Zobacz wątek - Wymiana płynu chłodniczego co musze wiedzieć
NAS Analytics TAG

Wymiana płynu chłodniczego co musze wiedzieć

Enduro, Cross
_________

Wymiana płynu chłodniczego co musze wiedzieć

Postprzez Ninia114 » 12/3/2017, 19:59

Dzień dobry mam zamiar wymienić płyn chłodniczy , bo nadszedł na niego czas lecz nie wiem jak dobrze się za to zabrać .
Będzie to moto husqvarna wr 250 06r 2t jak dobrze spuścić płyn chłodniczy a następnie odpowietrzyć układ żeby działał sprawnie i na jakie czesci powinienem zwrócić uwagę .
Czy aby nie wymagały wymiany , oraz kwestia koncowa jaki potem powinienem zalać płyn ponieważ nie wiem jaki był zalewany .
Ninia114
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19/4/2015, 19:32


Re: Wymiana płynu chłodniczego co musze wiedzieć

Postprzez henio12323 » 12/3/2017, 21:53

w zasadzie obojętne jaki płyn. mozesz poszukac o jakiejs wyzszej temp wrzenia jak moto jeździsz po wąwozach czy technicznie i potrafisz zagotować. jak latasz na przelotach to nie ma znaczenia. w sumie nawet i wode destylowaną mozna wlać i bedzie wszystko poprawnie pracowało.


co do wymiany - najlepiej miec ksiązke serwisową, ja modelu motocykla nie znam wiec powiem tylko ogólnikowo - płyn najlepiej spuscic w najnizszym punkcie, w wiekszosci przypadków takich moto jest to pompa wody - na niej jest albo srubka ( widac ze ma zwykle miedziana podkładke pod sobą ) albo sciagasz węza. jakbys wrzucił foto pompy i jakby była tam srubka od spustu to mógłbym ci ją zaznaczyć

potem zakręcasz wiadomo, i wlewasz płyn, pomału najlepiej wtedy mała szansa że cokolwiek sie zapowietrzy.

czasem moto "wymaga" procedury odpowietrzania. maksymalnie sa 2 miejsca jedno na głowicy, drugie na drugiej chłodnicy niż ta z korkiem wlewu. tutaj juz tylko ksiązka serwisowa podpowie. - mozesz popatrzec czy na górze głowicy znowu nie ma dziwnej małej srubki z miedziana podkładką. jak nie ma to nie ma odpowietrznika - zwykle nie ma. no i od góry drugiej chłodnicy tez zobacz czy nie ma srubki - tez mało kiedy jest tak na prawde. wiec uzupełniasz pomału płyn. zakrecasz korek - odpalasz chodzi sobie pół minutki, odkręcasz i ewentualnie dolewasz płynu, mozesz sie potem kawałek przejechac i jeszcze raz sprawdzic i juz powinno byc ok. płynu powinno byc z 1 cm nad żeberkami, nie powinno sie zalewac pod sam korek

potem jak masz zbiorniczek wyrównawczy, to warto z niego spuscic stary płyn, i wlać miedzy podziałka min/max nowego płynu. i gotowe. operacja generalnie prosta i zajmuje max 5 minut

nic podczas tego nie sprawdzisz - chyba że zaczniesz rozbierac pompe wody itp. ale to moze wymagac nowej uszczelki itp itd. generalnie jak wody nie ubywa to bym nie zaczepiał.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Re: Wymiana płynu chłodniczego co musze wiedzieć

Postprzez Ninia114 » 13/3/2017, 00:48

pomocna odpowiedz kk wiem jak spuścić myslałem ze musi byc jakis odpowiedni płyn a co do odpowietrzenia to oblukam go całego tylko najpierw wyczyszczę .
Ninia114
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19/4/2015, 19:32



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê