Zobacz wątek - Ciężkie sprzęgło YZ250F 2010 rok
NAS Analytics TAG

Ciężkie sprzęgło YZ250F 2010 rok

Enduro, Cross
_________

Ciężkie sprzęgło YZ250F 2010 rok

Postprzez jankes444 » 14/3/2017, 15:41

Witam się z państwem serdecznie.
Piszę temat z zapytaniem co może być przyczyną ciężko chodzącego sprzęgła (nie jest hydrauliczne). Na nowy sezon uznałem, że muszę zrobić coś z tym sprzęgłem ponieważ już nawet po 5 krótkich okrążeniach nie mam siły w łapie, żeby pociągnąć za klamkę. Linka sprzęgła została wymieniona, wszystko zostało przesmarowane. Słyszałem, że jest opcja wymiany sprężyn na bardziej miękkie w całym mechanizmie. Próbowaliście coś takiego, działa? Czy warto wgl w takie coś się pobawić. Przy okazji spytam od razu czy któryś z was posiada może huske FC250 i co o niej może powiedzieć, ale to już na priv ;p
Z góry dzięki za odpowiedź :)
jankes444
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/3/2017, 15:36


Re: Ciężkie sprzęgło YZ250F 2010 rok

Postprzez henio12323 » 14/3/2017, 18:58

skoro linka jest nowa i odpowiednio puszczona. to mozna jÄ… jeszcze nasmarowac.

czasem klamki zamiennikowe maja dziwne kÄ…ty i przez to ciezej pracuje. sama klamke mozna tez przesmarowac.
mozna też przesmarowac klamke na łączeniu z mocowaniem - wszędzie tam gdzie cos trze/pracuje

co do wymiany spręzyn - jak dasz za miekkie to bedzie ci sie sprzegło uslizgiwało i szybko je spalisz.

mozna by jeszcze popatrzec na dole - wałek który naciska popychacz mozna wyjac oczysicic przesmarowac. sprawdzic stan przekłądek w sprzegle. czy popychacz nie ma jakis problemów - i musi chodzic lekko
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê