie wdzięczny, ale wyszło, że dla mnie po prostu za mały.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez ded » 13/3/2017, 11:25

Albo Hyosung GT650, te z rocznik 2012 są za 13 tyś do wzięcia NOWE. Części w miarę tanie (w razie gleby) a utrata wartości o dziwo niewielka. Jak chcesz nowy sprzęt to jest sensowna opcja. Doliczy tylko 1000zł na konkretne opony i przypilnuj żeby wgrali nowy soft do ECU.

Pamiętaj że te 50 konne twiny są fajne na początek ale szybko się nudzą a gleba kosztuje sporo drożej.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez andy7 » 19/3/2017, 17:25

ded napisał(a):Albo Hyosung GT650, te z rocznik 2012 są za 13 tyś do wzięcia NOWE.


Misiu, porownujesz dzien do nocy. Nie bez powodu sa takie tanie, pomijam juz, ze pozniejsza sprzedarz to koszmar.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez Rura » 19/3/2017, 21:51

No nie wiem?
Miałeś?
Jeździłeś? Że się tak autorytarnie wypowiadasz?
Bo ja miałem i miałem okazję jeździć... i ta kasa nie jest kasą wtopioną, czy wyrzucaną do kanału... wręcz przeciwnie, to bardzo dobrze ulokowane pieniądze....
No nie wiem.. ja swojego sprzedawałem może z tydzień... albo i nie tyle... a "straciłem" 500 PLN... Więc w sumie nie straciłem...
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez ded » 22/3/2017, 20:26

Jak patrzę na oferty używek to bym powiedział ze mają znikomy spadek wartości. Z jednej strony to trochę dziwi bo firma jest mało znana i niezbyt prestiżowa ale z drugiej cena jest tak atrakcyjna że nie bardzo jest z czego schodzić :P A łyknąć takiego 2-latka z pierwszych rąk, cały serwis w ASO i jeszcze 3 lata gwarancji na silnik to żadna trudność na naszym rynku. Zobacz sobie ile taka SV-ka kosztuje. A tu tylko tysiaka na opony dorzucasz.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez andy7 » 22/3/2017, 22:55

Rura napisał(a):No nie wiem?
Miałeś?
Jeździłeś? Że się tak autorytarnie wypowiadasz?
Bo ja miałem i miałem okazję jeździć... i ta kasa nie jest kasą wtopioną, czy wyrzucaną do kanału... wręcz przeciwnie, to bardzo dobrze ulokowane pieniądze....
No nie wiem.. ja swojego sprzedawałem może z tydzień... albo i nie tyle... a "straciłem" 500 PLN... Więc w sumie nie straciłem...


Pytanie czy trzeba miec aby znac ?

To moze w takim razie z innej beczki, kopnij sie do jakiegos dealer'a i zamow do niego kilka czesci, wtedy pogadamy.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez Rura » 23/3/2017, 22:45

andy7 napisał(a):Pytanie czy trzeba miec aby znac ?

To moze w takim razie z innej beczki, kopnij sie do jakiegos dealer'a i zamow do niego kilka czesci, wtedy pogadamy.

:wink:

Odpowiedź:
Tak... bo jeżeli nie masz, nie jeździłeś, to za przeproszeniem kupę wiesz :).
Qrde... Internety wyłączyli? Popatrz ja do swojego nie miałem problemu kupić cokolwiek... i to taniej niż od "dealerów".
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy motocykl do pracy i krótkie wycieczki

Postprzez andy7 » 29/3/2017, 22:21

Jest Taki kawal, jak to ojciec jedzie maszyna za synem i probuje go przekupic aby mlody na ta maszyne wsiadl, mlody mu dosadnie odpowiedzial

kupiles to to Ty musisz z tym zyc.

Zapodaj nam z jakich lat jest ta mysl techniczna i w ktorym roku dokonano w niej jakichkolwiek zmian.

Klepia to cudo bodajze od 20 lat jak DDR'owcy Trabanta i tyle w temacie.

Sprzet jest niszowy, zrob ankiete i sprawdz ilu na forach ( czy to na scigaczu, czy na Forum motocyklistow ) tych sprzetow jest i nie zdziw sie :mrgreen:

Jezeli S.P. Piotr Dudek powiedzial ze ten sprzet to kupa, to jest to kupa.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê