Zobacz wÄ…tek - Cr 250 CoÅ› nie tak
NAS Analytics TAG

Cr 250 CoÅ› nie tak

Enduro, Cross
_________

Cr 250 CoÅ› nie tak

Postprzez przemekcr » 4/2/2017, 16:54

Witam panowie.. Jestem posiadaczem Hondy cr 250 99r Wyremontowałem cały silnik miedzy innymi
nowy wał korba łozyska uszczelniacze tłok kosz sprzęgłowy...
A cr wydaje mi się ze jedzie słabo rezo jest zawor otwiera sie do końca.. Z gazu z 2 nie ma mowy zeby poszla na kolo chyba ze sie manetka szarpnie.. Gaźnika nie ruszalem.. A cr kupilem do remontu.. zauważyłem ze cr jak wejdzie w rezo i sie ją dłzuej pokręci to przerywa na wyższych obrotach.. Kolega ma yzf 450 co do mocy to nie ma porównania a to nie jest jakaś przepaść.. A z tego co wiem to cr250 powinna łąpy wyrywać.. Liczę na waszą pomoc.. Z góry dzieki
przemekcr
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4/2/2017, 16:45
Lokalizacja: Krosno


Postprzez henio12323 » 4/2/2017, 20:15

na pewno coś nie tak - zadałeś pytanbie w złym dziale :D przenosze na przyszłosc takie pytania w dziale offroad.

ciezko powiedziec, stare moto i duzo moze byc opcji, zawór sie otwiera - ale do konca ? w tym roczniku masz taką pokrywke po lewej stronie ? u mnie w 2000 roku, był dekielek czy korek taki wiekszy, i było widać wałek, na postoju był poziomi a jak sie odpaliło i przegazowało wskakiwał na pionową pozycje ( czy tam odwrotnie ) wtedy mozna było sprawdzic czy zawór sie otwiera do końca

2 sprawa to skoro przerywa to ja wróże jakies problemy z gaźnikiem. moze za niski poziom paliwa ? nie wiem wszystko do sprawdzenia gruntownego, tutaj nie bardzo jest miejsce na zgadywanki co to moze byc. jak nie masz pewnosci co do własnie np gaxnika - to rozbierz go na częsci pierwsze, zdiagnozuj wszystko, posprawdzaj z serwisówką, i w razie co tą rzecz bedziesz mógł wyeliminować jakby problem nadal wystepował ... i tak aż dojdziesz do ładu
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez przemekcr » 5/2/2017, 12:27

Nie no silnik jest napewno złożony na zero.. Zawór sie otwiera do końca.. Wskakuje na poziomą.. tzn ze w pelni sie otwiera.. ale brakuje mi w niej tej mocy..
przemekcr
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4/2/2017, 16:45
Lokalizacja: Krosno

Postprzez przemekcr » 5/2/2017, 12:37

JAK będzie gaźnik źle wystrojony może to być przyczyną bo na wolnych obr nie bedzie chodzic bedzie gasnac podkrece jej to falują jej obroty .. Wejdzie w rezo po chwili zacznie przerywać .. a mocy nie czuc rewelacyjnej a silnik nowka w srodku..
przemekcr
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4/2/2017, 16:45
Lokalizacja: Krosno

Postprzez henio12323 » 5/2/2017, 13:53

edytuj posty - nie pisz jeden pod drugim

skoro tak to wskazuje to na ten gaźnik, obroty powinien mieć równe niezaleznie od zakresu, i nic nie moze przerywać.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Pappa2 » 8/2/2017, 00:06

jakie byly powody zeby gaznika nie ruszac?
gaznik to urzadzenie ktore nalezy ustawiac pod konkretny silnik.. mam tu na mysli m.in. sile ssania mieszanki... bo ta wartosc zwiekszyles wymieniajac tlok... wiec na pewno regulacja gaznika... ale... nie zapominajmy ze mamy minusowe temperatury! mamy teraz wiecej tlenu w tlenie ;) (gestosc) wiec nie polecam teraz regulowac gaznika..
chyba ze chcesz teraz jezdzic to na zewnatrz wyreguluj gaznik.... nastepnie w wiosne/lato..
Pappa2
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1/9/2016, 20:25



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê