Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Ból pleców i kręgosłupa na motocyklu...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Ból pleców i kręgosłupa na motocyklu...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Ból pleców i kręgosłupa na motocyklu...

Postprzez Åšcigacz » 3/2/2017, 16:21

Dyskusja na temat: Ból pleców i kręgosłupa na motocyklu - przyczyny i co zrobić?
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Ból pleców i kręgosłupa na motocyklu - przyczyny i co zrobić?
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 3/2/2017, 16:21

Sprawa zaczyna sie w szkole na lekcji WF. Jeżeli gimbus który wchodzi w dorosłe życie ze skoliozą i kręgozmykiem w odcinku lędzwiowym chce pojeżdzić na motocyklu ,to będzie go bolał kręgosłup niezależnie od typu motocykla na którym jeżdzi.
<br><hr>O.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 3/2/2017, 17:17

Nie poruszyliście jednej bardzo ważnej rzeczy a mianowicie w co i jak grubo się ubrać. Wiem ze jak człowieka mocno przewieje, zmarznie a co najgorsze przemoknie to potrafi później nieźle łupać w kręgach.<br><hr>FZS 1000
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/2/2017, 22:21

Jestem po operacji - przepuklina na odcinku L4-L5. Bałem się, że nie będę mógł więcej jeździć - zalecał lekarz. Jeździłem 4 sezony na VFR 750F teraz mam CB 1300 z 2008r. Ważne by w plecy było ciepło - chociaż pamiętam dni kiedy bolało mnie w krzyżu to szybka jazda na V-ce zabijała problem. Ciepło i wygodnie do tego jakiś porządny pas neoprenowy i temat zamknięty. Na co dzień dbam o higienę kręgosłupa - podczas jazdy też staram się o to zadbać. Na pewno odpadają wszelkiego rodzaju sporty - twarda kanapa robi swoje. <br><hr>DamianVFR
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/2/2017, 10:38

Sisibar w przypadku strzału od tyłu gwarantuje złamany kręgosłup.<br><hr>bbbb
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/2/2017, 15:16

Komentatorzy napisał(a):Sprawa zaczyna sie w szkole na lekcji WF. Jeżeli gimbus który wchodzi w dorosłe życie ze skoliozą i kręgozmykiem w odcinku lędzwiowym chce pojeżdzić na motocyklu ,to będzie go bolał kręgosłup niezależnie od typu motocykla na którym jeżdzi.
<br><hr>O.<br>
Na niektórych motocyklach będzie go bolał szybciej i mocniej. :) Enduro i nakedy są jednak wygodniejsze.<br><hr>MAH
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/2/2017, 18:27

Turystyki i turystyczne enduro sa najwygodniejsze, na nakedach opor powietrza przy szybszej jezdzie wymaga trzymania plecow (przede wszystkim karczycha) w ciaglym napieciu, a to jest na dluzsza mete meczace. Z wlasnego doswiadczenia moge rowniez polecic pasy nerkowe, lekko usztywniaja plecy i do tego izoluja, a izolacja jest przy wrazliwych plecach niesamowicie wazna. Kazdemu motocykliscie polecam rowniez ogrzewane manety i handguardy ( o ile maszyna na to pozwala), dlonie chronicznie wystawione na zimno i wibracje moga zlapac tzw. zespol Raynauda, ktory sie objawia w postaci trupiobladych i zdretwialych palcow.<br><hr>Kawior
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/2/2017, 19:55

a jak ktoś chciałby zaczac przygode motocyklową z typem criuser a ma przepukline na odcinku ledzwiowym to lepiej zrezygnowac ? <br><hr>Casian
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 5/2/2017, 23:24

Komentatorzy napisał(a):a jak ktoś chciałby zaczac przygode motocyklową z typem criuser a ma przepukline na odcinku ledzwiowym to lepiej zrezygnowac ? <br><hr>Casian<br>
Cruiser powinien dac rade, zawsze motocykl mozna uwygodnic lepszym siedzeniem i zawiasem. Najlepiej poprostu sie przejedz!<br><hr>Kawior
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/2/2017, 09:44

Komentatorzy napisał(a):Turystyki i turystyczne enduro sa najwygodniejsze, na nakedach opor powietrza przy szybszej jezdzie wymaga trzymania plecow (przede wszystkim karczycha) w ciaglym napieciu, a to jest na dluzsza mete meczace. Z wlasnego doswiadczenia moge rowniez polecic pasy nerkowe, lekko usztywniaja plecy i do tego izoluja, a izolacja jest przy wrazliwych plecach niesamowicie wazna. Kazdemu motocykliscie polecam rowniez ogrzewane manety i handguardy ( o ile maszyna na to pozwala), dlonie chronicznie wystawione na zimno i wibracje moga zlapac tzw. zespol Raynauda, ktory sie objawia w postaci trupiobladych i zdretwialych palcow.<br><hr>Kawior<br>
Pas nerkowy bardzo fajnie się sprawdza w chłodne dni. Mnie ostatnio dopadł ból w stawach dłoni i się tak zastanawiam czy to nie przypadkiem od ciągłego przewiewania ich na motocyklu......<br><hr>szatan667
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/2/2017, 09:37

Plecy jak plecy ale ja mam problem z nogami, jak wsiadam na moto to są one tak sztywne że po 5min jazdy bolą jak cholera, a wykonanie jakiegokolwiek ruchu jest mocno ograniczone... Jeżdzę przecież na turystyku Honda Deauville więc w teorii nie ma tam ostrych kątów na nogach<br><hr>bartek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/2/2017, 10:15

Komentatorzy napisał(a):Plecy jak plecy ale ja mam problem z nogami, jak wsiadam na moto to są one tak sztywne że po 5min jazdy bolą jak cholera, a wykonanie jakiegokolwiek ruchu jest mocno ograniczone... Jeżdzę przecież na turystyku Honda Deauville więc w teorii nie ma tam ostrych kątów na nogach<br><hr>bartek<br>
Zgięte nogi to nie wszystko. Proponowałbym udać się do neurologa // neurochirurga. Może być tak, że bez rezonansu nie obejdzie się. Może być tak, że uciska gdzieś na nerw stąd takie objawy i dopiero w pozycji siedzącej. Ja miałem coś podobnie tylko jak siadałem to strasznie uciskało mnie w nodze. <br><hr>DamianVFR
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/2/2017, 11:50

Komentatorzy napisał(a):Plecy jak plecy ale ja mam problem z nogami, jak wsiadam na moto to są one tak sztywne że po 5min jazdy bolą jak cholera, a wykonanie jakiegokolwiek ruchu jest mocno ograniczone... Jeżdzę przecież na turystyku Honda Deauville więc w teorii nie ma tam ostrych kątów na nogach<br><hr>bartek<br>
Radze wyprobowac inne siedzenie! Jezeli siedzenie jest niedopasowane pod kierowce i uciska od srodka uda, to moze sie to objawiac zdretwialymi nogami!<br><hr>Kawior
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/2/2017, 18:47

Typ motocykla to jedno. Ale jak się ma już dany motocykl to można zacząć od profilowanej kanapy z wkładką żelową - robi wielką różnicę do standardowych kanap.<br><hr>olos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/2/2017, 09:16

Nie zgodzę się, że plecy się nie męczą na moto.. mogą się męczyć. Miałem okazję dość krótko jeździć 125 i na dłuższych trasach cierpiałem na plecy, z którymi mam problem. Więc ból był po prostu wyczuwalny nieco szybciej, niż u innych. Po przesiadce na większą yamahę, z większą (szerszą) kanapą, inaczej wyprofilowaną, nieco grubszą i bardziej miękką.. jak ręką odjął. Pozycja pewnie też nieco inna, choć tego ażtak nie czuję, to jednak musi być. Wystarczy czasem niewielka zmiana, by znacząco poprawić komfort jazdy.
Dodam, że na bóle nie wpływały drgania, ani nierówności na drodze.. po prostu taka a nie inna pozycja i czas... najgorzej było, jak trzeba było jechać z obciążonym plecakiem. Teraz też staram się tego unikać jak mogę, dzięki dużemu kuferkowi. <br><hr>autorek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/2/2017, 14:52

U mnie się okazało że to nie tyle motocykl, co niewygodne łóżko powoduje takie bóle w plecach. Nie tak dawno wymieniłem wszystkie materace w domu na te od meble-marzenie.pl gdzie najlepiej doradzili mi produkt do moich wskazań. Od tygodnia jest mega poprawa i plecy przestały mi już przeszkadzać. <br><hr>Damian
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê