Zobacz wątek - Czy osoba niepełnoletnia może wyrejestrować pojazd?
NAS Analytics TAG

Czy osoba niepełnoletnia może wyrejestrować pojazd?

Przepisy, prawo
_________

Czy osoba niepełnoletnia może wyrejestrować pojazd?

Postprzez Tomaszo99 » 19/1/2017, 16:05

Witam,zacznę od tego że 10 Stycznia mój kolega za kwotę 700zł zakupił pojazd Peugeot 205.Otóż był on w pracy zostawił mi pieniądze no a ja z kolegami pojechaliśmy po ten pojazd.Mam dowód tymczasowy i nie jestem pełnoletni,będę miał 18 lat dokładnie 23 Czerwca.No i umowe kupna/sprzedazy z włascicielem samochodu spisaliśmy na mnie.OC/PRZEGLĄD w tym samochodzie jest do końca lutego a przegląd do kwietnia.Kolega pojeździł autem 3 dni i spalił sprzęgło,samochód sprzedaliśmy na złomie.Dostałem pieniądze oddałem je koledze no i w poniedziałek kazał mi ten pan ze złomu przyjść po dokumenty jeszcze jakiejś no i przyszedłęm otrzymałem zaświadczenie o demontazu pojazdu i umowe sprzedaży auta z byłym włascicielem tą co ja podpisywałem oraz dowód i karte pojazdu i dwie rejestracje.Teraz nie mam pojęcia czy mam iść i wyrejestrować te auto czy co? i czy mi wyrejestrują jeżeli je zezłomowałem a nie mam 18 lat skończonych?
+Ja jestem właścicielem a współwłaściciela nie ma
Tomaszo99
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/1/2017, 16:04


Postprzez Fugu » 19/1/2017, 17:27

No i umowe kupna/sprzedazy z włascicielem samochodu spisaliśmy na mnie.


Czyli podpisales dokument, ktory nic nie znaczy w swietle prawa.

Teraz nie mam pojęcia czy mam iść i wyrejestrować te auto czy co?


Wypadalo by. Wez z soba ojca albo matke, bedzie prosciej....
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez jasnoksieznik » 20/1/2017, 08:29

W zasadzie jedyną legalną czynnością w całej tej przygodzie było spalenie sprzęgła.
Jako osoba niepełnoletnia Masz ograniczoną zdolność prawną. W szczególności, nie wolno Ci kupić i zezłomować pojazdu. Wymagana jest do tego zgoda rodzica, najlepiej pisemna, na tych samych dokumentach, które i Ty podpisujesz.
Wydaje mi się, że bez zgody rodzica nie możesz nawet użyczyć go koledze.

Może w urzędzie nikt nie zauważy (hahaha), Jak pójdziesz sam, ale powinieneś wziąć rodzica pod pychę, zaciągnąć do urzędu i pozwolić mu podpisać wraz z Tobą.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez ChaoticBiker » 20/1/2017, 11:04

z rodzicem do urzedu i nie powinno byc problemu.

A tak osobno - nie taniej by wyszlo na te 3 dni po prostu wynajac jakies nowe auto?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez Fugu » 20/1/2017, 11:27

W zasadzie jedyną legalną czynnością w całej tej przygodzie było spalenie sprzęgła.


Pewnie tez nie, bo autem trzeba bylo przejechac.

A tak BTW: jesli auto nie bylo przerejestrowane, to w zasadzie mozesz zawiesc tablice osobie ktora Ci go sprzedala i powiedziec, ze ma zrobic co uwaza za sluszne....
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez jasnoksieznik » 20/1/2017, 14:33

Fugu napisał(a):
W zasadzie jedyną legalną czynnością w całej tej przygodzie było spalenie sprzęgła.

Pewnie tez nie, bo autem trzeba bylo przejechac.


Dlatego tez autor pisze, ze "z kolegami", "kolega spalil" itd. Bo jakby napisal, ze kupil i jezdzil nie majac prawka, to bysmy go zjechali jak ruda suke. I mielibysmy racje.

A tak swoja droga, Towarzyszu "Tomaszo99": Robiles w tej calej akcji kilkukrotnie za tzw. "slupa". Wiesz co to znaczy? Sprawdz w wikipedii.
Gratulujemy wejscia w doroslosc! :twisted:
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Tomaszo99 » 22/1/2017, 12:33

Auto było kupione dla kolegi który ma prawko.To też nie rozumiem bo osoba z którą podpisywałem umowę chyba widziała jaki jestem rocznik tzn pesel itp,to dlaczego spisała umowe normalnie? Ale już okej,byłem w urzędzie i wszystko poszło dobrze :D
Tomaszo99
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/1/2017, 16:04

Postprzez Fugu » 22/1/2017, 13:59

To też nie rozumiem bo osoba z którą podpisywałem umowę chyba widziała jaki jestem rocznik tzn pesel itp, to dlaczego spisała umowe normalnie?


Bo znalazl kogos, kto chcial mu dac pare PLN w zamian za stare auto.......
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez jaaks » 26/1/2017, 12:51

Ostatnio robiłem coś podobnego. Robiłem na zasadzie napisania upoważnienia. Jeżeli jest to 1 linia pokrewieństwa to za free. W przeciwnym wypadku 17 zł.
jaaks
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6/1/2017, 10:41



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê