Zobacz wątek - [SZOK] Pierwsze moto - fz6s2 dla 200cm chudzielca.
NAS Analytics TAG

[SZOK] Pierwsze moto - fz6s2 dla 200cm chudzielca.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

[SZOK] Pierwsze moto - fz6s2 dla 200cm chudzielca.

Postprzez Virnik » 25/1/2017, 21:49

Jako, że to mój pierwszy wpis na tym forum chciałbym przywitać się ze wszystkimi i przeprosić, że od razu zalewam was pytaniami (chociaż takie sceny są normą na forach motoryzacyjnych) :)

Słowem o mnie - 25 letni wysoki (200cm) chłopak o przeciętnej posturze (90kg). Motocyklami zaraziłem się od narzeczonej, u której w rodzinnym domu stoi 7 motocykli, od junaka po crossy choppery i gs500. Zawsze patrzyłem 'na was' bardzo sceptycznie, ale po pierwszej przejażdce gs500 zakochałem się :) Przechodząc do 'ankiety'

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
gs500 (1000km :D)
- Do jakich celów chcesz używać motocykla
Każdych, oprócz oczywiście terenowych - od wypadów na miasto po trasy nawet 800km
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
10kkm
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
na moto ~13, ciuchy i lejce w drodze
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
w granicach rozsądku
- Jakie motocykle Ci się podobają
sportowe, turystyki
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
fz6 / fz6s2 wersje tylko z owiewkami :oops:

Jeszcze walczę z resztkami strachu przed regularną jazdą moto, bardziej chodzi tu o zdrowie/życie, mam złe przeświadczenia i doświadczenia z otoczenia, na codzień jeżdże 300 konnym samochodem i nie jestem wariatem, więc o swoje 'wybryki' się nie boje. Głównym pytaniem jest tutaj czy fz6tki będą dobre na mój wzrost, i czy opinie w internecie (wszędzie 9/10, 10/10) zgadzają się z rzeczywistością.

Znalazłem już moją perełkę, fz6s2 z 2008 roku z wydechem mivv i tankbagiem za okazyjną cenę 13 000, i mówiąc szczerze się napaliłem, gdyż podobno w zimę ceny są najniższe i przeglądając wiele innych aukcji tego modelu w tej cenie żaden inny nie przykuł tak mojej uwagi.

Dzięki!
Ostatnio edytowano 1/2/2017, 13:19 przez Virnik, łącznie edytowano 1 raz
Virnik
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/1/2017, 21:38


Postprzez setup » 26/1/2017, 22:15

Czyli doświadczenie żadne ;(.
Fazerek ma 100 KM, i oddaje je tak że przy 7 tys obrotów następuje pierdolnięcie.
Przy niższych obrotach nie jest skory do jazdy, więc trzeba gada kręcić.
A jak kręcisz to korzystasz z jego mocy.
A ta moc dla Ciebie jest za duża.
Nie będę pisał najlepiej zostań przy tym GS500.
Napiszę szukaj czegoś co będzie miało ca. 70 KM.
Z pierwszym motocyklem nie bierze sie ślubu więc...
Powodzenia
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska


Postprzez Virnik » 27/1/2017, 00:48

dzięku wielkie za rady, tak sądziłem że to napiszecie - ale jest jedno ale - jestem zakochany w wyglądzie fz6/s2 i żaden inny tak motor tak mi się nie podoba :(
Virnik
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/1/2017, 21:38

Postprzez Rura » 27/1/2017, 12:10

Spoko :).
Bier... Ale pamiętaj.. każde zauroczenie kiedyś mija... i czasami lepiej posłuchaj tego co mówią inni ;).
Aczkolwiek to też nie jest regułą ;)
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kaszŁu » 27/1/2017, 13:36

Kupiłem w zeszłym roku Fazera na pierwsze moto. Musze zgodzić się z przedmówcami że te 100koni robi na początku wrażenie. Wszystko zależy od tego co masz w głowie - to powtarzali mi wszyscy. Nie jestem z tych co się tylko toczą ale i tak z braku doświadczenia nie umiem wykorzystać pełnej mocy tej maszyny. Chciałem kupić XJ6 Diversion ale nie starczyło mi kasy bo na ciuchy wydałem więcej niż początkowo przewidziałem. Co do twojego wzrostu… ja mam 183cm i według mnie Fz6 dopasowany jest do mnie idealnie. Ty przy swoim wzroście powinieneś najpierw usiąść na moto na sucho albo przejechać się żeby sprawdzić. Nie kupuj motocykla oczami
kaszŁu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/1/2016, 11:35
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez setup » 27/1/2017, 20:49

[quote="Virnik"]dzięku wielkie za rady, tak sądziłem że to napiszecie - ale jest jedno ale - jestem zakochany w wyglądzie fz6/s2 i żaden inny tak motor tak mi się nie podoba :([/quote]

no bo co innego można napisać. Ale każdy robi jak chce. Jak robiłem PJ to był jeden kursant który w garażu miał już kupioną yamaha vmax 1700. Ostatecznie nie wiem czy zdał PJ i czy jeszcze żyje :).
Jest jeszcze jedna rzecz która może Cię przekona, to fakt że na tym fazerku będziesz objeżdżany przez gości na gs500.
Powodzenia w wyborze.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez Invi » 27/1/2017, 21:19

Rura napisał(a):Spoko :).
Bier... Ale pamiętaj.. każde zauroczenie kiedyś mija... i czasami lepiej posłuchaj tego co mówią inni ;).


Do narzeczonej też można to zastosować :twisted: :twisted: :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Rura » 27/1/2017, 21:45

Czasami wręcz trzeba ;). - to z doświadczenia piszę ;)
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Virnik » 27/1/2017, 22:50

Dzięki Panowie! :) a jak z ogólną oceną tego motocykla? 9/10 tak jak cały internet mi podaje przy frazie 'fz6 opinie' ?

"Jest jeszcze jedna rzecz która może Cię przekona, to fakt że na tym fazerku będziesz objeżdżany przez gości na gs500. "

żartujesz prawda? jak gs500 ma 46 kucy :o
Virnik
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/1/2017, 21:38

Postprzez Glenroy » 27/1/2017, 23:47

Virnik napisał(a):żartujesz prawda? jak gs500 ma 46 kucy :o


Na prostej, to każdy osioł potrafi odkręcić manetkę ;), ogarnij te 100KM w zakrętach, odkręć Fazerowi na wyjściu z winkla, mając tych 7-8 tysięcy na obrotomierzu, to pogadamy...

...później jeżdżą tacy specjaliści:
Obrazek
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Virnik » 28/1/2017, 00:39

oho, na taki post czekałem własnie... nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać, a na prostej jak będe chciał to i manetkę przekręce 3x wokół osi. Często jestem u teściów w dęblinie to się zmierzymy na wiosne :)
Virnik
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/1/2017, 21:38

Postprzez Glenroy » 28/1/2017, 02:41

To skoro nie chcesz niczego, nikomu udowadniać, to czemu nie zaczniesz jak człowiek, od motocykla na którym bezpiecznie nauczysz się jeździć?

Do mierzenia się, znajdź inny adres, nie moja bajka.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Virnik » 28/1/2017, 11:16

Moja też nie, ale twój wpis zabrzmiał jak prowokacja.

Nie pierwszy raz się pewnie spotykacie z takim podejściem jak moje, i zapewne sami tak mieliście na początku, że szuka się wśród innych poparcia swojego wyboru, w tym wypadku fz6s2. Nie wiem czy chociaż jeden z was na początku swojej kariery motocyklowej - gdyby miał do wyboru np 250/500cc który kompletnie Ci się nie podoba a wymarzonym motocyklem 600cc wybrałby to pierwsze i męczył się np przez rok, dwa. Nie jestem nagrzany, nie szukam wrażeń z prędkości na motorze - póki co, i wydawało mi się, że sportowy-turystyk 600cc będzie ok na pierwszy motor dla rozważnego kierowcy.

Pozdro! :)
Virnik
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/1/2017, 21:38

Postprzez setup » 28/1/2017, 23:09

Virnik napisał(a): póki co, i wydawało mi się, że sportowy-turystyk 600cc będzie ok na pierwszy motor dla rozważnego kierowcy.


ok. ale pamiętaj są różne 600.
Są takie co mają 48 kucy i takie co mają 100. Swoją drogą jak nie objedzie jak objedzie
tu masz przykład
http://motormania.com.pl/newsy/swiat/gdy-na-zakretach-wyprzedza-cie-rower-czas-zmienic-hobby/ (otwórz link)
gdby ten pierwszy link nie banglał
https://www.facebook.com/MaverickMotoMedia/videos/1202340623139988/ (otwórz link) :lol: :lol:
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez lagiboy » 29/1/2017, 08:33

Virnik napisał(a):Moja też nie, ale twój wpis zabrzmiał jak prowokacja.

Nie pierwszy raz się pewnie spotykacie z takim podejściem jak moje, i zapewne sami tak mieliście na początku, że szuka się wśród innych poparcia swojego wyboru, w tym wypadku fz6s2. Nie wiem czy chociaż jeden z was na początku swojej kariery motocyklowej - gdyby miał do wyboru np 250/500cc który kompletnie Ci się nie podoba a wymarzonym motocyklem 600cc wybrałby to pierwsze i męczył się np przez rok, dwa. Nie jestem nagrzany, nie szukam wrażeń z prędkości na motorze - póki co, i wydawało mi się, że sportowy-turystyk 600cc będzie ok na pierwszy motor dla rozważnego kierowcy.

Pozdro! :)


a no nie, nie ty pierwszy i nie ostatni,
ja nie miałem wyboru stąd jeździłem bzykiem
potem ożywiałem starą wsk ze stodoły
brałem to co było dostępne i cieszyłem się że w o ogóle mogę czymś pojeździć.
skoro masz wybór to jestes w lepszej sytuacji.
mi ER-5 długo krążyła po głowie jako marzenie, na które mnie nie stać,
nie raz i nie dwa kląłem pod nosem jadąc za r6 czy 636 że mi nie chce zjechać akurat przed zakrętami i muszę jechać za nim 30 mph a mogłem 60.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez setup » 29/1/2017, 11:50

Virnik napisał(a):Dzięki Panowie! :) a jak z ogólną oceną tego motocykla? 9/10 tak jak cały internet mi podaje przy frazie 'fz6 opinie' ?

"Jest jeszcze jedna rzecz która może Cię przekona, to fakt że na tym fazerku będziesz objeżdżany przez gości na gs500. "

żartujesz prawda? jak gs500 ma 46 kucy :o


Nie. Objedzie nowicjusza na fezerku. I uwierz szybciej osiągniesz taki skill na CB 500 57 KM aniżeli na FZ6

https://www.youtube.com/watch?v=9zrcTAv39Jc (otwórz link)

Ps. ale mi się zachciało pojeździć.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez Virnik » 29/1/2017, 12:29

setup napisał(a):
Nie. Objedzie nowicjusza na fezerku. I uwierz szybciej osiągniesz taki skill na CB 500 57 KM aniżeli na FZ6

https://www.youtube.com/watch?v=9zrcTAv39Jc (otwórz link)

Ps. ale mi się zachciało pojeździć.


o kierwa jaki kosmos na tym filmiku :o na naszym poczciwym cb500 nie ma opcji tak jeździć bo powyżej 100 wpada cały w drgania i ręce mrowieją po 30 sekundach :D
Virnik
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/1/2017, 21:38

Postprzez Rura » 29/1/2017, 21:44

To jest popsuta.. Albo nie umiecie jeździć... I dlatego fzs to słaby pomysł.
http://motormania.com.pl/newsy/swiat/ba ... zie-cb500/ - tutaj więcej o tym zawodniku i jego cebuli.
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr